Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Linos Valinčienės nuotrauka

AD – mūsų šeimos narys

Atopinis dermatitas – tokia dažna vaikų liga, kad pirmųjų raidžių junginis AD tapo visiems suprantamas. Jei vaikas gimė atopiškas, tėvus gali paguosti du dalykai:
1. Tokių vaikų begalės.
2. Liga dažniausiai išaugama.
O kol tai įvyks, reikalingos šios dvi tėvų savybės: kantrybė ir kruopštumas. Skaitykite, kaip su 4 metų dukrytės liga pirmiausia labai pykosi, paskui susitaikė, o galop ir susigyveno jauna vilniečių šeima. Pasakoja mama.

Dovilės Linkuvienė nuotrauka

Ilgiausi gyvenimo santykiai

Ar laukiate brolio skambučio, o gal nė neturite įsivedę jo telefono? Santykiai su broliais ir seserimis yra vieni ilgiausių ir svarbiausių gyvenimo santykių. Juos puoselėti – menas ir darbas.
Broliai ir seserys – paties likimo suteikta dovana, kurią deramai priimti ir vertinti mokomės visą gyvenimą. Santykiai su broliais ir seserimis yra vieni ilgiausių gyvenimo santykių, darančių poveikį net tuomet, kai tiesioginis ryšys nutrūksta. Ir net tie, kurie sako, kad sesuo ar brolis jiems nieko nereiškia, giliai širdyje žino, kad už tariamo abejingumo slepiasi tamsi, skausminga istorija, kurią paprasčiau pamiršti.

Studijos G-foto nuotrauka

Skaniausias pyragas – duona

Kai visi Velykų stalui ieškosime skanesnio kepinio parduotuvėse arba googlinsime saldėsių receptus ir gaminsime patys, Odeta Juršėnienė keps paprastą juodą duoną. Ir iš anksto žinos, kad šis patiekalas nuo stalo dings pirmasis.
5 vaikų mamą pakalbinome todėl, kad apie jos kepamą duoną jau sklinda gandas. Odeta su vaikais duonos vežasi į draugų susibūrimus, kur Rasų ar Žolinių švęsti susirenka kartais ne dešimtys, o šimtai.
Jauną mamą pakalbinome žurnalui įprastomis aplinkybėmis – stumdančią vežimėlį parke.

Tomo Kaunecko nuotrauka

Indrė Morkūnienė: „Pasaulyje yra vienas tobuliausias vaikas – ir jį turi kiekviena mama“

Kai skaitysite šį straipsnį, Indrės ir Jogailos Morkūnų namuose bus ką tik atšvęsta labai svarbi šventė – dukrelės Marijos Barboros pirmasis gimtadienis. Ta proga pakalbinome Indrę – kokie jai buvo šie metai?

Aldonos Sireikienės nuotrauka

Jurginės su jurgučiais

„Mes nesame tie „tikrieji“ etnokultūrininkai, kurie kultuvėmis skalbia eketėse ir nešioja lininius marškinius iki žemės. Nors gyvename mažame kaime, mūsų namuose yra ir skalbyklė, ir televizorius, ir visi kiti buities patogumui reikalingi prietaisai, gyvenimo neįsivaizduojame be mobiliųjų telefonų ir interneto. Aš manau, norint išsaugoti senąsias lietuviškas tradicijas, nebūtina gyventi taip, kaip gyveno žmonės XIX amžiuje. Senosios tradicijos puikiai įsipina į šiuolaikinį gyvenimą“, – sako Jovita Lubienė iš Raudėnų miestelio.

Alinos Skripkienės nuotrauka

Mamytės, atradusios stulpą

Visada smagu, kai pačios skaitytojos pasiūlo temų. Šįkart parašė trys žavios moterys, norėdamos pasidalinti su kitomis mamomis savo atrasta smagia veikla – treniruotėmis pole dance (akrobatiniais šokiais ant stulpo). Jos sako, kad šis nedaug kam žinomas spartas yra puiki priemonė susigrąžinti figūrą po gimdymo, įsikrauti energijos ir susirasti bendraminčių.

Aurelijos Sapkienės nuotrauka

Mastitas – „degančių“ krūtų liga

Mastitas yra dažna žindančių moterų būklė, remiantis moksliniais tyrimais, jis pasitaiko iki 20 proc. visų atvejų. Dažniausiai taip nutinka per pirmąsias 6 savaites po gimdymo, tačiau mastitas gali atsirasti bet kokiu vėlesniu laktacijos metu.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Piktas vaikas

Perkreipta burna, surauktos akys, įsitempęs kūnas... Kas? Labai piktas vaikas. Kaip elgtis, kai vaikas pyksta?
Nežinau kaip jus, bet mane ilgą laiką trikdydavo vaikų pyktis. Ta perkreipta burna, surauktos akys, įsitempęs kūnas ir įkyrus klyksmas... Rodos, aš pati visu kūnu imdavau jausti bejėgiškumą ir purtantį neišpildytą norą. Tai nemalonu, tad dažniausiai norėdavau tuojau visą šią „isteriją“ sustabdyti, paimti viską į savo rankas ir sutvarkyti.

Studijos G-foto nuotrauka

Vaikas pateko į „reanimaciją“

Pastaruoju metu reportažų iš vaikų intensyviosios terapijos skyrių netrūksta. Nepaisant to, kad tik maža dalelė vaikų ten patenka dėl smurto ar nepriežiūros, gydytojai sako – būkime atidesni, ir daugumos nelaimių išvengsime.
Konsultuoja LSMU vaikų gydytoja Ilona Stirbienė, daug metų dirbusi Vaikų intensyvios terapijos skyriuje.