Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Mama, dėkis koją ir einam

Trimetei Elzytei kol kas nekyla klausimų, kodėl jos mama ir tėtis turi tik po vieną koją. Dabar jai atrodo normalu paraginti mamą: „Mamyte, dėkis koją ir einam“, net pati ryte atneša kojos protezą, kad būtų greičiau. Tačiau netrukus ateis laikas, kai ji supras, kad kitų vaikų tėvai turi abi kojas. Tada teks išgirsti istoriją, kuria dabar Roberta Orlauskaitė dalinasi su mūsų žurnalo skaitytojais.

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Emerita: Man mano išvaizda – tai ir dovana, ir našta

Emeritos Pankės nereikia pristatinėti Marijampolėje. Čia moteris vadovauja nedidelei, bet labai žaviai verslo imperijai. Mes Emeritą pokalbiui pakvietėme kaip dviejų vaikų mamą, kurią likimas apdovanojo grožiu ir protu, tačiau skyrė ir didelių išbandymų.

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

COVID-19 infekcija pediatro akimis

Gydytojas Vytis Lisauskas pediatru dirba apie 30 metų. Kaip ir viso pasaulio medikai, jis pirmą kartą susiduria su tiek klausimų, į kuriuos sunku duoti patikimą atsakymą. Mums pavyko prisikalbinti gydytoją nors pasamprotauti tema „kovidas ir vaikai“.

 

 

 

 

Shutterstock.com nuotrauka

Pasikalbėkime apie… kakutį 1 dalis

Kakučių tema labiau kelia šypseną nei atrodo verta rimtų tyrinėjimų. Tačiau pabandykite apie tai pasakyti neseniai mažylio susilaukusiai mamai! Toks paprastas dalykas, kaip tuštinimasis, gali būti susijęs ir su rimtais sveikatos sutrikimais, todėl suprantama, kad į kakutį reikia žiūrėti rimtai.

 

Pexels.com nuotrauka

Ką valgome per karantiną

Šiuo metu visas gyvenimas verda namuose  – nuotoliniu būdu mokosi vaikai, prie kompiuterių sėdi tėvai. Verda gyvenimas, verda ir puodai virtuvėje! Nes dirbant iš namų būtų nuodėmė neprigaminti maisto. Tik kaip, pasikeitus gyvenimui, neprarasti sveikų mitybos įpročių, kaip nepriaugti kilogramų?

 

 

 

 

Lauros Beržanskienės nuotrauka

Kikboksas namuose

Karantino metu profesionalus Lietuvos kikboksininkas Sergejus Maslobojevas turėjo treniruočių salę persikelti į namus. Vaikų kambarys buvo išklotas minkšta danga ir tapo tatamiu. Kieme atsirado skersinis ir bokso kriaušė. Šešiametis Ramiras ir beveik pusantrų metukų Raonas vis kiša nosį pažiūrėti, kaip treniruojasi tėtis. Tuo metu trejų mėnesių Raja laiką leidžia mamos Airinės glėbyje.

Shuttersock.com nuotrauka

Nešioklėje veidu į pasaulį

„Mano vaikui viskas įdomu – namuose nešiojame tik nusuktą nuo mūsų. Jam patinka dairytis ir viską aplinkui matyti, o atsuktas į mane iškart muistosi ir verkia. Tad norime nešioklės, kuri būtinai turėtų veiduku į pasaulį padėtį“. Taip pokalbį pradeda dalis nešioklės ieškančių tėvų. Ypač šis poreikis tampa išreikštas, kai kūdikiui sueina 3–4 mėnesiai.

Shutterstock.com nuotrauka

Savarankiškas kaip niekad

Savarankiškas vaikas labiau pasitiki savimi, mokosi atlikti veiklą iki galo, pasiekti tikslą, priimti sprendimus pats, gerina savo motorinius ir pažinimo įgūdžius. Pagrindinė žinutė: kuo anksčiau ir kuo daugiau atsakomybės už save prisiims vaikas, tuo jam lengviau bus planuoti laiką, išsikelti ir įvykdyti tikslus ateityje.

Shutterstock.com nuotrauka

Sunkieji metalai ir vaiko sveikata

Pradėti straipsnį nuo to, kad visi sunkieji metalai nuodija organizmą, būtų klaida. Maži kai kurių sunkiųjų metalų kiekiai organizmui būtini. Kobaltas, chromas, varis, magnis, geležis, molibdenas, manganas, selenas, nikelis ir cinkas yra būtinos maistinės medžiagos, reikalingos įvairioms fiziologinėms ir biocheminėms organizmo funkcijoms palaikyti. Nepakankamas šių metalų kiekis gali sukelti įvairias ligas ar simptomus.