Cukrinis diabetas – tik diagnozė, gyvenimas teka toliau

Aušra Gaudiešienė

Cukrinio diabeto diagnozė pakeitė mūsų šeimos gyvenimą, dažnas pasakome ar išgirstame. Diagnozė visus paveikia skirtingai, tačiau pokytis nebūtinai yra blogas. Aušra Gaudiešienė, dviejų nuostabių vaikučių mama, sutiko papasakoti, kaip pasikeitė jos ir visos šeimos gyvenimas, sužinojus sūnaus diagnozę. Jei susitelksi į diagnozę ir skausmą – kentėsi, jei susitelksi į pamoką – augsi. „Jei gyvenimas davė citrinų, padaryk iš jų limonadą“ – šiuo posakiu stengiasi vadovautis Aušra. Praėjus liūdesio, skausmo, svarstymų ir ieškojimų laikotarpiui Aušra Gaudiešienė įkūrė el. parduotuvę ir tinklaraštį „MURKA – Prisijaukink Diabetą“.

Troškulys, apetito didėjimas, svorio mažėjimas – šių simptomų negalima ignoruoti

„Prieš beveik 2 metus mūsų 3,5 metų amžiaus sūnui diagnozuotas 1 tipo cukrinis diabetas, jis nustatomas staiga, pastebėjus tipinius požymius – besaikis troškulys, dažnas šlapinimasis, apetito padidėjimas ir svorio mažėjimas, acetono kvapas ir t. t. Mes nuolat konsultuojamės su gydytoja vaikų endokrinologe Sigita Vainiene ir esame jai dėkingi už išsamią ir nuodugnią informaciją bei nuoširdžią paramą. Sūnui iš karto buvo pradėtas leisti insulinas, kuris būtinas užtikrinti normalias organizmo funkcijas.“ – pasakoja Aušra Gaudiešienė. Diabeto diagnozė nereiškia, kad reikės atsisakyti visų mėgstamų patiekalų ir pakeisti visus įpročius.

Specialios diabeto apyrankės – ir nauda, ir stilius

„Mūsų sūnui kasdien reikia įvairių priemonių cukrinio diabeto kontrolei. Berniukas turi nuolatos nešioti insulino pompą, todėl reikia specialaus diržo ir drabužių insulino pompai įdėti, šaltkrepšio insulinui laikyti, specialių elastinių tvarsčių ir tipų sensoriaus, kuris matuoja gliukozę, tvirtesniam prilaikymui ant rankos.“ – gyvenimo su diabetu patirtimis dalijasi Aušra. Ieškodama reikalingų priemonių savo vaikui ir neradusi jų Lietuvoje, mama nusprendė jais ir prekiauti – juk atrado daug kokybiškų gamintojų. „Manau, kad labai svarbus sergančio diabetu aksesuaras – informacinė apyrankė ar kitokia identifikacinė priemonė. Kai cukraus kiekis kraujyje labai sumažėja, žmogui gali pasidaryti silpna, pradėti drebėti rankos, jis gali nerišliai kalbėti ar net prarasti sąmonę. Diabeto apyrankė gali išgelbėti gyvenimą. Ieškodama apyrankės sūnui norėjau, kad ji būtų ir „kietas“ aksesuaras. Todėl el. parduotuvėje esančios diabeto apyrankės – kiekvieno „cukrinuko“ skoniui ir stiliui“ – pasakoja tinklaraščio „MURKA – Prisijaukink Diabetą“ įkūrėja.

Progreso paslaptis yra gera pradžia

Marko Tveno žodžiais, „Geros pradžios paslaptis yra didelių ir neįveikiamų užduočių išskaidymas į mažesnes ir pradėjimas jas spręsti nuo pačios pirmosios.“ „Taip ir mes gyvename – bauginančią diagnozę išskaidėme į mažesnes ir sprendėmės jas vieną po kitos. Pirmiausiai – rūpestis mažuoju šeimos nariu. Paskui – rūpestis dėl darbų, uždarbio, užimtumo, prasmės ir savirealizacijos mamai. Sprendimas atėjo kartu su vaiku ir jo diagnoze. Ieškojau būdų, kaip kuo plačiau paskleisti informaciją apie cukrinį diabetą ir gyvenimo iššūkius su juo, norėjau patobulinti el. parduotuvę. Taip atsidūriau SEO kursuose, kur gavau daug vertingos informacijos. Patobulinau el. parduotuvę ir ją sėkmingai administruoju, rašau tinklaraštį, kuriu maketus, planuoju marketingo veiksmus“ – dalijasi Aušra Gaudiešienė.

SEO specialisto profesija Lietuvoje

Šiandien Aušra Gaudiešienė yra diplomuota SEO (search engine optimization) specialistė, taigi moka ir gali optimizuoti interneto svetaines paieškos sistemoms. Aušra mokėsi 5 mėnesius teorijos ir atliko įvairius SEO veiksmus savo svetainei. „Išmokau daugybę paslapčių. Generuoju įvairias idėjas, kurias žingsnis po žingsnio pavyksta sėkmingai įgyvendinti. Džiugu, kad mano atrinkti ir išbandyti produktai palengvina gyvenimą ne vienam cukriniu diabetu sergančiajam. O kad informacija apie produktus pasiektų kuo daugiau „cukrinukų“, labai padeda kursuose įgytų įgūdžių ir žinių taikymas savo veikloje.“ – kursų nauda dalijasi verslininkė.

„Žmogus, kuris niekada neklydo, niekada nebandė nieko naujo“ (A. Einšteinas)

SEO specialisto profesiją Lietuvoje suformavo ir „sunormino“ Evelina Biliūnaitė, SEO Akademijos įkūrėja, kuri ne tik pati teikia SEO konsultacijas įmonėms, bet ir dalinasi žiniomis su studentais. Šie mokymai vykdomi internetu ir tinka net labai užimtiems žmonėms, slaugant ligonį ar auginant kūdikį. Evelina Biliūnaitė žino ne vieną sėkmės istoriją, kai SEO specialisto profesija padėjo žmonėms atrasti naują save, pati Evelina taip pat užaugino dukrą dirbdama namuose ir teikdama SEO konsultacijas.

Lai jūsų sprendimus nulemia viltis ir tikėjimas, o ne jūsų baimės (N.Mandela)

Patikėkite savimi, savo idėja, semkitės žinių ir drąsiai imkitės pokyčių. Jeigu ne jūs savimi pasirūpinsite, tai kas? Rinkitės tikslingai ir nepamirškite, kad laimė tai ne rezultatas, o pastebėjimas ir vertinimas to, ką turime. Ieškai papildomo uždarbio, savirealizacijos ar veiklos – mokykis, ieškok ir rasi. Esame savo laimės kalviai, taigi rinkimės sąmoningai. Linkime didelės stiprybės „cukrinukus“ auginančioms šeimoms. Juk tikslas – prasmingas ir laimingas gyvenimas, procesas, o ne rezultatas.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 4 = keturi

Kitos temos: