„Dukrą nuo meningokokinės B tipo infekcijos paskiepijome prieš 3-ejų metų gimtadienį. Pasakiau žmonai, kad […]
Archyvo žymos Skiepų komplikacijos

Profesorius R. Kėvalas atsako, kodėl skiepyti vaiką nuo meningokoko B: „Lietuviai genetiškai imlesni šiai infekcijai“
Mano dukrytei 4,5 mėnesio. Prieš savaitę skiepijome. Praėjus kelioms valandoms po skiepų, dukra miegodama pradėjo staiga ir garsiai įkvėpti ir iškvėpti orą. Iš karto nuvežėme pas gydytoją. Patikrinus pasakė, kad greičiausiai tai alerginė reakcija, nes skiepo vieta buvo labai paraudusi. Skyrė tavegilio ir, jei pakils temperatūra, paracetamolio. Naktį temperatūra buvo pakilus iki 38,5ºC. Kitą dieną viskas pagerėjo, kvėpavimas susitvarkė, temperatūra nukrito. Viskas būtų gerai, bet prieš keletą dienų pastebėjau, kad miegodama dukra kartais vėl stipriai įkvepia ir iškvėpia. Kas tai galėtų būti?
Jūsų dukra iki aprašomo skiepo jau turėjo būti kelis kartus paskiepyta. Vietinės reakcijos po […]
8 mėn. kūdikis buvo paskiepytas 4 mėnesio skiepais į kojytes. Po skiepo dūrio vietose buvo paraudimas, atsirado sukietėjimas. Vieno skiepo vietoje sukietėjimas laikėsi apie mėnesį, o kito laikosi iki šiol. Sukietėjimo skersmuo apie 2 cm. Nedidelė temperatūra (37–37,1ºC) po skiepo laikėsi kelias dienas, vaikas buvo ramus. Artėja diena, kai turėtume skiepytis pakartotinai (6 mėn. skiepukas), tačiau abejoju, ar galima, ar nesulauksime dar didesnės reakcijos į skiepus?
Po vakcinos sušvirkštimo paraudimas, patinimas, neaukšta temperatūra, sukietėjimas dūrio vietoje – raumenyse užčiuopiamas žirnio […]
Kūdikiui 5 mėn. Pirmą kartą nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito buvo paskiepytas 2,5 mėn. Skiepyti antrą kartą neleidžia, nes nepraeina veiduko bėrimas (maitinamas mamos pienu), nustatyta alergija visam kiaušiniui. Vėl siunčia pas alergologą. Ar nieko blogo, jei intervalas tarp skiepų ne 2 mėn., kaip reikia, o 3–4 mėn.
Kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito vakcinose nėra kiaušinio, todėl lieka neaišku, ar tikrai dėl kiaušinio […]