Klausimas pediatrui

Sūnui 1 metai. Kartais daužo pats galvą į kietus daiktus, baldus. Iš pradžių nestipriai, išmėgindamas, paskui vis stipriau ir stipriau. Ar tai tik įprotis? Be to, kai būna pavargęs ir supykęs, riečia nugarą, lošiasi atgal. Kas tai?
Dukrytei 1 metai 2 mėnesiai. Prieš mėnesį rytais pradėjo traiškanoti akytės. Gydytoja skyrė levomicetino, bet nelabai padėjo. Nuo ko traiškanoja akys? Kaip gydyti? Ar kreiptis į okulistą?
Ar turiu atpratinti sūnų nuo buteliuko jau dabar, kaip primygtinai siūloma knygoje „Jūsų kūdikis“? Kūdikiui 8 mėn.
Kai laukiausi dukrytės, ultragarso tyrimą atlikusi gydytoja pasakė, kad viena kojytė trumpesnė. Kai gimė dukrytė, pamatavo kojytes ir pasakė, kad viskas gerai – kojos vienodos. Kuo man tikėti? Kaip išmatuoti kojas?
Mano 4 mėnesių sūnelis nuo gimimo iš krūties ištraukia minimumą pieno. Tenka primaitinti pačios pienu, nutrauktu ir supiltu į buteliuką. Kodėl taip yra? Ar taip maitindama ilgai turėsiu pieno?
”Ar
Kaip dažnai reikėtų atlikti kraujo tyrimus sveikam vaikui dėl profilaktikos?
Ar žindymo metu vaikas gali užsikrėsti kirmėlėmis, nes naktį neramus, blogai mieg. Jam eina antras mėnuo, o aš turėjau parazitinių kirmėlių.
Kokį variantą Jūs palaikote – vandeninius ar aliejinius vitamino D tirpalus, vienkartinę didelę dozę ar kasdienius lašiukus?
Gimdymo metu mergaitė dar negimusi įkvėpė vaisiaus vandenų. Ar tai gali būti priežastis, dėl kurios vaikas gali negirdėti? Esu girdėjus, kad vaikai, kurie įkvepia vaisiaus vandenų, yra kurti.
3 mėn. kūdikis kiša į burną kairę rankytę, žaislus mieliau laiko kairėje, miega galvą atsukęs į kairę pusę. Ar tai rodo, kad jis bus kairiarankis?
Dukrytei 3 mėnesiai, nuo pat gimimo ji „eina ratu“ lovytėje miegodama, timpčioja kojomis, spardosi, prabunda, verkia. Ar tai rimta? Gal reikėtų konsultuotis su neurologu?