Pavojus spalvingoje pižamytėje

keruliene-mergyte su pizama bega

Jurgitos Kerulienės nuotr.

Tikriausiai visi esate girdėję istorijų apie tai, kaip spalvota patalynė „išpaišė“ vaiko kūną ilgai nenuplaunamais piešiniais, kaip po pirmos nakties su nauja pižamėle mažylis kasėsi kelias dienas. Nors ant drabužio etiketės parašyta – 100 proc. medvilnė, jis gali būti vaikui visai netinkamas. Apie tai, kas užkoduota etiketėse, turėtų žinoti kiekviena mama.

Oda – didžiausias organas

Kūdikiai yra labai jautrūs bet kokiam išorės poveikiui ir lengvai pažeidžiami. Jų imunitetas nėra visiškai susiformavęs, o oda jautresnė ir pralaidesnė nei suaugusiojo. Vaikų įkvepiamo oro kiekis kūno masės vienetui irgi didesnis nei suaugusiojo, be to, jie kvėpuoja kur kas intensyviau.

Nuo mažų dienų mažyliai veikiami įvairių cheminių medžiagų,kurios juos pasiekiaper placentą, su mamos pienuku, su maistu ir vandeniu, per priežiūros priemones, žaislus, namų dulkes, aplinką ir namų orą, aprangą ir patalynę.

Dažnai mes net ir nesusimąstome, kad oda – didžiausias mūsų organas. Todėl labai svarbu, ypač mūsų mažiesiems, kokiais apatiniais drabužėliais juos rengsime.

Žymos:

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 + penki =