8 mėn. kūdikis buvo paskiepytas 4 mėnesio skiepais į kojytes. Po skiepo dūrio vietose buvo paraudimas, atsirado sukietėjimas. Vieno skiepo vietoje sukietėjimas laikėsi apie mėnesį, o kito laikosi iki šiol. Sukietėjimo skersmuo apie 2 cm. Nedidelė temperatūra (37–37,1ºC) po skiepo laikėsi kelias dienas, vaikas buvo ramus. Artėja diena, kai turėtume skiepytis pakartotinai (6 mėn. skiepukas), tačiau abejoju, ar galima, ar nesulauksime dar didesnės reakcijos į skiepus?

Po vakcinos sušvirkštimo paraudimas, patinimas, neaukšta temperatūra, sukietėjimas dūrio vietoje – raumenyse užčiuopiamas žirnio ar riešuto dydžio darinukas – yra normali vietinė reakcija, pasitaikanti apie 50 proc.

paskiepytųjų.

Pasikonsultuokite su vaiko gydytoju, tegul jis įvertina sukietėjimą.

Jei tėvai kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – ASPĮ) dėl galimos nepageidaujamos reakcijos į skiepą, gydytojas, atsižvelgęs į teisės aktuose nustatytus kriterijus.

sprendžia, ar paskiepytojo būklė yra pakankama įregistruoti atvejį po skiepo, kaip nepageidaujamą reakciją. Apie kiekvieną nepageidaujamą reakciją į skiepą sveikatos priežiūros specialistai praneša Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) bei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC). Nepageidaujamos reakcijos į skiepą šalyje vertinamos ir registruojamos, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2002-12-24 įsakymo Nr. 673 „Dėl privalomojo epidemiologinio registravimo, privalomojo informacijos apie epidemiologinio registravimo objektus turinio ir informacijos privalomojo perdavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 12-444) nuostatomis. Nepageidaujama reakcija į skiepą apibrėžiama taip (cituoju įsakymą): „Nepageidaujama reakcija į skiepą – laikinas ar pastovus sveikatos būklės sutrikimas, sukeliantis fizinių požymių, simptomų ir (ar) laboratorinių rodiklių pokyčius, prasidedančius po imunoprofilaktikos, ir, manoma, jos nulemtas.“

Ministro įsakymą galite paskaityti http://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.733DC244327C Ten dar rašoma (cituoju): „Stipri vietinė reakcija.

Sukelta bet kurio imunobiologinio preparato.

Dūrio vietos paraudimas ir (arba) patinimas, lydimas bent vieno iš šių požymių: patinimas apie artimiausią sąnarį; skausmas, paraudimas ir patinimas, trunkantys ne mažiau kaip 3 dienas; būtina paciento hospitalizacija“ .

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + = aštuoniolika

Kitos temos: