Klausimas pediatrui

vingras

Doc. Algimantas Vingras Tel. 8*686 53332

Užpildykite šią formą, jei turite klausimą vaikų gydytojui. Atsakymą publikuosime mūsų portale maždaug po savaitės. Jeigu norite atsakymą gauti greičiau, įrašykite ir savo elektroninio pašto adresą. Į bendro pobūdžio klausimus Jums atsakys vaikų gydytojas Algimantas Vingras, specialius klausimus perduosime specialistams, atsakymuose bus paminėta, koks specialistas atsako.

Jūsų vardas

Jūsų vaiko amžius

Jūsų klausimas

captcha

Įrašykite kodą

Kūdikiui 3 mėnesiai, kai pradeda stipriai verkti, paspringsta, pradeda kosėti, būna net išvemia tam tikrą kiekį pienuko arba skysčių. Kas tai galėtų būti? Ar tai priepuoliai, susiję su fiziologija, ar jie savaime praeis?
Mano dukrytei 1 mėnuo. Pradėjo kriuksėti, atrodo, kad užgulta nosytė. Nosytę valau, bet vis tiek kriuksi. Kas tai gali būti? Ką daryti?
4 mėn. kudikiui dažnai parausta akytės, čiaudo, trina akytes, veiduką rankomis. Jau mėnuo laiko kūdikis per miegus miegodamas naktį pradeda muistytis, sukioti galvytę, kilnoti nugarytę, trina rankutėmis veidą, akis, tačiau neatsibunda. Prieš savaitę išbėrė nugarytę, veiduką sausais raudonais plėmais. Nugaros plote raudoni plėmai būna ryte, vakare pavirsta į raudonus sausus taškiukus. Žandukai sausi, paraudę. Ar gali būti viskas susiję? Ar tai alergija?
Sūnui 7 mėn., pastaruoju metu pastebiu, kad jo varputė nepakilusi. Ar jau reikia sunerimti, nes anksčiau matydavau keisdama sauskelnes, kad pakilusi, o dabar nebematau.
Dukrytei 7 men., bet ji neguguoja, atrodo nereaguoja į savo vardą, mažai čiauška. Garsai – tik pavienės raidės (aaa ooo), pašūkauja, urzgia, bet netaria skiemenų. Ar verta jau sunerimti, kad ji tokia tyli?
5 mėn. kūdikis per parą tuštinasi 5 kartus po truputį. Neviduriuoja, bet daro košytę. Gyvename ne Lietuvoje, todėl žinau, kad daktarai kaip visada pasakys – viskas ok... Bet man labai neramu. Netoleruoja laktozės.
Mūsų vaikas vartoja mažai pieno produktų. Sunkiai įsiūlome. Kadangi neramu dėl kalcio, norėjau pasiteirauti, ar galima tokio amžiaus vaikams duoti kalcio papildų ir jei taip, kiek? Kiek skaičiau kalcio preparatų sudėtis, visur rašo, kaip vartoti nuo 6 metų. Kita vertus, niekur nerašoma, kad jaunesniems negalima.
Suprantu, kad pirma reikėtų išsitirti, ar tikrai trūksta kalcio. Visgi, iš esmės, ar vaikams iki 6 mėtų galima duoti kalcio papildų ir jei taip, tai kokiomis dozėmis?
Ar reikia virinti mineralinį vandenį „Rasa Light“ kūdikio maisto ruošimui?
Vakarais dukrytė nori miego, bet nemiega, vartosi, atrodo, lyg susitraukinėja visi raumenys. Ir dar visa suprakaituoja taip, kad reikia perrengti, net plaukai šlapi būna. Tas muistymasis trunka iki kelių valandų. Kas tai galėtų būti?
7 mėnesių kūdikio galvytė dažnai būna karšta, o kakta šalta, temperatūros nėra, ar verta sunerimti?
2 mėn. kūdikis dažnai stena, krenkščia. Maitinamas mišiniu. Tuštinasi 1–2 kartus per parą. Valgydamas taip pat stena, raitosi, muistosi, spiriasi kojytėmis, suka galvą į šonus. Prieš miegą trina rankytėmis veiduką. Šiaip linksmas, daug šypsosi, bendrauja sava kalba. Ar turėtume sunerimti?
Jūsų knygoje skaičiau, kad dygstant dantims sveiki vaikai nekarščiuoja, nevemia, neviduriuoja. Tačiau dukra dygstant pirmiems krūminiams dantims gana stipriai viduriavo. Dabar ėmė dygti galiniai krūminiai dantys (vaikui 2,5 m.), ir kartojasi tas pats – viduriuoja. Gyvename ne Lietuvoje, gydytoja patarė riboti vaiko mitybą (neduoti mėsos, pieno produktų), skyrė probiotikų. Kodėl vaikui atsiranda viduriavimas būtent dygstant dantims?
Vaikučiui 2 mėnesiai. Kas gali būti, kad dreba apatinė lūpytė? Gal trūkumas vitaminų?
Mano sūnelis gimė neišnešiotas (35 sav.), dabar jam 6,5 mėn. Jam buvo diagnozuota intrauterininė infekcija. Niekur nerandu pakankamai informacijos apie šia diagnozę. Norėčiau sužinoti, nuo ko ji galėjo atsirasti, ar tai galėjo sukelti priešlaikini gimdymą, kaip tai atsiliepia tolesniame gyvenime?
Dukrai 1,5 mėn., miegodama stena, aimanuoja, muistosi, net spiegia, ir rėkia, kol pasituština ar išeina dujos. Tuštinasi žaliai vandeningai, tiesiog iššauna. Kartais putotai, su gleivėmis. Maitinu savo pienu. Beveik nevartoju pieno produktų, riešutų, žuvies, šokolado, kepto maisto, vaisių ir daržovių. Nebežinau, ką daryti, kokius tyrimus galima atlikti, kaip sužinoti, ar dukrytė neserga, ko netoleruoja, kas netinka?
Mano mergaitė (7 m.) per paskutinius 2 mėnesius pakeitė dvi gyvenamąsias vietas ir gal dėl to pradėjo mirkčioti ir sausai kosčioti, nors temperatūros neturi. Kas tai?
Auginu 2 m. 2 mėn. dukrytę. Dieną esame visiškai atsisakę sauskelnių, ji puikiausiai tvarkosi, paprašo ant puoduko, net palaukia, jei kur mieste vaikštinėjant tenka paeiti iki tualeto. Tik kaip tvarkytis naktį? Ar neduoti gerti skysčių prieš miegą, ar žadinti ir sodinti ant naktipuodžio, o gal leisti pajusti, koks jausmas miegoti prisišlapinus į lovą?
Mano vienerių metų mergaitė pradėjo sirgti peršalimu, nespėjusi pasveikti vėl serga. Kaip stiprinti jos imunitetą, kokių papildų vartoti? Ir kaip gydyti raudoną gerklytę?
Mergaitei 10 mėn. Kartais iš burnytės sklinda blogas kvapas, nors visada rytais ir vakarais išvalau burnytę marliuku, bandžiau valyti ir įdėjusi truputi sodos. Valgo tirštą maistą ir geria mišinuką iš buteliuko, naktimis nevalgo, su buteliuku neužmiega. Kas tai galėtų būti?
Rašau dėl savo 8 mėnesių dukrytės dienos mitybos grafiko. Kiek kartų per dieną ji turėtų valgyti? Ar užkandžių įvairovei turi įtakos tai, jog ji dar neturi nė vieno dantuko? Šiuo metu mažoji valgo taip:

8 val. ryto – mišinukas ~200 ml

10 val. – užkandis (dažniausiai vaisius)

12 val. – pietūs (daržovienė su mėsa)

14 val. – užkandis (vaisiai, virtos daržovės)

16 val. – vakarienė (grūdų košė su uogomis)

19 val. prieš miegą – mišinukas ~200ml.

8 mėn. dukrytė nevalgo kieto maisto. Turi jau 4 dantukus. 99 proc. valgo mamos pieną ir tik vos vos paragauja ant šaukštelio galo ar tai būtų košė, ar daržovės, ar bet kas kitas. Papildomai maitinti pradėjome nuo 6 mėn., išbandėme įvairios konsistencijos. Būdama 8 mėn. ji dar valgo kas 2 val. mano pieną. Bijau, kad jai nepradėtų trūkti reikalingų vitaminų.
Ar verta sunerimti, jei vaikui 5 metukai, ir nekrenta bei nejuda nė vienas dantukas, o šiandien pastebėjau, kad už apatinių priekinių dantukų išdygęs naujas dantukas.
Auginame 4 metų sūnų ir 3 mėn. dukrytę. Gimus sesei, sūnus tapo irzlus, pradėjo šlapintis į kelnes dienos metu. Gražiuoju nei paskatintas nueiti, nei lydimas neina į WC. Trypčioja ir sako, kad nenori. Klausėme, kodėl taip daro, atsakė, kad jam patinka, kai mama keičia jam kelnes (mato, kad tai darau ir sesei). Kaip Jūs patartumėte elgtis šioje situacijoje?
Būdamas metų berniukas susidaužė nosį. Iškart kreipėmės į gydytoją, bet jis tuomet jokio gydymo nesiėmė. Po neilgo laiko pastebėjau, kad sūnaus viena nosytės ertmė susiaurėjus, jis beveik nuolat kvėpuoja per burnytę. Skaičiau apie operacijas, bet tokiam mažam, manau, niekas nedaro. Kokia būtų Jūsų nuomonė?
Prašau paaiškinkite, ar labai blogai jei pasiskiepijome vaiką skirtingų gamintojų vakcinomis. Pirma kartą - Encepur, antrą - Ticovac. Pergyvenu labai. Pasiskiepyjau aš ir mano vaikai (9 m., 13 m.). O skirtingomis išėjo todėl, kad kaina labai skiriasi. Pirmą kart privačioje klinikoje kainavo vienam žmogui skiepas 33 €, o paskui išsiaiškinau, kad yra pigiau - 25 €. Ir prieš antrą skiepą sesutė patikslino, kad nėra jokio skirtumo ir nieko blogo nebus (susidarė tokia situacija, kad nebuvo kada galvoti, o juo labiau medikai tikina , kad viskas gerai bus). Bet grįžus namo, pradėjau domėtis ir radau, kad rekomenduojama skiepytis ta pačia vakcina. Prašau išaiškinkite , kaip man elgtis toliau?
Kūdikiui ką tik suėjo mėnuo, šeimos gydytojos patikrinimą praėjome sklandžiai, bet dabar prasidėjo staigus rankų ir kojų skėsčiojimas, liežuviuko kaišiojimas. Kai susinervuoja, kūdikis atrodo sustingęs, sukasi, riečiasi atgal. Manau, kad ryškiai padidėjęs raumenų tonusas, bet baisu, kad nebūtų kas blogesnio, gal galite ką nors pakomentuoti?
Ar galima degintis, jei maitinu 2 mėn. vaikutį?
Dukrytei 3 savaites. Ji nuolat kaišo liežuviuką, ar tai normalu?
3 metų vaikas kosėja, gydytojai rado virusą ir sako, kad gydyti nereikia. Bet vaikas kosėja taip, kad apsivemia, ir rodo, kad skauda šonus. Ką patartumėte?
Ar galima 2 mėnesių kūdikiui maišyti probiotikus, pvz., tą pačią dieną duoti ir „Lactobacillus GG“ ir „Lactobacillus reuteri“?
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama?
Visai neseniai mūsų namuose atsirado mažas šuniukas. Vaikas, kuriam 1,5 metų, pradėjo kaišioti liežuvį ir dažnai vaikšto sukandęs dantis. Vaikas nesutaria su šuniuku, šuo dažnai žaisdamas įkanda vaikui. Ar galime sieti vaiko liežuvio kaišiojimą su šuniuko atsiradimu?
Mergaitei 9,5 mėn., pastebėjome, kad lyg visada yra patinusiais paakiais. Kas tai galėtų būti?
Mane neramina mano 15 mėnesių berniuko dabartinis svoris – 10 kg 200 g (gimė 3 kg 600 g). 14 mėnesių maitinau savo pienu, nuo 6 mėnesių pradėjau po truputį primaitinti. Nenoriai valgydavo, kartą išvis atsisakė valgyti mėnesį laiko. Ar dabartinis svoris nėra per mažas tokio amžiaus berniukui?
Ar galima 2 metų vaikui duoti vitamino C ir po kiek?
Beveik 4 metų vaikas pradėjo sysioti į lovą darželyje pietų miego metu. Sauskelnių atsisakėme prieš 2 metus. Namuose net ir vakare prigėręs išmiega visą naktį arba atsikelia ir nueina į WC. Auklėtojos teigia, kad vaikui darželyje viskas gerai. Kur kreiptis pagalbos?

Vaikui 1 metai 5 mėnesiai, dažnai iškiša liežuvio galą, kai klauso ar kuo nors užsiėmęs, susikaupęs. Ar tai nerodo kokio susirgimo? Kaip atpratinti?
Mano mergaitei 1 mėnuo ir 2 savaitės. Valgo mišinuką alergiškiems pieno baltymui kūdikiams Nutramigen DHR. Kakutis žalios spalvos, konsistencija kaip plastilino, ar tai normalu? Skaičiau, kad reiktų duoti gerųjų bakterijų, jau pora dienų kaip duodu, bet situacija tokia pat. Ir atpilinėja vis tiek. Gal būt šis mišinukas netinka?
Vaikui metai. Nuo gimimo vis iškiša liežuvį ir laiko. Dabar kiša nedaug, kai į kažką užsižiūri. Ką daryti, kad nebekištų liežuvio?
Dukrai 11 mėn. Kurį laiką ant pagalvytės po miego atsiranda rausvos dėmelės. Nepastebėjau, kad iš kur nors bėgtų išskyros.
Mano mažyliui 6 mėnesiai, dieną jis miega tik po 40 minučių. Ar tai jau miego sutrikima?
Ar normalu kad 8 mėn. mergytė pastatyta tik stovi ir nebando žingsniuoti laikoma už rankyčių? Bet to, nenori judėti, nesivarto, o tik sėdi tvirtai.
Ar galima degintis, jei maitinu 2 mėn. vaikutį?
Mano dukrytei dabar 1 mėnuo. Žindau pati, dažniausiai gulėdama. Pamenu, gimdykloje akušerė sakė, kad, kai žindau gulėdama, dukros pilvukas turi būti atsuktas į mano pilvą. Tačiau tokia padėtis mano dukrai nepatogi, ji nori gulėti ant nugaros ir būti tik galvytę atsukusi į krūtį. Ar turėčiau neleisti jai taip žįsti, ar tokia padėtis yra normali?
Mano dukrytė pradėjo guguoti labai anksti, dar nebuvo praėjęs nė mėnuo nuo gimimo (dabar jai 3,5 mėn.) Pusantro mėnesio jau jungdavo balsius, vykdavo tikras pokalbis. Likus savaitei iki 3 mėn., nutilo! Visiškai nustojo guguoti. Kaip manote, ar normalu, kad vaikas 3 savaites visai neguguoja, kodėl?
Dukrytei 3 savaites. Ji nuolat kaišo liežuviuką, ar tai normalu?
Mažyliui 1 metai ir 4 mėnesiai, dar nevaikšto. Ar sunerimti?
Mano dukrai 10 metų. ūgis 1,44 m., svoris 34~36 kg. Pagal lentelę poliklinikoje, jos svoris yra vidutinis. Būtų viskas gerai, jeigu ji nesportuotų meninės gimnastikos. Ten reikalauja siek tiek sumažinti svorį.
Ar galima 2 mėnesių kūdikiui maišyti probiotikus, pvz., tą pačią dieną duoti ir „Lactobacillus GG“ ir „Lactobacillus reuteri“?
Sūnui 6 mėn. Nuo 2 mėnesių pradėjome duoti vitamino D3 po 10 lašiukų, dabar sumažinome iki 5, tačiau vaikas trina galvytę, matyti praplikimų. Ar gali būti viamino D trūkumas?
Auginu 3 mėn. sūnelį. Po gimimo viena jo krūtelė buvo pabrinkusi, po pagulėjimo ant pilvuko pasirodydavo baltų arba bespalvių išskyrų. Po kurio laiko viskas praėjo, bet lygiai taip pat pabrinko ir antroji, pastebėjau išskyrų, bet jos pasirodė juodos. Kas tai galėtų būti?
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama? Ir kas bus, jei susirgs gripu?
Sveiki, mano sūnui 2,5 mėnesio, suėjus 2 mėnesiams nustojo tuštintis. Maitinu tik savo pienu. Darome pilvuko masažus, kilnojame kojytes, stengiamės guldyt ant pilvuko (labai nemėgsta būti guldomas nei ant nugaros, nei ant pilvo), bandome dirginti liečiant išangę, kelis kartus ir su termometru ir niekas nepadeda. Po 7 parų darau Mikrolax klizmutę. Nors pilvukas minkštas (bent taip atrodo), vaikas nuoalt pirduliuoja, kartais skausmingai, nes pabunda nuolat verkdamas, dažniau būna irzlus, delniukai ir pėdutės neretai drėgni, naktimis miega negiliai, dažnai nubudinėja (3-5 kartus), dieną beveik nemiega (tik lauke vežime). Nuo pilvuko spazmų kartais naudojame Colic Calm. Jokių gerų bakterijų jau nebeduodam. Iš vitmainų - tik vitamino D 2 lašiukus per dieną. Pati įtariu, kad mažylį neteisingai maitinu, t.y. jis žysta trumpai bet dažnai 5-10 minutes kas 1-1.5 valandos, tiek dieną, tiek naktį. Galbūt nesuvalgo pieno normos vienu metu ir dėl to šlubuoja žarnyno peristaltika? Nors svoris auga ir apetitu nesiskundžia. Daktare, kaip padėti mažyliui pačiam išsituštinti?
Vaikui (2,5) diagnozuota pūlinga angina. Buvo atlikti kraujo tyrimai pagal kuriuos gydytoja teigė, jog uždegimo nėra ir antiobiotikų neskirs, nes tai yra virusinės kilmės susirgimas. Paskyrė tik lašiukus „Tonsilgon“ ir purškalą „Tantum verde“. Klausimas: ar esant pūlingai anginai nevisada skiriami antiobiotikai? Esu pasimetus, nes literatūroje rašoma, jog esant pūlingai anginai visuomet reikia paskirti antiobiotikus.
Sūnui greit bus 4 mėn. Apie 2,5 mėn. pastebėjome, kad vyruko kapšelis yra asimetriškas. Kreipėmės į vaiko gydytoją, tikėdami, kad gausime siuntimą pas vaikų urologą ar panašiai, tačiau apžiūrėjus ir pamaigius gydytoja pasakė, kad reik palaukti iki 6 mėn. Jei niekas nepasikeis iki tada, tada jau tarsimės su urologas ir chirurgais.
Kapšeliuose yra abi pupos, tik kairėje pusėje yra tik odelė su pupele, o dešinėje yra lyg skysčio kapsulė apgaubusi. Ar įmanoma išreikalauti siuntimo?
Mano dukrai 3 metai, ji nuolat kiša rankas po apatiniu trikotažu ir liečia savo krūtis. Ar tai normalu? Ką tai galėtų reikšti?
Mano mergaitei 13 mėnesių, ji nevaikšto, bet ropoja, ar reikia kreiptis į gydytojus?
Dukrytei 14 mėnesių. Ji labai išranki maistui ir valgo labai mažais kiekiais. Vienas maitinimas baigiasi 5 arbatiniais šaukšteliais maisto. Ji mažai ir sveria, tik 8 700 g. Per dieną sudėjus visus maitinimus kietu maistu, ji suvalgo apie 300 ml maisto. Toks jausmas, kad ji nejaučia alkio.
Mano 15 mėn. berniukas ką tik pradėjo vaikščioti. Kelis kartus krito ant galvos atbulas, susitrenkia į staktą eidamas. Be to, kai dar buvo kūdikis, kelis kartus buvo nukritęs nuo lovos. Ar gali tokie kritimai sukelti epilepsiją?
Vaikas naktimis griežia dantimis. Epizodai trumpi ir dar nesikartojantys. Nieko, keliančio stresą, pastaruoju metu neįvyko, vaikas juda daug, valgo gerai, bet yra gana jautrus ir labai impulsyvus. Kodėl prasideda bruksizmas? Kada eiti pas gydytoją?
Gyvename UK. Jau ilgiau nei pusę metų vaikui laikosi 37,5ºC temperatūra, daugiau jokių ligos simptomų nėra. Gydytojai sako, kad nieko tokio, bet man neramu.
Dukrytei 8 mėnesiai. Apačioje turi du dantukus, viršutinės dantenos paburkusios. Labai sunku užmigdyti: per miegus verkia. Verkimas pereina į spiegimą. Užmiega tik po 15–30 min. isteriško verkimo. Nurimsta tik su mano krūtimi. Ar visa tai dėl dantukų dygimo skausmo?
