Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Kodėl išsaugojome kamienines ląsteles

„Prieš daugiau nei trejus metus pradėjome lauktis, tad lankėme įvairius kursus, skirtus būsimiems tėvams. Vienų kursų metu sužinojome apie kamieninių ląstelių surinkimą iš kūdikio virkštelės ir jų užšaldymą bei panaudojimą susirgus įvairiomis ligomis. Vyras pradėjo domėtis daugiau. Užsienyje tai nebuvo jokia naujiena, tad ieškojome informacijos ne tik lietuviškuose straipsniuose. Daug informacijos suteikė ir įmonė, kurioje pasirinkome saugoti ląsteles“, – pasakoja Agnė Pilipavičienė.

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Karolinos žemė

Tęsiame pažintį su ekologiškai gyvenančiomis mamomis. Šio numerio herojė – Karolina Lukminė, kuri tinklaraštyje „Viena žemė“ dalinasi tvarumo patarimais. „Su vyru Mantu esame 1,5 metų Marijos tėvai, o šį mėnesį turėsime ir antrąjį vaikutį. Pagal išsilavinimą esu komunikacijos specialistė, iki nėštumo dirbau rinkodaros ir pardavimų srityse. Esame gimę ir gyvename Kaune, čia mums labai gera, nes arti yra šeima, draugai“, – sako Karolina.

 

 

 

Editos Grėbliūnaitės nuotrauka

Trys Anželinos karaliai

Anželinos trynukai gimė 23 nėštumo savaitę, svėrė 640 g, 610 g ir 560 g. Trynukai gimė Trijų karalių dieną. Kasparas – pirmas, po pusvalandžio – Vakaris. Ir po trijų minučių – Danielius. „Kol nepatekau į ligoninę, neįsivaizdavau, kad tokie dalykai egzistuoja, – apie užklumpančius rūpesčius gimus ankstukams sako Anželina ir priduria: gyvenime net pikčiausiam priešui nelinkėčiau to išgyventi. Niekam.“

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Astma serga ir kūdikiai

Alergijos raida gali būti ir netipinė. Net kūdikis gali sirgti astma. Taip prieš keliolika metų nutiko mažajam Toniukui. Jo mama Rasa iki šiol prisimena labai sudėtingą sūnelio auginimo pradžią. O ar pavyko Toniui šią ligą išaugti? „Berniukas gimė sveikutėlis, nepernešiotas, buvo įvertintas tarp 9–10 balų. Jam augant, nepastebėjome, kad jis būtų kažkam konkrečiai alergiškas. Pirmą kartą Tonis susirgo pavasarį, pradėjus sprogti medžiams. Jam tada buvo beveik 6 mėnesiai. Galbūt kažkokių alergenų prisirinko vaiko nosytėje, ji pradėjo šlapiuoti, o po kiek laiko – oplia, jau ir kosėja“, – pasakoja mama.

 

Dobiliuko foto nuotrauka

Arbūzas su septyniomis žvakutėmis

TV laidų vedėja, žurnalistė Karolina Liukaitytė sako, jog pastarieji metai išmokė daug naujų dalykų. Pavyzdžiui, kaip imti interviu iš Aušrinės Armonaitės, kai šalia ant šaligatvio barbėmis žaidžia jos dukrytė Lukrecija. Nuotolinis antrokės mokslas, pasikeitę filmavimai televizijoje ir kur kas sutrumpėję kelionių maršrutai – apie visa tai kalbamės su Karolina.

 

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Minkymas – jėga

Mes vaikystėje turėjome plastiliną, smėlio dėžės smėlį, dar molį, jei lankydavome keramikos būrelį. Dabar minkomų priemonių apstu, jos saugios, kvepiančios, spalvingos ir… keistos. Vaikų ergoterapeutės paprašėme papasakoti, kodėl vaikams reikia modilino, kinetinio smėlio ir šlykštukų.

Jūros takais nuotrauka

Meilė chromosomų neskaičiuoja

„Do – tai saulė danguje“. Taip vadinasi mamos Viktorijos tinklaraštis apie kasdienybę auginant Dauno sindromą turintį vaikutį. Jeigu jaučiate, kad sėlina bloga nuotaika, norisi savęs pagailėti ar padejuoti, užsukite ten. Tai geri vaistai mums visiems. Dėkojame Viktorijai, kuri sutiko papasakoti savo istoriją žurnalui.

Erudito licėjaus nuotrauka

Mokytis – tarsi dėlioti pasaulio dėlionę

Būsimųjų pirmokų tėveliai jau dabar sprendžia, kokią mokyklą parinkti vaikui. O jeigu jūsų vaikas jau lanko mokyklą, bet šie nuotolinio ugdymai metai parodė, kad mokykla neatitinka lūkesčių? Galbūt domina kitaip dirbančios ugdymo įstaigos? Šiame numeryje pristatome „Erudito licėjų“ – privačią tarptautinę dvikalbę mokyklą, veikiančią Vilniuje ir Kaune. Kalbamės su jos įkūrėju ir direktoriumi doc. dr. Nerijumi Pačėsa.

Nešioklės.lt nuotrauka

Vaikui nepatiko nešioklė – ką daryti?

Nupirkote nešioklę, bet vaikas klykia vos į ją įdėtas. Išties taip būna. Ką daryti? Lengviausias kelias – nusivilti ir nebandyti daugiau, nes šis išradimas ne jums. BET – ar išties išbandėte visus būdus? Ar nešioklę užsisegėte tinkamai? Ar idealiai įvaldėte dirželių reguliavimą? Ar išklausinėjote konsultantų, ką dar galima išmėginti? Dažniausiai stresas ir nepasitikėjimas savo jėgomis atima bet kokį norą toliau gilintis į nešioklės specifiką. Norisi kuo greičiau atsikratyti „kankinimo įrankio“ ir nesiartinti su juo prie savo kūdikio. Tai nėra teisingas kelias.