Dukrytei 1 metai 4 mėn., tačiau dar pati nevaikšto. Lankėme specialias mankštas pas kineziterapeutą, ėjome pas kelis neurologus, tačiau niekas bėdų nemato, sako jog reikia laiko. Man labai neramu, kad vaikas nelaiko dar pusiausvyros, eina įsikibusi tik į rankas, be to keliant už pažastų kažkas sutraška nugarytėje.

Kūdikiai, gimę neišnešioti ir turintys viršsvorio arba jo trūkumą, vėliau pradeda kelti galvą, sėdėti, atsistoti, vaikščioti.

Raumenys turi būti nuolatos lavinami.

Epizodiniai mankštų kursai nepakeičia kasdieninio masažo ir mankštos, kurios galėjote išmokti matydama, kaip kineziterapeutas tai daro.

Dažnas ir ilgalaikis kūdikio laikymas jo lovoje arba manieže irgi jam nenaudingas, nes riboja jo gyvybinį poreikį nevaržomai judėti.

Amerikiečių pediatrai pataria vengti vaikštynių, nes tyrimai parodė, kad tie kūdikiai, kurie buvo dedami į vaikštynę (ypač – į vaikštynę su sėdyne viduryje ir platoku rėmu aplinkui) – atsiliko nuo kitų ir fiziniu, ir protiniu vystymusi. Šie vaikai vėliau pradėjo ropoti ir savarankiškai vaikščioti. Vaikas mokomas vaikščioti pamažu: pirmiausiai jam išlaikyti pusiausvyrą padeda mamos ranka ir aplinkos daiktai, nes vaikas turi į kažką atsiremti. Stebėkite, kad mažylis beeidamas skaudžiai nepargriūtų (jo aplinkoje neturi būti baldų stačiais kampais, galinčių nuvirsti baldų, ant grindų jokių slystančių kilimėlių, geriausia, kad mažyliui po kojomis nepasitaikytų jokie daiktai)

Visos ligos, persirgtos pirmaisiais gyvenimo metais, irgi atsiliepia vaiko fiziniam tobulėjimui, dėl to jis gali pradėti vėliau vaikščioti.

Jei tiesiai šviesiai – įtariu, kad laiške ne viską parašėte: joks šeimos gydytojas be priežasties nesiuntinėja „pas kelis neurologus“ ir pas kineziterapeutą

Sutraškėjimai nugarytėje gali atsirasti darant dinaminę mankštą, kuri mažiems vaikams nerekomenduotina, nes yra didelis sukrėsto vaiko sindromo rizikos faktorius.

Jums dera gauti siuntimą iš savo dukros poliklinikos neurologo trečio lygio neurologo konsultacijai.

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du + 5 =

Kitos temos: