Airija – šalis, kurioje ypatingai mažai saulėtų dienų. Nuo pat gimimo duodu dukrai Aquadetrim (Vitaminas D3) 15000TV/ml – po 2 lašus į dieną. Dabar išgirdau nuomonę, kad vandeninis vitamino D tirpalas blogai įsisavinamas ir reikia jį keisti į aliejinį. Nors Lietuvoje dar prieš gimstant dukrai man buvo rekomenduotas Aquadetrim, kaip ypač gerai įsavinamas. Kokia Jūsų nuomonė dėl vitamino D? Dukrai rachito požymių nestebime.

Rachito profilaktikai, kai mažai saulės, sparčiai augančiam kūdikiui vitamino D3 kasdieninė dozė svyruoja nuo 500 iki 1000 TV=IU=International Units, t.y 1–2 lašai vitamino D3 tirpalo, kurio 1 laše yra 500 TV vitamino D3.

Vitaminas D priklauso riebaluose tirpstančių vitaminų grupei.

Taigi, organizmas prigimtinai – iš kartos į kartą – yra prisitaikęs gerai vitaminą D įsisavinti iš maisto, kai jis organizme susiformuoja odą tiesiogiai veikiant ultravioletiniams spinduliams, t.y.

tuomet, kai yra mažai saulės.

Labai abejoju, ar Airijoje galima įsigyti Aquadetrim.Patariu atidžiai perskaityti Aquadetrim instrukciją, kuri yra pridedama vartotojui, kai jis perka Aquadetrim . Joje yra aiškiai parašyta „Nėščioms ir žindyvėms preparato reikia vartoti atsargiai.“ (taigi, pagalvokite, ar Aquadetrim yra saugus), o kitoje instrukcijos vietoje rasite parašyta: „Aquadetrim sudėtyje yra makrogolglicerinolio ricinoleato, kuris gali sukelti skrandžio veiklos sutrikimą ir viduriavimą“. Dar kitoje instrukcijos vietoje rasite, kad be vandens į Aquadetrim sudėtį įeina dar 6 pagalbinės cheminės medžiagos. Raskite laiko ir jėgų pagalvoti ir spręsti ar JUMS reikia rizikuoti – spėlioti, ar atsiras Aquadetrim instrukcijoje minėtos komplikacijos, ar neatsiras, ar JŪSŲ kūdikiui yra būtinos 6 cheminės medžiagos, kad ir, mažais kiekiais patenkančios į organizmą? Aliejiniuose vitamino D3 tirpaluose gali būti aptinkama tik 1 pagalbinė medžiaga, ir organizmas prigimtinai sugeba gerai įsisavinti vitaminą D3 iš aliejinių tirpalų.

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + = devyni

Kitos temos: