Žyma: Kontracepcija po gimdymo

seksas
Freepik.com

Pradėti saugotis pastoti rekomenduojama iškart, kai tik atnaujinami lytiniai santykiai po gimdymo, tačiau ne visos apsisaugojimo priemonės tinka maitinančiai moteriai.

Žindymas – ne kontracepcijos būdas

Nors žindymas, pagal tarptautinę klasifikaciją, priskiriamas kontraceptiniams metodams, juo galima pasikliauti tik tada, kai: kūdikis žinda tada, kai jis nori, tiek dieną, tiek naktį, o pertraukos tarp maitinimų yra ne ilgesnės nei 2–3 valandos; jei vaikutis ilgiau pamiega ir negauna krūties 4–5 val.; kūdikis negauna jokio papildomo maisto ir jokių papildomų skysčių (net kūdikio pagirdymas arbata gali baigtis neplanuotu mamos nėštumu); moteris pieno nenusitraukinėja; moteris visiškai nekraujuoja, „neteplioja“.

Kontraceptinės priemonės, netinkamos žindančioms moterims

Jei moteris žindo (kad ir kartą per parą) negalima naudoti kontraceptikų, kuriuose yra sintetinio moteriškojo hormono estrogeno (sudėtinių hormoninių tablečių, pleistrų, makšties žiedų). Estrogenai gali sumažinti pieno gamybą (gali vėluoti laktacijos pradžia, gali prireikti kūdikį primaitinti, sutrumpėti maitinimo trukmė), sukelti naujagimiui nepageidaujamų reiškinių, pvz., krūtų padidėjimą.

Po gimdymo netinka natūralūs šeimos planavimo metodai, nes neįmanoma apskaičiuoti vaisingų dienų (šie metodai tinka tik tuomet, kai menstruacijų ciklas tampa visiškai reguliarus).

Kontraceptinės priemonės, tinkamos žindančioms moterims

Žindančiai moteriai tinka spermicidinės priemonės (vietiškai veikiantys kremai, žvakutės, putos, tabletės į makštį  ir t.t.). Spermicidai nepatenka nei į kraują, nei į motinos pieną. Tačiau spermicidinės priemonės priskiriamos tik prie vidutiniškai veiksmingų (iš 100 moterų, kurios naudojasi minėtomis priemonėmis, per metus pastoja maždaug 20), todėl jas rekomenduojama naudoti su kitomis apsaugos priemonėmis (prezervatyvais, diafragmomis, gaubtuvėliais).

Žindančiai mamai tinka ir prezervatyvai, tačiau ir jie priskiriami prie vidutiniškai veiksmingų kontracepcijos metodų (per metus iš 100 moterų, kurios naudojasi prezervatyvais, pastoja 14). Tad jais besisaugančioms poroms kartu kaip papildomą apsaugą patariama naudoti ir spermicidines priemones.

Iš hormoninių geriamųjų kontraceptikų žindyvėms tinka piliulės, kurių sudėtyje yra tik progestino.

Žindančioms moterims tinka gimdos spiralės, nes nedaro poveikio laktacijai, o apsaugo beveik 100 proc. Spiralių būna dvejopų: padengtų metalu ir išskiriančių hormonus. Paprastų spiralių išskiriami variojonai veikia gimdos gleivinę ir sukelia joje pakitimų, kurie trukdo gemalui įsitvirtinti gimdoje, šie jonai mažina spermatozoidų gebėjimą apvaisinti kiaušialąstę. Tačiau tokią spiralę galima įvesti tik tuomet, kai moteriai jau atsinaujinusios mėnesinės. Po gimdymo gali būti tinkamesnė hormoninė spiralė su progestinu. Hormoninė spiralė yra vienintelė kontracepcijos priemonė, kuri hormoną išskiria vietiškai – į gimdą. Įrodyta, kad spiralė neturi įtakos motinos pieno kokybei ir kiekybei, neveikia kūdikio vystymosi. Spiralę galima įvesti praėjus 6 savaitėms po gimdymo arba vėliau.

Kada sugrįš libido

Ar žindymas – kontracepcijos būdas?

Jei nelaukiate pametinukų

neutral
Filmas vaikams
renginiai

Baneris žurnalui

kepurytės
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės
vitaminai mamoms ir vaikams

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `