+ 5 kg pokalėdinė giesmė

Nuotrauka iš Londono Nacionalinės paveikslų galerijos

Nuotrauka iš Londono Nacionalinės paveikslų galerijos

Mielos skaitytojos!

Ar girdėjote „Facebooko“ juokelį: „Kai pasukate laikrodį į priekį dėl žiemos laiko, taip pat pasukite svarstykles + 5 kg į priekį – nusistatykite žiemos svorį“. Mūsų redakcijoje tai mėgstama tema, nes pasislėpti neįmanoma, – kartu pietaujame, ir labai greitai demaskuojama ta, kuri laikosi dietos. Ką toji vargšė daro? Užuot valgiusi skanų pietų patiekalą, ji išsitraukia iš rankinės 0,5 proc. riebumo varškės pakelį ir susiraukusi valgo.

Pastebėjome tendenciją, kad geriausią fizinę formą visos pasiekiame vasaros pabaigoje – viena dėl to, kad daug vaikšto su mažu vaiku, kita – kad 2 kartus per savaitę pjauną žolę 15 arų sklype (vieno karto trukmė – 4 val.), trečia – kad padidina treniruočių skaičių nuo 2 iki 4 per savaitę.

O pati blogiausia forma (mėgstamas Holivudo terminas, taikomas aktoriams) mus ištinka nuo Kalėdų iki Velykų. Tai tarsi užtrukusi Kalėdų giesmė, kuri kasmet skamba vis ilgiau ir liūdniau. Kur teisybė? Leidi sau mėgautis gardžiomis vaišėmis tik vieną mėnesį – nuodėmingąjį gruodį – o pasekmes naikini vos ne pusę metų. Mokslininkai turi kuo skubiau pasiteisinti, kodėl svoris taip greitai užauga ir taip lėtai nukrenta? O gal pačiame žodyje Kalėdos užkoduota nesėkmė, susijusi su valgymu ir svoriu…

Užtat visuose kraštuose, kur mums teko lankytis su redakcija ar šeimomis, matėme visai kitokias nuotaikas svorio tema. Storų mamyčių pilni metro, parkai ir parduotuvės. Jos diktuoja tempą turistinei grupei, nes pūškuoja atsilikusios. Jos užima dvi vietas viešajame transporte. Jos taranuoja eiles prie bilietų. Ir yra „žiauriai“ savimi patenkintos, dauguma – su gardžiu kebabu ar kruasanu rankose. Tos mamytės žiemos svorį yra pasukusios į priekį jau labai seniai, ir ne +5, o kokius +25 kg.

Ūpą pakelia net apsilankymas meno šventovėse, kur įamžinto liekno kūno beveik nepamatysi. Antikinės nimfos, renesanso „pončkos“, Rubenso storulės tikrai neturėjo svarstyklių ir neskaičiavo KMI. Po tokių pasižmonėjimų kurį laiką būname gerokai pakėlusios savivertę. Juk svarbiausia – ne būti gražiai ir lieknai, o kontekstas, kuriame pasirodai. Deja, grįžus namo vėl tampi ta +5 kg apsileidėle.

Ši tema – būk plonas arba mirk – verta ne redakcijos žodžio, o storos savipagalbos knygos. Ar mums reikia liesos varškės ir surauktos kaktos, ar geriau pyragėlis ir šypsena? Šią dramą išspręs pavasaris, kuris jau tuoj tuoj mus pakels nuo sofų ir išsives už rankos į lauką.

Peržiemojome!

Su meile „mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši − 3 =

Kitos temos: