Babyshower – smagu, kaip per gimtadienį

Vis populiarėja miela tradicija – prieš gimdymą nėštukės draugės simboliškai palydi ją į gimdymą. Kaip tai padaryti – skonio reikalas. Svarbiausia, palydėtuvių tikslas – sustiprinti būsimos mamytės dvasią, pakelti ūpą. Seserystės idėja sena, kaip pasaulis. Ir, sutikite, labai labai graži.

babyshower

Tortas – kūdikio „dovanų dušo“ privaloma dalis

Pasakoja vilnietė Jūratė, pradinio ugdymo specialistė, tad jos pedagoginė patirtis labai praverčia organizuojant bičiulėms smagias palydėtuves. Jūratė jau yra suorganizavusi 5 babyshower.

Babyshower – amerikiečių tradicija. Ten palydėti nėštukę į gimdymą – savaime suprantama.

Jau keletą metų ši tradicija atkeliavusi ir pas mus. Žinoma, mes ją pritaikėme savo temperamentui, sulietuvinome.

Pirmąjį babyshower su draugėmis organizavome, kai dar pati neturėjau vaikučio, nors pagal tradiciją babyshower turėtų ruošti jau gimdžiusi moteris. Informacijos ieškojome internete, pritaikėme keletą žaidimų iš mergvakarių. Galima adaptuoti įvairiausius vaikiškus žaidimus, tereikia fantazijos.

Smagiausia, kai nėštukė nežino apie rengiamą šventę. Ne visada pavyksta išaugoti paslaptį, nes juk reikia susisiekti su visomis moters draugėmis.

Kai prašai telefono numerių, nėštukė pradeda kažką įtarti. O kai kurios ir nemėgsta staigmenų. Tad jei pažįsti draugę, atsižvelgi į jos būdą. Bet kokiu atveju, nėštukė nedalyvauja pasiruošime. Ji – babyshower karalienė. Jai tereikia tik ateiti į paskirtą vietą ir mėgautis kitų dėmesiu.

Kartą babyshower nespėjome suorganizuoti – moteris pagimdė prieš laiką. Paskui vis tiek padarėme jai šventę, bet tai jau buvo daugiau palankynos.

Todėl patariu – neatidėliokite babyshower paskutiniam mėnesiui. Mes babyshower paprastai rengiame 8 nėštumo mėnesį.

Pirmiausia organizatorės susirenka draugių ir giminaičių kontaktus, bando slapta susižinoti, kokių daiktelių nėštukei reikia, kokias spalvas ji mėgsta. Tada sukviečiamas draugių pasitarimas, per kurį pasiskirstome darbelius, nutariame, kada ir kur vyks babyshower. Esame šventę rengę ne tik namuose, bet ir kavinukėse, nuomotose salytėse. Nes ,,pajudinus” drauges, giminaites ir bendradarbes, susidaro 20-25 moterys. Kai daug moterų, ir darbus pasiskirstyti lengva. Organizatorėms patarčiau – ateiti su darbų sąrašu ir konkrečiai skirti užduotis: tu pasirūpini balionais, tu – dalyvių kortelėmis, tu – pieštukais. Tada mažiau diskusijų.

Kadangi vaišės suneštinės, pasitariame, kuri ką pagamins. Paprastai pasiruošimas trunka 2-3 savaites. Didžiausias darbas tenka organizatorėms, kurios apgalvoja žaidimus ir scenarijų.

Prieš pasirodant nėštukei susirinkusios papuošiame patalpą. Tam tinka balionai, kūdikių drabužėliai ir batukai, spalvoto popieriaus girliandos.

Papuošiame ir vaišių stalą, nėštukės kėdę-sostą. Dažniausiai jau būna žinoma, kokios lyties vaikučio laukiasi nėštukė, tad patalpą puošiame rožine arba žydra spalva. Pavyko rasti net teminių balionų. Visoms dalyvėms prisegamos kortelės su vardais, nes daug moterų būna viena kitai nepažįstamos.

Būtina vakarėlio dalis – nėštukės apdovanojimas. Kartais perkame bendrą dovaną (susimetus pinigėlių patogu nupirkti čekį, už kurį moteris išsirinks stambesnį reikalingą daiktą, pavyzdžiui, vežimėlį). Dažniausiai kiekvieną dovanėlę atnešame nuo savęs, tik prieš tai aptariame sumą.