Vaikas prieš porą savaičių persirgo gastroenteritu, po to iš karto jį užpuolė pūliuojanti angina, iki dabar geria antibiotikus. Gąsdina, kad jau porą savaičių nevalgo daržovių, mėsos ir žuvies, atrodo, kad šlykštisi viskuo. Kruopų košes, mano pieną, jogurtą valgo be jokių problemų, bet mėsos ar žuvies neįsiūlau nė šaukštelio.
Mano dukrytei 9 mėnesiai, ji dažnai miega prasižiojusi. Ar tai normalu?
Mergaitei 1 m. ir 1 mėn. Mūsų butas saulės pusėje, labai tvankus. Vaiko lovelė kambario kampe (ne tarp lango ir durų). Ar labai pavojingas skersvėjis, jei ir lauke, ir viduje vienodai karšta? Ir jei langai atidaromi skirtinguose kambariuose, bet toje pačioje buto pusėje? Ar nėra pavojaus jei naktį, kai visai nėra vėjo, atidarome priešpriešinius langus?
1 metų ir 10 mėn. dukrytė išberta mažais spuogeliais, visa odelė paraudusi aplink lūpas ir prie nosytės. Buvome pas dermatologą, kuri iš apžiūros įvardijo šį bėrimą kaip atopinį dermatitą, tačiau jokių papildomų tyrimų nedaro. Naudojome skirtus kremus, tačiau situacija negerėja, tik prastėja. Ar neturėtų atlikti kokių nors tyrimų?
Dukrelė 9 mėnesių, sveria 9100 g, ūgis 74 cm. Kokio rupumo košė turi būti, nes jei padarau rupesnę, ji žiaukčioja.
Ar galima nėščiajai gerti žuvų taukus? Laukiuosi 8 mėnesį ir nesenai perskaičiau, kad vitaminas A kenkia vaisiui, o aš žuvų taukus gėriau visą nėštumą.
Auginu 2 mėn. ir 2 sav. dukrytę. Pastebėjau, kad labai prakaituoja jos galvytė. Nors kakta, nosis ir skruostukai yra gana vėsūs. Namuose nėra labai šilta, kūnelis neprakaituoja. Ar normalu toks prakaitavimas?
Ar normalu, kad 2 mėn. dukrytė pasnaudžia 15 min. ar net mažiau ir vėl būna žvali?
8 mėn. kūdikis buvo paskiepytas 4 mėnesio skiepais į kojytes. Po skiepo dūrio vietose buvo paraudimas, atsirado sukietėjimas. Vieno skiepo vietoje sukietėjimas laikėsi apie mėnesį, o kito laikosi iki šiol. Sukietėjimo skersmuo apie 2 cm. Nedidelė temperatūra (37–37,1ºC) po skiepo laikėsi kelias dienas, vaikas buvo ramus. Artėja diena, kai turėtume skiepytis pakartotinai (6 mėn. skiepukas), tačiau abejoju, ar galima, ar nesulauksime dar didesnės reakcijos į skiepus?
Sveiki, mano 11 metų dukra vakarais negali užmigti. Ryte atsikelia 7 val., o vakare iki 1 nakties nemiega. Dieną irgi nemiega. Prie kompiuterio beveik nebūna. Sako, kad nieko jai neskauda, tiesiog neima miegas. Kokios gali būti jos nemigos priežastys?
Kūdikiui 5 mėn. Pirmą kartą nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito buvo paskiepytas 2,5 mėn. Skiepyti antrą kartą neleidžia, nes nepraeina veiduko bėrimas (maitinamas mamos pienu), nustatyta alergija visam kiaušiniui. Vėl siunčia pas alergologą. Ar nieko blogo, jei intervalas tarp skiepų ne 2 mėn., kaip reikia, o 3–4 mėn.
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama? Ir kas bus, jei susirgs gripu?
Mano vaiko pusbrolis susirgo 3 dienų karštine. Ar kitas vaikas dar gali užsikrėsti šiuo virusu, čiupinėdamas sirgusio vaiko daiktus, kurie buvo nedezinfekuoti?
Vaikas prieš porą savaičių persirgo gastroenteritu, po to iš karto jį užpuolė pūliuojanti angina, iki dabar geria antibiotikus. Gąsdina, kad jau porą savaičių nevalgo daržovių, mėsos ir žuvies, atrodo, kad šlykštisi viskuo. Kruopų košes, mano pieną, jogurtą valgo be jokių problemų, bet mėsos ar žuvies neįsiūlau nė šaukštelio.
Mano dukrytei 9 mėnesiai, ji dažnai miega prasižiojusi. Ar tai normalu?
Kokiose puoduose sveikiausia virti maistą kūdikiams/vaikams?
Šiuo metu tenka daug girdėti apie gliuteno turinčių produktų žalą, o kaip gliuteno turintys produkatai vaikų mityboje? Auginu 1 metų sūnų, tad ar teisingas pasirinkimas pusryčiams kviečių košė? Taip pat įdomu ar vaikų mitybai papildyti tinkamas kanapių aliejus?
Kodėl 2 mėn. vaikelis po 2–3 valandų po maitinimo atpila varškyte? Mūsų patirtis tokia:
1. „Nestle nan pro“ netiko, kietino viduriuus, aitpylinėjo.
2. „Cow and gate comfort“ netiko, išbėrė veiduką.
3. „Aptamil 1“ netiko, atpylinėjo fontanais kekvieną kartą po maitinimo.
4. „Aptamil AR “ netiko, nes nors atpylinėjimai sumažėjo, labai užkietėjo viduriai. Aš nevilty. Gal galit ką patarti?
Laba diena, domina Profesoriaus Vingro nuomonė dėl skiepo nuo B tipo Meningokoko infekcijos. Ar Jūs rekomenduotumėte šiuo skiepu skiepyti vaikus? Vaikui 10 mėnesių.
Vaikeliui dar tik 2 mėnesiai. Užčiuopiu guzelį-limfmazgį vaikui už abiejų ausyčių. Užsičiuopia ir pakaušio limfmazgis-maža kruopytė. Sakykite, ar reikia sunerimti? Mane jie labai neramina. Vaikutis atrodo sveikas, žvalus. Turim gargaliukus nosytėj nuo gimimo - atrodo, nosytė pilna kaip sloga, bet ji švari. Gyvename Airijoje, tai daktarai čia nekokie. Dėl gargaliukų sakė laikui bėgant išsivaikįčios. O del limfmazgių, sakė viskas gerai. Bet man vis tik neramu.
Sunegalavus vaikui jaučiu ypatingą baimę. Mūsų gydytoja, turbūt, taip pat, nes kiekvieną kartą skiria antibijotikų. Kelis kartus teko blefuoti ir jų nesuduoti, ko pasekoje-vaikas pasveiko ir be jų per 4-5 dienas. taigi noriu paklausti-kokie požymiai rodo kada antibijotikų reikia, o kada neskubėti. Ir dar-kokių tyrimų prieš skiriant antibijotikus turi/gali gydytojo paprašyti mama? Dėkoju.
Pradžioje kūdikio nusprendžiau neskiepyti, dabar kūdikiui 5 mėn., ar jau vėlu pradėti jį skiepyti?
Sveiki, kūdikiui 5 mėn. Pirmą kartą nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito buvo paskiepytas 2,5 mėn. Skiepyti antrą kartą neleidžia, nes nepraeina veiduko bėrimas (maitinamas mamos pienu), yra nustatyta alergija kiaušiniui, vėl siunčia pas alergologą. Ar nieko blogo jei intervalas tarp skiepų ne 2 mėn., o 3-4 mėn.?
Kokios gali būti sutrumpėjusio pietų miego priežastys 2 metų vaikui? Miegodavo 2-2,5 val.o dabar 45 min- 1 val 20 min, šiandien 35 min. ir neišeina prikalbinti, kad miegotų toliau. Jokių pakitimų dienotvarkėje, ritmas, režimas tas pats, kivirčų šeimoje nėra.
Su kokiu vandeniu geriausia taisyti pieno mišinuką?
