9 mėnesių dukrą auginu Airijoje. Tai valstybė, kurioje geriamas vanduo iš čiaupo yra floruojamas. Ar saugu tokį vandenį naudoti mažylio maisto gamybai ir jam duoti gerti?

Net ir nedidelėje valstybėje atskiruose rajonuose fluoro kiekis tose vandenvietėse, iš kurių tiekiamas geriamas vanduo gali skirtis.

Nemanau, kad visoje Airijoje geriamo vandens mineralų sudėtis yra visiškai vienoda.

Jeigu JŪSŲ gyvenamojoje vietovėje geriamasis vanduo yra fluoruojamas, reikia manyti, kad jame trūksta fluoro.

Geriamajame vandenyje fluoro negali būti daugiau kaip 1 mg/litre vandens.

Floruotas vanduo neturėtų gausiau kasdien naudojamas, nes fluoras kaupiasi organizme. Toks vanduo neturėtų būti naudojamas mažylio maisto gamybai ir davimui jam gerti. Fluoras reikalingas vaikams kol jiems auga pieniniai ir nuolatiniai dantys. Parduotuvėse ieškau geriamo šaltinio vandens, bet randu tik tokios sudėties vandenį: mg/litre Bicarbonate – 252; Calcium – 45; Chloride – 14; Magnesium – 20; Nitrate- 0,4; Potassium – 0,7; Sodium – 20; Sulphate – 34; ph- 7,6. Kiek žinau Lietuvoje pavyzdžiui Neptūno vanduo turi 0 nitratu mg/litre. O kaip su 0,4 – ar tai saugus nitratų kiekis kūdikio vandenyje? Pagal Lietuvos higienos normą HN 24:2003 nitratai geriamajame vandenyje, kurį naudoja suaugusieji neturi viršyti 50 mg/litre, o kūdikiams, t.y. vaikams iki vienerių metų 10 mg/l. Taigi 0,4 mg/l nitratų turintis vanduo yra nepavojingas JŪSŲ kūdikiui bei mažam vaikui. Toks vanduo tinka kūdikio ir mažo vaiko maisto gamybai ir gėrimui. O kaip distiliuotas vanduo? jame daug mažiau visų priedų, bet ar jis gali būti naudojamas kūdikių maistui/gėrimams gaminti? Destiliuotas vanduo netinka nei kūdikių ir mažų vaikų maisto gaminimui ir gėrimui, nes jame nėra praktiškai jokių mikroelementų.

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 + vienas =

Kitos temos: