Vaikas nenori eiti į lauką? O jeigu pasiūlytumėte pasivažinėti elektriniais paspirtukais su visa šeima? Elektriniai paspirtukai – tai šiuolaikiška, stilinga, ekologiška, o kartu ir naudinga sveikatai, todėl jų populiarumas auga kasmet.
Vaikai serga judėjimo trūkumu
Šiais laikais daugelis vaikų gyvena hipodinamijos (nepakankamo fizinio aktyvumo) sąlygomis. Kambarinis ir patogus gyvenimas prie kompiuterio daugeliui vaikų tapo kasdienybe. Nepakankamas fizinis aktyvumas stabdo vaikų motorikos vystymąsi, lėtina organizmo augimą, mažina protinį darbingumą, bendrą organizmo pajėgumą.
Jeigu darželyje ir mokykloje fizinė veika ribota, reikėtų vaiką užrašyti į sporto būrelius, be to, patiems pakilti nuo sofų ir judėti kartu su vaiku. Viena tokių veiklų galėtų būti šeimos pasivažinėjimas paspirtukais.
Paspirtukai užkariavo pasaulį per 20 metų
Pačioje XX amžiaus pabaigoje tokie paspirtukai, kokius naudojame dabar, išpopuliarėjo Japonijoje, o iš jos pasklido po visą pasaulį. Šis dviračio giminaitis turi daugybę privalumų, kodėl taip patinka vaikams ir jaunimui, o dabar, reikia pripažinti, ir vyresniems žmonėms. Jis tampa ekologiška ir patogia judėjimo priemone mieste.
Paspirtukas keletą kartų lengvesnis už dviratį. Vaikiškas elektrinis paspirtukas gali sverti 4–5 kilogramus, suaugusiojo – keliolika kilogramų. Jį patogu išsivežti iš namų, užkelti laiptais, sulankstyti ir įsidėti į automobilį pasportavus. Net jei atostogauti keliauja visa šeima, 4 ar 5 sulankstyti paspirtukai telpa bagažinėje. Tiek dviračių transportuoti būtų kur kas sudėtingiau.
Paspirtukais galima įveikti nemažus atstumus net mažiems vaikams. Tai aktualu išsiruošus įveikti tolimesnį atstumą mieste, keliaujant po nepažįstamas vietoves, kada vaikams greitai atsibosta eiti pėsčiomis. Važiuoti paspirtuku kur kas azartiškiau ir įdomiau. Tuo labiau jei paspirtuku važiuoja ne jis vienas, o ir kiti šeimos nariai.
Kuo tai naudinga kūnui
Važiavimas paspirtuku skatina širdies ir kraujagyslių veiklą, lavina raumenis, ištvermę, vikrumą, kūno koordinaciją. Be to, nedaug vargina sąnarius. Paspirtukas valdomas kūno judesiais, o tai degina kalorijas. Per valandą važiavimo paspirtuku sudeginama 200–400 kalorijų. Tai tiek pat, kiek ir vaikščiojant ar net dar daugiau. Važiuojant elektriniu paspirtuku, įsitempia tam tikri raumenys, todėl neretai sakoma, kad naudojantis šia transporto priemone, palyginti su kitomis, reikia kur kas daugiau fizinių jėgų.
Kita akivaizdi nauda – buvimas gryname ore. Tai savaime yra teigiamas dalykas, nes grūdinasi žmogaus organizmas, geriau dirba širdis. Ypač gerai tiems, kuriuos kamuoja nerimas, sunkiai miegama. Valanda kasdien paspirtuku gali prisidėti prie geresnės savijautos. Intensyvi fizinė veikla padeda išlieti neigiamas emocijas, pyktį, susierzinimą, baimę. Fizinis nuovargis ir gera psichologinė būsena vakare padeda vaikams greičiau „nukeliauti“ į gilaus miego „karalystę“.
Elektrinis paspirtukas – puiki dovana gimtadienio ar mokslo metų baigimo proga
Galvojant apie vertingą dovaną vaikui, visada pirmenybę teikite dovanos ilgaamžiškumui ir naudingumui. Jeigu investuojate į brangesnį daiktą, jis turi būti ne vienkartinis, ne akimirkos užgaida. Elektrinis paspirtukas gali būti puiki paskata už pastangas moksle.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai gali treniruotis važiuoti paprastu paspirtuku, tada, sulaukę šešerių ir atsistoję ant elektrinio paspirtuko, jie jau žinos, kas tai yra. Vaikams nuo šešerių metų amžiaus rekomenduojame „Beaster Kids“ elektrinį paspirtuką – jis itin lengvas, bet kada paprastai ir greitai sulankstomas. Elektrinis paspirtukas specialiai pritaikytas kiekvienam vaikui, kuris kartu su tėvais mieste nori keliauti ir pramogauti išmaniai bei moderniai. Su „Beaster Kids“ jūsų vaikas galės mėgautis išskirtiniu laiko leidimu ir keliaudamas patirti daugybę džiugių bei neužmirštamų akimirkų.
Kodėl elektriniu paspirtuku negali važiuoti jaunesnis nei šešerių metų amžiaus vaikas? Tokį paspirtuką valdyti reikia tam tikrų įgūdžių. „Beaster Kids“ paspirtuko variklis aktyvuojamas mygtuku, o važiuoti pradedama pasispyrus koja. Tai paprastas valdymas, tačiau ir jam vaikas jau turi būti pakankamai subrendęs, su išvystyta reakcija ir kūno koordinacija. Pirkdami paspirtuką, atsižvelkite ir į vaiko ūgį bei svorį. Maksimali prietaiso apkrova yra 55 kg. Šis vaikiškas elektrinis paspirtukas gali išvystyti iki 7 km/val. maksimalų greitį, o nuvažiuoti juo 4–5 kilometrus. Naudodamasis paspirtuku, vaikas privalo dėvėti šalmą, alkūnių bei kelių apsaugas.
Labai svarbu išmokyti teisingai stabdyti. Prietaiso stabdžiai yra paspirtuko gale ir stovint patogiai spaudžiami koja. Pastebėta, kad vaikai, važinėjantys elektriniais paspirtukais, geriau išmano saugaus eismo taisykles, gatvėje būna atidesni ir atsakingesni. O vėliau, atėjus laikui mokytis vairuoti automobilį, jie tai daro su didesniu pasitikėjimu savo jėgomis.
Elektriniai paspirtukai turi pakankamai daug įtikinamų privalumų, todėl nenuostabu, kad jų populiarumas kasmet auga.
galvoju nupirkti vaikui paspirtuką, tik ne triukinį, o elektrinę transporto priemonę, kad geru oru galėtų važiuoti į mokyklą. ką pasiūlytumėt?