Ar gali viena maža mergaitė išgelbėti Kalėdas? Sužinosite filme „Sukeisti Kalėdų Seneliai 2. Pamirštos Kalėdos“

Aštuometė Eliza išsiruošia į kelionę pas Kalėdų Senelį

Kai suaugusieji leidžia sau pamiršti Kalėdas ar jas keiksnoti, vaikai neketina pasiduoti. Jie neleis suaugusiems sugadinti šios šventės. Aštuometė Eliza išsiruošia į kelionę pas Kalėdų Senelį.

Mergaitei reikia jo pagalbos, gelbstint Kalėdas, nes jos kalnų kaimelio gyventojai visiškai jas pamiršo.

Elizai padėti stoja nauji per kelionę įgyti draugai bei du Kalėdų Seneliai.

Taip, tikrai du. Abu jie vaikams ir suaugusiems jau pažįstami iš filmo „Sukeisti Kalėdų Seneliai“. Tai – dailidė Andersenas ir tikrasis Kalėdų Senelis. Visi jie turi vieną tikslą – sugrąžinti į gimtąjį Elizos kaimą Kalėdų džiaugsmą ir surengti tokią šventę, kurią žmonės atsimins visą likusį gyvenimą.

Jaukumo ir tikrumo užtaisas norvegų filme apie Kalėdas

Ši istorija – apie vieną kaimelį, kokių pasaulyje daugybė, net jei jis ir įsikūręs kalnuose. Jo gyventojai yra visai tokie kaip mes. Jie nuolatos ką nors pamiršta… Galybę dalykų, o kartais netgi visus iškart. Tačiau šįsyk jie užmiršo kai ką svarbaus – ogi Kalėdas!

Nors iš tiesų tai yra istorija apie vieną mažą drąsią mergaitę ir jos nepaprastą kelionę, kuri padės jos šeimai ir visiems gimto kaimo gyventojams vėl patirti tokias Kalėdas, kurių jie niekada nepamirš.

Aštuonerių Eliza vieną rytą prabunda apimta keisto jausmo… Kažkuo ši diena yra ypatinga, bet ji nėra tikra kuo. Eliza įsitikinusi dėl vieno – šita metų diena visiškai kitokia nei visos kitos. Ji mėgina tai paaiškinti savo šeimai, bet nesėkmingai.

Tada Eliza viena pati išsiruošia į neįtikėtiną kelionę. Ji susiranda naujų nepaprastų draugų, kurių dėka vėl atgauna prarastą Kalėdų džiaugsmą. Dabar jau nuo Elizos priklausys, ar jai pavyks savo kaimo gyventojams surengti tokias Kalėdas, kurias jie atmins visą gyvenimą. Tik laikrodis nepaliauja tiksėti… Ar Eliza sugebės spėti laiku?

Dailidė Andersenas ir tikrų tikriausias Kalėdų Senelis antrame norvegų filme apie sukeistus Kalėdų Senelius grįžta padėti Elizai įgyvendinti jos didžiąją misiją – gelbėti Kalėdas, kol dar ne vėlu.

Norvegijoje filmo premjera įvyko lapkričio 8-ąją, o Lietuvos kino teatrus „Sukeisti Kalėdų Seneliai 2. Pamirštos Kalėdos“ pasieks gruodžio 20 dieną. Pirmąją filmo dalį pamatė per pusę milijono norvegų, lietuviai taip pat noriai priėmė norvegišką Kalėdų pasakos versiją.

Norvegijoje pirmasis filmas apie du Kalėdų Senelius – persirengėlį dailidę Anderseną ir tikrąjį – sumušė žiūrimumo rekordus

Priešistorė, pirmoji filmo SUKEISTI KALĖDŲ SENELIAI dalis

Laiškai Kalėdų Seneliui, sintetinės barzdos ir pigūs grasinimai gražiai elgtis, kitaip negausi dovanų… Kiek galima?!

Vyresnieji vaikai ir suaugusieji piktinasi mažomis ir didelėmis kalėdinėmis apgaulėmis. Tačiau visada atsiranda koks jaunėlis Karlas ar mažoji Eliza, kuriems nereikia protingų paaiškinimų, jie nori pasakų ir stebuklų.

Kur kitur jų rasi, jei ne snieguotuose Norvegijos miškuose? Viename jų netyčia susiduria du Kalėdų Seneliai.

Persirengėlis dailidė Andersenas ir tikrasis. Jie sutaria aplankyti vienas kito vaikus ir taip juos netikėtai pradžiuginti.

Juk rūpinantis viso pasaulio vaikų dovanomis, dažniausiai nukenčia patys artimiausi, jiems tenka mažiausiai dėmesio.

Dviejų sukeistų Senelių nuotykiai ir išbandymai vienas kito namuose pernai išgydė didžiausius Kalėdų skeptikus. Tai – ne sintetinė holivudinė, o tikra snieguota norvegiška pasaka, kuri šiemet sulaukė tęsinio prieš pat didžiąsias metų šventes.

Žiūrimumo rekordai Norvegijoje ir entuziastingas lietuvių atsakas į norvegų pasaką

Istoriją apie sukeistus Kalėdų Senelius ištransliuotą iš mylimo norvegų rašytojo ir dainų autoriaus Alfo Prøyseno visatos į vaizdų kalbą išvertė kino režisierius Terje Rangnesas (pirmame filme) ir režisierė Andrea Eckerbom (antrajame).

Norvegijoje pirmasis filmas apie du Kalėdų Senelius – persirengėlį dailidę Anderseną ir tikrąjį – sumušė žiūrimumo rekordus.

Norvegai ne tik pamėgo šį visai šeimai skirtą kalėdinį pasakojimą (pirmoji dalis sulaukė daugiau nei pusės milijono žiūrovų), bet ir juo didžiuojasi tarsi nacionaline vertybe

Norvegai ne tik pamėgo šį visai šeimai skirtą kalėdinį pasakojimą (pirmoji dalis sulaukė daugiau nei pusės milijono žiūrovų), bet ir juo didžiuojasi tarsi nacionaline vertybe. Dailidė Andersenas norvegams pažįstamas nuo mažens, tik šįkart jis išlipo iš gerai pažįstamų knygų ir eilėraščių bei užkariavo šiuolaikišką erdvę – kino ekranus.

Antrasis filmas apie sukeistus Kalėdų Senelius Norvegijos kino teatruose pasirodė lapkričio 8 d. Tai didelis iššūkis jo kūrėjams – pateisinti šalies ir užsienio žiūrovų viltis. Tačiau jie tikri – didelė mažosios Elizos misija prikaustys jų dėmesį, o du mėgstamiausi Kalėdų Seneliai, suskubę jai į pagalbą, vėl sušildys bet kurio amžiaus žiūrovų širdis prieš pat Kalėdas.

Pernai lietuviams tiko ir patiko moderni norvegų Kalėdų pasakos versija, šiemet nuo gruodžio 20 dienos jie galės stebėti naujus dailidės Anderseno, Kalėdų Senelio, Elizos ir būrio jos naujų draugų nuotykius bei išbandymus prieš gražiausias metų šventes.

https://www.youtube.com/watch?v=YnLUBJKNTqM&t=13s

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


vienas + = 3

Kitos temos: