2 dienos darželyje – 2 savaitės namuose. Kad vaikas mažiau sirgtų, išbandykite aromaterapiją

Kūdikių priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė
www.samoningosmamos.lt

Aromaterapija dabar ant bangos. Ką galite nuveikti su stebuklingais kvepiančiais lašeliais?

Pataria kūdikių priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė
www.samoningosmamos.lt

Eterinių aliejų garinimas. Garinkite eterinius aliejus gyvenamosiose patalpose, kad išvalytumėte orą nuo patogeninių mikroorganizmų ir apsaugotumėte šeimos narius nuo virusų dauginimosi, infekcijų plitimo.

Eterinius aliejus geriausia garinti elektriniame eterinių aliejų garintuve – taip maksimaliai saugomos terapinės aliejų savybės. Garinimas keraminėje lempoje irgi galimas, tik jei pasirinksite tokį garinimo būdą, stebėkite, kad temperatūra vandens/aliejų talpoje neviršytų 60ºC, viršijus šią temperatūrą žūsta terapinės aliejų savybės, o kaisdami, smilkdami eteriniai aliejai skyla į sveikatai pavojingus junginius.

Kokie eteriniai aliejai geriausiai valo orą, stimuliuoja imunitetą ir padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų? Visiems pažįstami arbatmedis, eukaliptas, čiobrelis, pipirmėtė, rozmarinas, mažiau žinomas, tačiau itin stipriu antivirusiniu poveikiu pasižymintis yra aromatinių ravensarų eterinis aliejus.

Kūdikiams ir mažiems vaikučiams rinkitės švelnesnius, kvėpavimo takų nedirginančius eterinius aliejus: levandų, ramunėlių, pušų, citrinų, itin švelnų, bet veiksmingą viržinių mirtenių (rozalinų) eterinį aliejų.

Jei neturite nei kokybiškos keraminės lempos, nei elektrinio eterinių aliejų garintuvo, galite pasigaminti nuostabaus aromato orą valantį purškalą.

Orą valančio purškalo receptas:

25 lašeliai citrinžolių eterinio aliejaus

10 lašelių eukaliptų eterinio aliejaus

10 lašelių arbatmedžio eterinio aliejaus

100 ml vandens

Į tamsaus stiklo buteliuką sulašinkite eterinius aliejus, supilkite vandenį, mišinį sukratykite ir purkškite namuose kelis kartus per dieną po 5–7 papurškimus kambaryje.

Eterinių aliejų garinimą ar antibakterinio oro gaiviklio naudojimą galima praktikuoti ne tik namuose, bet ir darželyje ar mokykloje (jei sutinka auklėtoja, mokytoja ir visų vaikų tėvai). Tokie aromaterapiniai ritualai sumažins vaikų sirgimą, nes ore, prisotintame eterinių aliejų, virusai, bakterijos ir grybelių sporos greitai žūsta. Dabar vis daugiau vaikų darželių jungiasi prie šio kvapnaus judėjimo ir integruoja į savo dienotvarkę aromaterapiją.

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Aromaterapijos vonios. Negaluojančiam, bet nekarščiuojančiam vaikučiui paruoškite kvapnią aromaterapinę vonią. Maudantis vonioje su eteriniais aliejais, aromaterapija veikia dvejopai: per uoslę ir per odą. Tokios vonios gerina bendrą savijautą, lengvina kvėpavimą, gerina atsikosėjimą, atkemša nosį, stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda greičiau pasveikti.

Ruošiant kvapnias vonias, svarbu atsiminti vieną dalyką: eteriniai aliejai netirpsta vandenyje, todėl įlašinus juos grynus į vandenį, jie gali dirginti jautrią odą, tad rekomenduojame eterinius aliejus praskiesti druska, pienu arba augaliniu aliejumi.

Jei oda normali: paimkite arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, užlašinkite ant jos reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir suberkite kvapnią druską į vonią.

Jei oda sausa, jautri, arba norite ją palepinti: paimkite pusę stiklinės pieno, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite kvapnų mišinį į vonią.