9 mėnesių dukrą auginu Airijoje. Tai valstybė, kurioje geriamas vanduo iš čiaupo yra floruojamas. Ar saugu tokį vandenį naudoti mažylio maisto gamybai ir jam duoti gerti?
Airija – šalis, kurioje ypatingai mažai saulėtų dienų. Nuo pat gimimo duodu dukrai Aquadetrim (Vitaminas D3) 15000TV/ml - po 2 lašus į dieną. Dabar išgirdau nuomonę, kad vandeninis vitamino D tirpalas blogai įsisavinamas ir reikia jį keisti į aliejinį. Nors Lietuvoje dar prieš gimstant dukrai man buvo rekomenduotas Aquadetrim, kaip ypač gerai įsavinamas. Kokia Jūsų nuomonė dėl vitamino D? Dukrai rachito požymių nestebime.
Pradėjus primaitinti dukrą visą maistą jai ruošiu pati.Košes verdu taip pat pati, smulkinu natūralias kruopas. Suabejojau dėl šio savo sprendimo, nes matau ant kūdikiams skirtų košių pakuočių įvairių pridėtinių vitaminų. Ką geriau rinktis – ar natūralias ekologiškas kruopas ir iš jų gaminti košes, ar papildomais vitaminais prisotintus jau paruoštus košių mišinius mažyliams?
Perkant net ir ekologiškas daržoves tenka susidurti su didesniais nitratų kiekiais jose (pasidarėme kai kurių daržovių nitratų testus). Ar saugu gaminti mažyliui maistą iš tokių daržovių, kuriuose nitratų, pagal testo parodomąją spalvinę skalę, 250-500mg/kg?
Dukra jau pradeda stotis, isikibusi į baldus šiek tiek paeina pati (jokių vaikštynių nenaudojame). Pastebėjome, kad ypač vienos kojytės pirštus riečia į vidų. Ar reikia imtis kokių priemonių, ar tai praeis savaime? Nuo kada rekomenduojama auti batukus mokant vaikščioti po namus?
Dariausi nėštumo testą, jis rodė teigiamą atsakymą. Antras testas – neigiamą, kitas vėl neigiamą. Mėnesinės taip ir neatsirado, pagal mano skaičiavimus mano nėštumas jau 8 savaitės. Ar galite man patikslinti, ar as tikrai nėščia?
Sveiki, norėjau paklausti, ar galima gerti nėščiajai žuvų taukus?(Mollers).Laukiuosi 8 - tą mėnesį ir nesenai perskaičiau, kad vitaminas A kenkia vaisiui, o aš juos gėriau visą nėštumą.
Sakykite prašau, ar tai tikrai labai kenksminga, nes man pasidarė išties neramu.
Mano sūnus 11 mėnesių, jam judant traška visi kūno sąnariukai. Ar verta dėl to nerimauti?
Dukrai 10 mėnesių, jau sugebėjo nugriūti nuo laiptų. Kaktoje turėjo labai didelį guzą, nebuvo atviros žaizdos ar išsiliejusio kraujo. Jau mėnuo praėjo, mėlynės nebėra, tik liko įdubimas nuo laipto briaunos. Ar reiktų sunerimti del šio įdubimo?
Mano dukrytei tuoj bus 8 mėnesiai, dažnai žandukai paraudę, buna net karšti. Ar čia nušalimas? Kremuku tepu prieš einant į lauką, bet gal ne visada...
Mažyliui nuolatos „bėga“ nosis. Sūnui jau 10 mėnesių, ir nepamenu dienos kad nešluostyčiau jam nosies. Čiaudėja nuo saulės, dulkių, kvapų. Mūsų pediatrė sako – sveikas, gleivinė švari ir graži, niekam nealergiškas. Kodėl taip?
Ką daryti, jei kūdikis (4,5 mėn.), maitinamas motinos pienu, tuštinasi tik kas 5-7 paras? Išmatos skystokos, normalios spalvos.
Auginu 2 metų sūnų. Jis labai judrus. Ar vaikui nukritus nuo kėdės ar lovos reikėtų jį vežti į ligoninę, ar užtektų stebėti? Kaip suprasti, ar susitrenkimas rimtas? Kokie požymiai rodo galvos traumą?