Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Neringos Laurinaitienės nuotrauka

Apsipirkinėjimas varo iš proto

Ką daryti su 1–3 metų vaiku parduotuvėje? Vežimėlyje sėdėti nenori, tampytis po prekybos centrą už rankutės – nepatogu ir nesaugu. Reikia kaip nors įkalbėti jį pasėdėti parduotuvės vežimėlio sėdynėje. Siūlome kelias originalias idėjas, kuriomis sutiko pasidalyti šį laikotarpį jau išgyvenę tėvai.

Ingos Deksnės nuotrauka

Per atostogas – palaida bala

Artėja tėvelių atostogos, kai darželinukai „išsimuš“ iš įprasto režimo. Koks vaiko režimas turėtų būti vasarą, kad nebūtų taip skausminga grįžti į realybę? Psichologė Karolina Bajoriūnienė: „Jau daug metų dirbu su vaikais ir susidariau tvirtą nuomonę: esu UŽ režimą nuo pat pirmųjų vaiko gyvenimo dienų. Dabar labai populiaru išgirsti gydytojus sakančius, kad vaiką reikia maitinti, kai tik jis to nori. Vertinant kūdikystės periodą, mažyliui didelis psichologinis pliusas, kad jo poreikiai patenkinami bet kada ir bet kur. Bet tai yra tik vienas lazdos galas, žiūrint „čia ir dabar“, t. y. šią minutę“.

Asmeninio albumo nuotrauka

Guminukai iš išrūgų ir kiti archajiški gardėsiai

Ieva Šidlaitė su vyru Mindaugu į vienkiemį atsikraustė prieš 9 metus. Anksčiau jie gyveno Vilniaus senamiestyje. Tuo metu jų vyresnėliui Vincui buvo 2 metai, o Ieva laukėsi antrojo – Jurgio. Dabar vaikučių jau trys – Vincas (11 metų), Jurgis (8 metai) ir mažoji Marcelė (4 mėnesiai). „Su vyru Mindaugu ilgą laiką blaškėmės po įvairias veiklas, o dabar jau trečius metus turime savo svečių namus, kur priimame svečius ir mokome kiekvienas savo tema“, – sako Ieva.

Asmeninio albumo nuotrauka

Mus užbūrė Filipinai

Aistė Vyšniauskaitė-Stanevičienė lietuviško prekės ženklo GREEN ROSE įkūrėja, asmeninio tinklaraščio Zalia-Roze.lt autorė su šeima be galo mėgsta keliauti, pažinti kitas pasaulio kultūras, bendrauti su žmonėmis, ragauti naujus patiekalus. Moteris drąsiai kraunasi lagaminus ir, nepaisydama vaikų amžiaus, leidžiasi į kelių savaičių trukmės keliones.

Ingos Deksnės nuotrauka

Auksinės auklių algos

Samdyti auklę daugelyje išsivysčiusių šalių – prabanga. Štai dėl ko klesti „importinių“ auklių – aupar – sistema, nes auklės iš trečiųjų šalių kur kas pigesnės. AR ši mada ateis ir į Lietuvą? Juk auklių paslauga per pastaruosius 15 metų Lietuvoje pabrango mažiausiai 3,5 karto. Kiek šiandien kainuoja auklė?

Neringos Laurinaitienės nuotrauka

Nėštumo paranojos

Nėštumas – pats gražiausias, bet ir pats jautriausias laikas, kai moterys labai išgyvena dėl mažiausių nukrypimų nuo normos. Kartais tas nerimas prasmingas, o kartais – graužia ir neduoda ramybės.

Laimafofo nuotrauka

Kaip nulipdyti gerą tėtį

Ankstesniais laikais Lietuvoje vyrų–tėvų autoritetas būdavo toks didelis, kad su juo vaikai privalėdavo skaitytis iki senatvės. O dabar? Kadaise niekam į galvą neateidavo mintis pašalinti tėvo vaidmenį iš namų spektaklio. Kad ir sukandę dantis vyras su žmona gyvendavo po vienu stogu iki mirties. Šiandien augti be tėvo – normalu ir įprasta. Auga nauja berniukų „be tėvo“ karta. Kokia ji?

Asmeninio albumo nuotrauka

Ramūnas Vyšniauskas: „Tradiciškai švęsti – neįdomu”

Tėvo dienos išvakarėse nusprendėme pakalbinti tėtį, kuris mielai dalinasi su žmona visais šeimos rūpesčiais. Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas dabar kilnoja kur kas malonesnius svorius – sūnui Ąžuolui jau šešeri, o dukrytei Ramunei – treji.

Asmeninio albumo nuotrauka

Tandeminis žindymas: prie krūties pametinukai

Agnė Kaškevičienė su vyru Tomu augina du sūnelius – keturmetį Pauliuką ir dvimetį Timuką. Agnė sutiko pasidalinti savo patirtimi, kaip įmanoma maitinti krūtimi pametinukus.