Jei oda sausa, pleiskanojanti, atopinė: paimkite šaukštą augalinio aliejaus, įlašinkite į jį reikiamą kiekį eterinio aliejaus ir supilkite aliejų mišinį į vonią.

Kvapnioje vonioje rekomenduojame maudytis 10–15min., kad eteriniai aliejai patektų į organizmą ir pajustumėte terapinį efektą.

Kūdikiams į vonelę lašinkite 1–2 lašus eterinių aliejų, mažiems vaikams – 2–5 lašelius, o suaugusiesiems – 4–8 lašelius.

Populiariausi pasirinkimai „antigripinėms“ šaltojo sezono aromaterapinėms vonioms yra arbatmedžio, spindulinio eukalipto, čiobrelių, ravensarų, viržinių mirtenių, pipirmėčių, ramunėlių eteriniai aliejai. Vaikams, kurie darželyje pirmosiomis savaitėmis išgyvena įtampą ir stresą galite paruošti raminamąją vonią su levandų ar mandarinų eteriniais aliejais. Tokia vonia sumažins nervinę įtampą ir pagerins mažylio miegą.

Padų įtrynimai. Greitas ir efektyvus būdas suaktyvinti imuninę sistemą – aromaterapiniai pėdų įtrynimai. Geriausiai šiam tikslui tinka arbatmedžių, citrinų ir linalolio tipo čiobrelių eteriniai aliejai. Lašeliu gryno, neskiesto eterinio aliejaus įtrinkite kojų padus, apaukite medvilnines ar vilnones kojines ir guldykite mažylį miegoti. Ryte ligoniukas tikrai jausis daug geriau! Tokią pat procedūrą galite padaryti ir dienos metu, jei matote, kad mažylis „ant ribos“.

Gerklės skalavimas. Palengvinti gerklės skausmui ir uždegimui paruoškite tirpalą.

Gerklės skalavimo tirpalo receptas:

Valgomasis šaukštas Himalajų ar jūros druskos

5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus

200 ml vandens

Eterinį aliejų užlašinkite ant druskos. Kvapnią druską gerai išmaišykite, ištirpinkite vandenyje.

Mišiniu skalaukite burną ir gerklę 5–6 kartus per dieną. Šis skalavimo skystis ne tik puikiai malšina skausmą, bet ir naikina negalavimą sukėlusias bakterijas.

Dėmesio! Šis metodas tinkamas vyresniems vaikams, kurie aiškiai supranta, jog vandenį su eteriniais aliejais ir druska po skalavimo procedūros reikia išspjauti lauk!

ANGELIUKAI ANT PETUKŲ

mažakraujystė

Eglės Gelažiūtės-Petraitienės nuotr.

Stebuklingas apsauginis metodas darželinukams ir mokinukams. Norėdami apsaugoti dažnai sergantį darželinuką ar mokinuką nuo užkrečiamų peršalimo ligų, kasdien praktikuokite tarp mamų labai populiarų metodą „angeliukai ant petukų“. Prieš išleisdami vaiką į kolektyvą, užlašinkite po lašelį gryno eterinio aliejaus ant mažylio drabužėlių (megztuko ar palaidinės) pečių juostoje.

Eteriniai aliejai nuo kūno šilumos pamažu garuos ir visą dieną saugos jūsų stebuklą nuo svetimų užkratų. Gryni, kokybiški eteriniai aliejai nepalieka dėmių ant drabužėlių, neblukina spalvų, tad galite drąsiai praktikuoti šį metodą tiek ant spalvotų, tiek ant baltų drabužių. Kvapniausi ir akyliausiai saugantys „angeliukai“ būna iš šių eterinių aliejų: eukaliptų, citrinų, viržinių mirtenių, čiobrelių, arbatmedžio, aromatinių ravensarų.

