Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Konkursai

Konkursai

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Homeopatija – kitu kampu

Tikėti homeopatija, ar ne – viena iš daugiausia diskusijų sukeliančių medicininių temų. Ar teisingai pasielgė vaiko gydytojas nedavęs siuntimo pas homeopatą, nors prašėme? Docentui Algimantui Vingrui perdavėme dažniausius mamų klausimus.

Ingos Deksnės nuotrauka

Cezario pjūvis – nepelnytai išaukštintas, laiku nuvainikuotas

Cezario operacijų daugėja visame pasaulyje. Medikai tuo visiškai nesidžiaugia. Kodėl? Kokios pasaulinės cezario pjūvio tendencijos?
Cezario pjūvio operacijų sparčiai daugėja visame pasaulyje. Yra šalių, pavyzdžiui, Pietų Amerikoje, kur privačiose įstaigose cezario pjūviai sudaro 100 proc. gimdymų. Italijos, Meksikos, Kinijos, Turkijos ligoninėse operuojama kas antra moteris. Amerikoje ir daugelyje Vakarų Europos šalių cezario pjūvio operacijos sudaro apie trečdalį visų gimdymų. Tačiau yra šalių, kur operacijų skaičius nesiekia 20 proc., tai Olandija, Suomija, Norvegija, Islandija.

Ingos Deksnės nuotrauka

Kūdikių kūno kalba

Bendravimas – kiekvienam iš mūsų įprasta, kasdienė veikla. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Tačiau susitelkę į sakomus žodžius, dauguma nenutuokiame apie kūno kalbą, o ji – labai svarbi.

Asmeninio albumo nuotrauka

Juosta ir gyvenimo virsmai

Šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tad yra puiki proga apie jį pakalbėti ir su vaikais. Tik kai reikia atsakyti į visus smalsučių klausimus, kartais ir patys nebežinome, kokia vieno ar kito simbolio reikšmė, drabužių detalių paskirtis.
Šįkart plačiau pakalbėsime apie juostas – juk jos ne tik praktinė kostiumo dalis, išlaikanti šilumą arčiau kūno. Juostos baltų kultūroje turėjo ritualinę paskirtį, buvo naudojamos visais svarbiausiais žmogaus gyvenimo momentais.

Eglės Gelažiūtės piešinys

Pirmasis, antrasis, trečiasis…

Seniai bandoma surasti stebuklingą formulę, kuri padėtų geriau suprasti žmogaus asmenybę. Viena tokių teorijų yra gimimo eiliškumo arba šeimos konsteliacijos teorija. Pirmasis gimimo eiliškumą (kaip asmenybės vystymuisi įtaką darantį veiksnį) aprašė austrų psichiatras Alfredas Adleris, kuris išskyrė 5 pagrindines gimimo eiliškumo pozicijas: pirmagimis, antragimis, vidurinysis, jaunėlis ir vienturtis.

Asmeninio albumo nuotrauka

Ką turi žinoti tėvai apie vaiko kraują

Kalbant apie vaikų kraujo ligas, tėvai geriausiai žino mažakraujystę. Iš tikrųjų kraujo rodiklių pokyčių ir ligų yra daugybė. Į dažniausius skaitytojų klausimus paprašėme atsakyti gydytoją vaikų hematologę.
Auginant sveiką vaiką tėvams tikrai nereikia mokytis, kas yra trombocitai, limfocitai ar eritrocitai. Pakanka rutininio kraujo tyrimo, kurį skiria šeimos gydytojas. Tačiau yra nemažai vaiko ligų ar būklių, kai kraują reikia stebėti atidžiau.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Ką veikti vasarą?

Lengvas krosas su vaiku, mankšta gryname ore, vandenyje, jogos užsiėmimai, pratimai su kamuoliu – daugybė pasirinkimo galimybių, o ir nauda abipusė – ir vaikams, ir tėvams. Svarbu, kad užsiėmimas teiktų džiaugsmo ir netaptų prievole.
Vandens pramogos – dar viena neatsibostanti ir idealiai vasaros metu tinkanti veikla. Žinoma, galima sakyti, kad vandens telkinys toli, kad vaikas nemoka plaukti, tačiau tai ne problema. Galima išbandyti tokias vandens pramogas, kurioms tokie niuansai nėra svarbūs.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Vaikai žino, ką valgyti

Tikriausiai proporcingai žmonių storėjimui vis daugėja dietų ir teorijų, kaip mesti svorį. Mitybos mados keičiasi greitai – tai skaičiuojame kalorijas, tai valgome tik baltymus, nevalgome vakarais, išbraukiame iš raciono miltus, cukrų ir riebalus...
Šalia visų šių sveiko ir liekno kūno teorijų egzistuoja dar viena – intuityvusis valgymas. Mokslininkai, tyrinėjantys šią metodiką, teigia, kad mūsų kūnas pats geriausiai žino, kada ir ką jam valgyti, tik reikia būti dėmesingam vidiniam balsui, arba intuicijai.

Asmeninio albumo nuotrauka

Dvynukų kelionių krikštas

Suplanavę dvynukų Kornelijos ir Donato krikštynas, Zvonkai nusprendė, kad iki tol būtų neblogai jiems suteikti ir kelionių „krikštą“. Ekspromtu sugalvota kelionė į Turkiją virto smagia poilsio savaite ir atsakymu visiems, kurie sukiojo prie smilkinio pirštą, kad be močiučių pagalbos kelionėje ne pailsės, o pavargs.