Klausimas pediatrui

Labai noriu įverti dukrytei (6 mėn.) auskarus. Norėčiau žinoti apie tai daugiau. Ar galima verti? Ar nepakenks?
Mažoji gimė su 2 priekiniais apatiniais dantukais (gimė 41 savaitės). Gal galite pakomentuoti, kodėl taip atsitiko? Skaičiau, kad tai labai retas atvejis. Dabar dukrai 11 mėnesių, anie dantukai neiškrito, kiti išdygo tik 9,5 mėn.
Kokia baseino nauda kūdikėliui? Lankome baseiną, bet žinau tik tiek, kad baseinas (vanduo) kūdikiui yra labai gerai, o norėčiau sužinoti daugiau.
Kokiai žemiausiai temperatūrai esant, su 10 mėn. kūdikiu galima eiti į lauką? Ar tepti veidą kremu?
Kokio amžiaus vaikus galima vestis į pirtį, kokiam laikui ir kokios temperatūros pirtis turi būti?
Kaip sužinoti, kada vaikučiui jau gana vieno pietų miegelio?
Kokius batukus pirkti tik ką pradėjusiam vaikščioti mažyliui?
Mano dvynukams (6 mėn.) padidėjęs raumenų tonusas. Ar tai blogai? Kodėl į tai kreipiamas dėmesys?
Ar 1 metų ir 3 mėn. vaikui turi atsismaukti apyvarpė ir kiek? Kokiu atveju yra daroma operacija?
Vienerių metų sūnus kartais rankytėmis trina ar daužo sau galvytę. Kodėl taip daro, ar reikėtų sunerimti?
Sūnui 20 mėn., jį važiuojant pradėjo pykinti, nors anksčiau to nebuvo. Kaip išvengti pykinimo keliaujant su vaiku? Norėčiau daugiau sužinoti apie šią problemą.
1 metų sūnus visai nedraugauja su puoduku... Kaip pripratinti?
Kaip išmokyti 3 metų vaiką plautis rankas, valytis dantis? Iki šiol nepavyko...
Norėjau plačiau sužinoti apie alergiją atibiotikams.
Sūneliui (10 mėn.) nuolat laikosi neaukšta temperatūra 37,0-37,4°C. Šlapimo ir kraujo tyrimai geri. Dėl kokių priežasčių gali laikytis temperatūra, ką mums daryti?
Sūneliui, kuriam 1,5 metų, prieš mėnesį „iššoko“ bamba. Iki tol bamba buvo graži. Ar tai gali būti bambos išvarža?
Sūnaus (1,5 m.) ausytėse labai kaupiasi siera. Valau kasdien. Ar reikia taip dažnai valyti ausytes? Gal siera kaupiasi dėl dažno valymo?
Sūnui 8 mėnesiai. Nuo gimimo jo odelė nebuvo jautri, nešuto, nenaudojome jokių odos apsaugos priemonių. Tačiau prieš mėnesį sūnaus užpakaliukas pradėjo šusti. Jeigu tai dėl primaitinimo, ar odelė „adaptuosis“?
Sūneliui 7 mėn. Kai išmoko apsiversti ant pilvuko, nebemėgsta gulėti ant nugaros. Nenorėdavo gulti ir į vežimėlį, smarkiai rėkdavo, verkdavo. Pakeitėme vežimėlį iš lopšinio į sportinį, bet situacija nepasikeitė. Nesėdi ir maitinimo kėdutėje, o štai automobilyje savo kėdutėje važiuoja. Kaip pripratinti mažylį prie vežimėlio ir maitinimo kėdutės?
Susidūrėm su tokia bėdele – kietas ir nejautrus vaiko liežuvėlis, todėl vaikui padidėjęs seilėtekis ir mažai kalba. Internete apie kietą liežuvį arba padidėjusį burnos tonusą informacijos neradau.
”Kūdikis
Vaikučiui bambutė sugijo labai gerai, tačiau, kai jam buvo 10 mėn., paraudo bambos vidus. Tai pasikartojo ir visai neseniai, truko kelias dienas. Nežinau, dėl ko taip galėtų būti? Gal sauskelnės per daug uždengia bambą?
Dukrai sulaukus 1 metukų po smakru pasirodė vandeningas spuogas. Gydytoja sakė, kad tai moliuskas. Spuogai išplito po visą smakriuką, labai negražiai atrodo. Gydytoja sako, kad moliuskai per metus patys išnyks. Ar tai tiesa?
[/su_accordion]