Antibakterinis aromaterapinis muilas. Šaltuoju metų laiku kartu su mažyliu galite pasigaminti kvapnaus antibakterinio muilo. Tai labai paprasta! Į 200 ml bekvapio skysto muilo įlašinkite 20 lašelių norimo eterinio aliejaus ar jų mišinio, gerai sukratykite ir mėgaukitės aromaterapiniu, antibakteriniu rankų muilu. Ligų sezono metu labai svarbu tinkama rankų higiena, o kvapnus, paties mažylio pagamintas muilas bus puiki motyvacija laikytis higienos ritualų dar sąžiningiau.

Nuostabaus aromato antibakterinis rankų muilas išeina su citrinžolių, greipfrutų, levandų, citrinų, eukaliptų, pipirmėčių eteriniais aliejais.

Imunitetą stimuliuojantis masažas. Pasigaminkite masažinį mišinį ir kas vakarą pamasažuokite ar bent jau įtrinkite juo vaiko pėdas, nugarą, krūtinę.

Masažinio mišinio receptas:

50 ml augalinio aliejaus (migdolų, alyvuogių ar bet kokio kito)

10 lašelių viržinių mirtenių (rozalinų) eterinio aliejaus

Kvapnus atkirtis slogai

tatjanos-kurganovos-nuotr-www-fotosaldiakimirka-lt2

Tatjanos Kurganovos nuotr. www.fotosaldiakimirka.lt

Aromaterapija yra stebėtinai efektyvi gydant slogą! Tiesa, čia reikia suskubti, nes eteriniai aliejai efektyviai veikia tik tol, kol sloga dar „neįsivažiavusi“.

Galite pasigaminti stebuklingą mišinį nosies baubukams gąsdinti.

Mišinio nuo slogos receptas:

20 ml saldžiųjų migdolų aliejaus

6 lašeliai arbatmedžio eterinio aliejaus

Aliejų mišiniu tepkite nosį, nosies landas ir panosę kas porą valandų. Nustebsite, kaip greitai šis mišinys pataisys reikalus!

Dėmesio! Niekada netepkite nosies ar panosės grynais, neskiestais eteriniais aliejais. Taip pat niekada nelašinkite eterinių aliejų ar gaminių su eteriniais aliejais į nosį – tai gali būti mirtina!

Aromaterapija kosuliui įveikti

Jei kamuoja kosulys, bet nekarščiuojate, būtinai pasimaudykite vonioje su eteriniais aliejais. Šilti, kvapnūs garai teigiamai veikia kvėpavimo takus, lengvina kvėpavimą ir padeda atsikosėti. Įtrinkite padus grynais eteriniais aliejais. Nesvarbu ar sausas, ar drėgnas kosulys kankina, pasigaminkite mišinį krūtinės ir nugaros įtrynimams ir naudokite jį 2–3 kartus per dieną.

Mišinio įtrynimams receptas:

50 ml augalinio aliejaus

4 lašai čiobrelių eterinio aliejaus

4 lašai spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus

2 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus

Galite pasidaryti ir kvapnias inhaliacijas. Į daugumą elektrinių inhaliatorių galima lašinti eterinius aliejus. Pasiskaitykite savojo prietaiso instrukcijoje, ar jūsiškis tam pritaikytas, ir jei taip, tuomet įlašinkite vieną vienintelį lašelį čiobrelių, spindulinių eukaliptų ar viržinių mirtenių eterinio aliejaus į fiziologinį tirpalą ar mineralinį vandenį, kuriuo įprastai inhaliuojate. Inhaliuokite 5–7 minutes.

Inhaliacijos virš verdančio vandens puodo, užsidengus galvą rankšluosčiais, yra ne tik nesaugios, bet ir neefektyvios. Jei eterinį aliejų įlašinsite į verdantį vandenį, jo terapinės savybės žus. Gardus aromatas liks, tačiau sveikatinančių eterinio aliejaus savybių nepajusite. Tad jei neturite inhaliatoriaus, verčiau tiesiog pagarinkite eterinių aliejų kambaryje, kuriame leidžiate daugiausiai laiko.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 1

Kitos temos: