Dukrytei 14 mėnesių. Ji labai išranki maistui ir valgo labai mažais kiekiais. Vienas maitinimas baigiasi 5 arbatiniais šaukšteliais maisto. Ji mažai ir sveria, tik 8 700 g. Per dieną sudėjus visus maitinimus kietu maistu, ji suvalgo apie 300 ml maisto. Toks jausmas, kad ji nejaučia alkio.

Nežinant dukros gimimo svorio, neįmanoma atsakyti, ar mažai, normaliai ar daug ji sveria.

Norma, kai 11–12 mėnesių kūdikio gimimo svoris patrigubėja.

Antrais, trečiais gyvenimo metais per metus vaikai priauga 1,5–2,5 kg, rečiau 3 kg.

Vaikai ūgio ir svorio priauga nevienodai greitai, tik jam būdingu tempu, kurį paveldėjo iš savo senelių ir tėvų, – svarbiausia, kad vaikas būtų sveikas, dažnai nesirgtų įvairiomis ūminėmis ligomis.

Norą valgyti menkina saldūs, riebūs patiekalai, saldūs gėrimai (ir sultys), įvairiausios arbatėlės. Vaikas kasdien turi būti maitinamas tuo pačiu metu, nes vaikai mėgsta ritualus. Vaikas daugiau ir noriau valgys, kai bus geros nuotaikos, maistas pagirtas, ne per šaltas ir nekarštas, geros išvaizdos, toks kurį galima trinti dantenomis (iki 2,5 metų vaikai sunkokai kramto, nors iki to laiko turi būti išdygę 16 dantukų), nemaitinamas per prievartą, neskubinamas, valgymo metu nežaidžiama, žodžiu, valgymas – kaip procesas – turi kelti teigiamas emocijas. Būtina atlikti kraujo tyrimą ir išsiaiškinti, ar nėra mažakraujystės, su vaiko gydytoju išsamiai aptarti vaiko maitinimą. Vietoje krūties pieno siūlau duoti vaikams virš vienerių metų skirto pieno mišinio ar bent jogurto be priedų.

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni − 2 =

Kitos temos: