Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

„Laimafoto“ nuotrauka

Obuolys nuo žolės

Ar būtina plauti uogą, kuria pavaišina turgaus prekeivis? Ar gali būti nešvarumų ant obuoliuko, kurį nuskiname nuo šakos? O jei vaikas suvalgė neplautų vaisių, kas jam bus?
Šie klausimai bus aktualūs iki pat vėlyvo rudens. Konsultuoja vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras.

Asmeninio albumo nuotrauka

Gimtadienis gamtoje – ką smagaus sugalvoti?

Vasara vaikų šventėms dovanoja didžiulę pramogų įvairovę – juk galima švęsti lauke! Vaikai gryname ore nevaržomai džiaugiasi judriais žaidimais, o mums, tėvams, tai puiki proga iškraustyti gimtadienį iš namų – jokių rūpesčių ir baimių, kad vaikų gimtadienis nukels namų stogą ar išves iš proto kaimynus. Ir nereikia manyti, kad gimtadienis gamtoje – tik turintiems savo privatų žemės lopinėlį, – anaiptol, puikiausią šventę galime surengti parke, miške, paupyje ar tiesiog daugiabučio kieme.

„Laimafoto“ nuotrauka

Naktį daužosi širdelė

Natūralu, kad kiekvienas mūsų esame pabudę nuo susapnuoto smurto, pabaisų ar katastrofų. Moksliniai tyrimai rodo, kad košmarus sapnuoti pradedame jau nuo… dvejų metų. Jei nemalonūs sapnai mus aplanko kartą per kelis mėnesius ar kelias savaites, nerimauti dėl to nereikia. Tačiau jeigu vaikas tris-keturis kartus per savaitę pašoka iš miegų susapnavęs košmarą, tai reikia suprasti kaip pavojaus signalą: kažką darome ne taip.

laimafoto_miegas

laimafoto_miegas

„Laimafoto“ nuotrauka

Mes miegame kartu, na ir kas?

Jeigu miegate su vaiku vienoje lovoje arba – atvirkščiai – net skirtinguose kambariuose, tai taip ir darykite. Jokie straipsniai ir specialistų diskusijos nėra svarbesni už jūsų vidinį jausmą, kaip elgtis teisingiausia. Tačiau dėl įdomumo perskaitykite, ką apie miegojimą su vaiku vienoje lovoje mano jums jau pažįstamas ispanų pediatras K. Gonzalesas. Spausdiname ištrauką iš naujos jo knygos „Pabučiuok mane“.

©Simona-Tiske nuotrauka

Šalia mamos įdomiau

Ką jaučia užgimęs vaikelis? Iki šiol jį supo jauki šiluma, prislopintų garsų pasaulis, saugi tamsa. Šiandien prasidėjo pilnas šviesų, garsų, spalvų ir prisilietimų gyvenimas. Negailėkite to kūkčiojančio trupinėlio. Čia, šalia mamos, jam daug įdomiau, nei ten, tamsoje. Netrukus jis pats jums tai pasakys – nusišypsodamas per miegus.

©Simona-Tiske nuotrauka

Odos pakitimai laukiantis

Moters oda pradeda keistis nuo pirmosios nėštumo dienos, o didžiausi pakitimai prasideda maždaug nuo 12 savaitės, kai placenta pati ima gaminti hormonus.
Net du trečdaliai baltaodžių moterų nėštumo metu skundžiasi paraudusia oda. Dažniausiai parausta ne visas kūnas, o tik delnai ar pėdos. Kartais tas vietas niežti, moteriai nepatogu.

©Simona-Tiske nuotrauka

Apie saulę – tikrai kai ko nežinojote!

Apie saulės poveikį informacijos netrūksta. Tačiau kodėl tada paplūdimiuose tiek daug vaikų „nukepusiomis“ ausimis ir tėvelių su „vairuotojo įdegiu“?
Atėjus vasarai, visi skubame gaudyti pirmuosius saulės spindulius, džiaugiamės jos malonia šiluma, norime gražiai įdegti, džiaugiamės, kad vaikai pagaliau pasigamins pakankamai aktyvaus vitamino D, tokio svarbaus ir dygstantiems dantims, ir kaulams, ir odai, ir imunitetui. Tačiau, apsvaiginti vasarinės euforijos, nepamirškite apsaugos nuo saulės.

Neringos-Banienes nuotrauka

Geriausias mano žaislas

Apie žaislus paprastai rašome prieš Kalėdas, tarytum tai būtų tik proginiai pirkiniai. O iš tikrųjų žaislai yra vaikų duona kasdieninė, be kurios vaikystė būtų pilka ir liūdna.
Žaislas man visuomet yra šventė. Kai matau, kaip nušvinta vaiko akys suradus, sukūrus ar nupirkus naują žaislą, mano krūtinę užlieja šiluma. Esu prieš nuobodžius edukacinius žaislus ar žaidimus, kurie sunaikina laisvę kurti, natūralų smalsumą ir svarbiausia – džiaugsmą. Konsultuoja Psichologė–psichoterapeutė ir žaidimų terapeutė Dalia Guzaitienė.

Doviles Linkuvienes nuotrauka

Per karščius – su žindomu kūdikiu

Kūdikio, mažo vaiko organizmas labai jautrus aplinkos sąlygų pokyčiams: mažyliai greičiau perkaista, netenka skysčių, tampa vangūs. Taigi ką daryti, kad šiuos karščius išgyventumėte lengviau?
Visiems be išimties žmonėms rekomenduojama vengti saulės atokaitos pačiomis karščiausiomis valandomis: nuo 11 val. ryto iki 16 val. vakaro. Su mažyliu į lauką išeikite anksti ryte arba vakare, o dieną praleiskite vėsiose, gerai vėdinamose patalpose.