Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Akla meilė – Berlynas

Lina Ever – žurnalistė, rašanti tinklaraštį (berlynodienoraštis.blogspot.com), trijų romanų autorė ir trijų vaikų mama. Jau kelerius metus Lina su šeima gyvena Berlyne. Pažinusi ir pamilusi Vokietiją, Lina veda ekskursijas po Berlyną ir Potsdamą. Mūsų žurnalui ji sutiko papasakoti, kaip Vokietijoje gyvena šeimos, auginančios vaikus.

Studijos Gfoto nuotrauka

Ką jie valgo darželyje

Darželio maistas apskaičiuotas taip, kad vaikas gautų 75 proc. kalorijų normos. Likę 25 proc. lieka valgymui namuose. Vadinasi, 5 dienas per savaitę svarbiausią maisto dalį vaikas gauna darželyje. Ką jis ten valgo?

Asmeninio albumo nuotrauka

Visi keliai veda į baletą

Simboliška, kad pokalbis su baleto primarijumi Nerijumi Juška ir jo sužadėtine Agne Jurgilaite vyko aplinkoje, kur nori nenori turi prisiminti baletą. N. Juškos baleto mokyklas Vilniuje ir Kaune lanko apie 600 vaikų, bet mūsų pokalbio metu – ryte – čia koridoriumi lakstė tik 1 metų ir 3 mėnesių sūnelis Pauliukas. Taigi kaip savo vaiką augina Nerijus ir Agnė?

©Simona Tiškė. www.sitiart.lt

Nugaros drama

Apie nėščias moteris sako, kad jos žydi ir spinduliuoja, tačiau nepatyręs nesupras, kaip iš tikrųjų jaučiasi nėštukė, kuriai jau nuo nėštumo vidurio skauda nugarą, sunku įsitaisyti miegant, greitai pavargsta kojos.

Studijos Gfoto nuotrauka

Padėkite, namie – ožys!

Augindami mažuosius tikrai sulauksime ožiukų, kurie įšoka ne laiku ir ne vietoje. Ir kas keisčiausia, kad mažylio kaprizai prasideda gana anksti – apie 6 mėnesį. Pusės metų mažylis zurzia. Tėvai nenori tikėti tuo, kad jis ožiuojasi. Juk dar toks mažas! Tad stengiasi atrasti objektyvias priežastis – ar sausas, ar pavalgęs, ar nesušalęs? Apie „ragų dygimą“ tėvai turėtų pasidomėti gana anksti, dar besilaukdami mažylio. Reikėtų atidžiau stebėti aplinkinius vaikus ir jų tėvelius – kaip jie sprendžia kilusias problemas.

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Ar bijoti paracetamolio

Ar tikrai paracetamolis yra vaikų vaistas NR. 1 ir skiriamas nuo visų negalavimų, pradedant dygstančiais dantukais, skaudančia ausimi ir baigiant aukšta temperatūra? Koks paracetamolio kiekis saugus, o koks – jau pavojingas? Apie šį vaistą, kurio rasime kiekvienoje namų vaistinėlėje, pakalbėsime plačiau.

Jurgitos Kerulienės nuotrauka

Nuo karakulio iki tėčio portreto

Šiame straipsnyje pasistengsime papasakoti, kaip vystosi ir keičiasi vaiko piešiniai jam augant. Ši kelionė bus dar spalvingesnė, jei skaitydami straipsnį išsitrauksite ir savo vaikų piešinius.

Slavomiro Subotovičiaus nuotrauka

Kur gauti verbų sėklų? Etnokultūrinis projektas

„Ar šitos spalvotos šluotos skirtos valyti dulkėms?“ – kartą vienoje parodoje apie verbas paklausė užsienietis. Tautodailininkė Agata Granicka yra išgirdusi ir kitokių „smagybių“: marokiečiai teiravosi, ar ji turi verbų sėklų, – norėtų pasisodinti. Dar kiti užsieniečiai domėjosi, kaip dažnai keisti verbai vandenį, kad nenudžiūtų, kuo ilgiau žydėtų. Visa tai skamba kaip linksmos istorijos, tačiau kai Kaziuko mugėje mūsų pačių vaikai paklausia, kam reikalingos verbos, kuri verba tikra, kuri nelabai, kaip ilgai parsinešus ją laikyti, o paskui išmesti ar padėti iki kitų metų, – mes nelabai žinome, ką į tuos klausimus atsakyti.
Tikime, kad šiemet į Kaziuko mugę vėl išsiruošite visa šeima, tad plačiau pakalbėkime apie neatsiejamą Kaziuko simbolį – verbas.

Asmeninio albumo nuotrauka

Vaikams – po baltišką žiedelį. Etnokultūrinis projektas

Šio numerio svečias – baltiškų papuošalų juvelyras Evaldas Babenskas (39 m.). Vyras turi 3 sūnus, kurių vardai daug pasako apie šeimos pasaulėžiūrą. Bartvydui 17 metų, Norvydui Motiejui 5 metukai, Girvydui – 3 mėnesiai.
Evaldas su žmona Judita yra diplomuoti archeologai.
„Pirmas impulsas buvo apsilankius vaikystėje Kernavėje su ekskursija. Tada radau ornamentuotą puodo šukę, tiesiog ant kelio. Tai man buvo gyvas prisilietimas prie istorijos, tas jausmas nebepaleidžia iki dabar. Kasinėjančiu ir „sensacijas atrandančiu“ lauko archeologu taip ir netapau, bet studijuodamas 3 kurse pasukau į juvelyriką. Ji man tapo šalutiniu eksperimentinės archeologijos produktu, kaip parodė laikas, – plačiai pritaikomu ir realiu,“ – sako Evaldas.