Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asameninio albumo nuotrauka

3 metai Australijoje, 1dalis

Skaitytoja Sandra Jeglinskė motinystę pasitikrina vis kitoje šalyje – spausdinome jos reportažus iš Niujorko, Tokijo, Singapūro. Šį kartą skaitykite Sandros įspūdžius iš gyvenimo Australijoje.

Asmeninio albumo nuotrauka

Vienišos mamos sūnūs

Rašytojos ir keturių vaikų mamos Birutės Jakučionytės daug kam pristatyti jau nebereikia. Birutė savo gyvenimiškąją patirtį yra aprašiusi knygose „Moteris iš raudonos Audi“ ir „Mano karūna nematoma“, nuolat rašo savo tinklaraštį www.jakucionyte.lt.

Romo Čekanavičiaus nuotrauka

Žindymas po cezario pjūvio

Kad kiekvienas kūdikis turėtų galimybę gimti gyvas ir sveikas, kartais gydytojams tenka atlikti cezario pjūvio operaciją (toliau CP). Dar nėštumo metu pravartu sužinoti, kaip elgtis CP atveju, kad būtumėte pasiruošusi bet kokiai situacijai, o artėjant planuotai CP operacijai, pasirūpinkite, kad pogimdyminėje palatoje būtų jums artimas žmogus, kuris galės padėti jums pasirūpinti mažyliu ir užtikrinti jo saugumą.

Olesios Michalovskajos nuotrauka

Kaip valgo darželinukai

Su mokslininke Egle Jakimavičiene norėjome susitikti dėl to, kad ji yra atlikusi išsamų tyrimą apie darželinio amžiaus vaikų antsvorį ir nutukimą. Bekalbant temos pasipylė viena po kitos. Tikimės, kad perskaičius šį straipsnį nusiris akmuo nuo daugelio tėvų krūtinių.

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Gripuojanti šeima

Kaip ir kasmet, atiduosime informacinę duoklę... gripui. Konsultuoja vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras. Gripu vis dar įprasta vadinti visas peršalimo ligas. Sloga, perštinti gerklė, neaukšta temperatūra, ir jau sakome, kad šeima „gripuoja“. Net TV reklamose gripas suplakamas su kitomis peršalimo ligomis, ir nuo jo siūloma gydytis vaistais-arbatėlėmis.

Neringos Banienės nuotrauka

Laukiniai paukšteliai narve

Viena mama taikliai pastebėjo, kad hiperaktyvus vaikas primena uždarytą į narvą laukinį paukštelį. Jis neranda sau vietos, blaškosi, daužosi į sienas, neduoda ramybės nei kitiems, nei sau. Ir tokių vaikų rastume kiekviename darželyje ir mokykloje.

Neringos Laurinaitienės nuotrauka

Technologijų amžiaus žaidimai

Psichologijos profesorius Peter Gray, daug dešimtmečių besidomintis žaidimo fenomenu, mano, kad būtent žaidimas mus daro žmonėmis. Pati paprasčiausia žaidimo funkcija – gebėjimas išmokti ir tai integruoti į mūsų pasaulėvaizdį. Socialiai ir kultūriškai besivystydami mes, žmonės, žaidimo veikloms priskyrėme naujas funkcijas nei tik išmokimas. Žaidimas yra vadinamosios „aukštesnės kultūros“ – meno, muzikos, literatūros, mokslo, religijos – pagrindas.

Asmeninio albumo nuotrauka

Šilkaus Kristina

Kristina Savickytė kas kelerius metus vis pasisvečiuoja mūsų žurnale. Iš pradžių buvo smalsu, kaip sekasi auginti dvynes Gabiją ir Justiną (16 m.), paskui – kaip auga pagrandukas Motiejus (4 m.).
Dabar Kristina vėl turi kuo nustebinti – ji įkūrė teatrą kūdikiams, rašo tinklaraštį mamoms, kuria edukacines programas, rengia Pasakų kūrimo dirbtuves ir skaito paskaitas tėvams. Ir jau nebeaišku, kaip ją vadinti, – aktore ar mokytoja?

Vitos Jurevičienės nuotrauka

Prisilietimo galia

Jei norite, kad jūsų nuotaika būtų gera, apsikabinkite su jums artimu žmogumi 5 kartus, jei norite džiaugtis, – 10 kartų, jei trokštate pasijusti lamingi, apsikabinkite 15 kartų. Tai garsios amerikiečių psichoterapeutės Virdžinijos Satir laimės receptas. Kurie išbandė, tvirtina, kad tikrai veiksminga. Pamėginkite ir jūs.