Vyrai vakarėlyje nedalyvauja, tačiau neakivaizdžiai jie būna. Mat mes turime gražią tradiciją – pakalbiname vyrus prieš babyshower, užrašome jų palinkėjimus, apipavidaliname powerpoint programa. Vienas vyras savo žmonai dovanojo savos kūrybos eiles, kitas – pasaką. Kartą vyro paprašėme užpildyti anketą, o paskui tuos pačius klausimus uždavėme nėštukei. Buvo daug juoko, nes atsakymai nesutapo. Vaikai babyshower paprastai dalyvauja. Vyresniems galima duoti užduočių, pavyzdžiui, kartą vaikai suvaidino nėštukei spektakliuką.

Esame į babyshowe šventę kvietusios ir nėštukių mamas, kurioms tekdavo prisiminti jų dukrų svorį, ūgį, kada išdygo pirmasis dantukas, kada ištarė pirmąjį žodį, kada pradėjo vaikščioti, koks mėgstamiausias jos žaidimas buvo ir pan.

Babyshower žaidimų sąrašas – didžiulis. Paminėsiu keletą.

Pilvo matavimas. Kiekviena atsikerpa tokio ilgio siūlą, kokio ilgio mano esant nėštukės pilvo apimtį. Laimi ta, kuri arčiausiai tiesos.

Vaikelio ūgio ir svorio spėjimai. Visos ant lapelių surašo, kokį prognozuoja vaikeliui ūgį ir svorį. Kuri laimi, sužinome po gimdymo.

Idealus kūdikis. Dalyvės ir nėštukė pildo anketą, kokius tėčio ar mamos bruožus linki vaikeliui. Būna daug juoko, nes apžvelgus anketas paaiškėja, kad vienoms gražesnė mamos šypsena, kitoms – tėčio ir t.t.

Nėštukės išbandymai. Būsimai mamytei liepiama pervystyti ir pamaitinti lėlę-kūdikį. Užrištomis akimis apgraibomis rasti kūdikį ir jo daiktus (sauskelnes, čiulptuką), taip mama ,,treniruojama” prie kūdikio keltis naktį. Užrištomis akimis pamaitinti šaukšteliu drauges, pagirdyti jas iš buteliuko, kuriame įpiltas kefyras. Vienoje rankoje laikant lėlę, kitoje – mobilųjį telefoną (ir juo kalbant) padžiauti ant virvės vaikiškus drabužėlius ir užsegti skalbinių segtukais. Surūšiuoti daugybę supainiotų kojinių į poras. Rašant ant gėlės žiedlapio, sugalvoti kuo daugiau vardų, kuriais vadins savo vaikelį (zuikuti, saulute, mažyli, pūkuotuk ir pan.).

Atspėk skonį. Mamos ragauja įvairių skonių tyreles ir bando atspėti iš ko jos. Pamatytumėte, kaip viešnios raukosi ragaudamos bulves su špinatais…

Patarimų dalybos. Auginančios kelis vaikučius mamos dalina patarimus nėštukei, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ir pan.

Lopšinių karaokė. Smagi veikla, jei vakarėlyje yra Multimedia ar nešiojamas kompiuteris ir diskas su lopšinių karaokė versija.

Kūdikio portretas. Dalyvės piešia būsimo kūdikėlio portretus, popieriaus lapus užsidėjusios ant galvos. Tai tikrai nelengva, todėl portretai būna juokinga keverzonė.

Ropliukų varžybos. Mamos savanorės (dažniausiai kurios su kelnėmis) ropoja nurodyta trasa, kuri greičiau pasieks prizą.

Atspėk kas nuotraukoje. Visos dalyvės atsineša po savo kūdikystės nuotrauką. Nuotraukos sumaišomos, o nėštukė bando atspėti, kuri yra kuri.

Pasakos kūrimas. Seniai, labai seniai, o gal ir dar seniau, už jūrų marių devynių galybių, gal ir už dešimties galybių, ant aukšto aukšto kalno, o gal ir dar aukštesnio, stovėjo pasakiški rūmai. O tuose rūmuose gyveno karalius Donatas ir karalienė Jūratė. Ir turėjo jie tris sūnus: Titą, Donatą ir Edmundą. Likusi svečių dalis kuria pasakos tęsinį.

Poetai. Kiekviena dalyvė parašo po keturis žodžius, kurie rimuojasi. Tema – kūdikis, vaikystė, vaikas… Savo žodžiai perduodami dešinėje sėdinčiai moteriai ir kiekviena pagal duotus žodžius parašo eilėraštį.

Svarbu pasiruošti daug linksmų, nebrangių prizų.

Suorganizuoti linksmą babyshower reikia nemažai energijos ir idėjų, tad didžiausia našta tenka organizatorėms. Bet pamačius žibančias nėštukės akis, girdint nuoširdų viešnių kvatojimą, visos pastangos atsiperka. Tikrai verta susikurti šią šventę, juk ji per gyvenimą gali būti tik kelis kartus.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 − = du

Kitos temos: