„Gifted“: gabiems  vaikams – gabūs mokytojai

daiva sirvydiene1

Daivos Sirvydienės nuotr.

2019 m. gegužės mėnesį Kaune pradėta nacionalinė gabių vaikų rengimo programa „Gifted“. Pirmoji grupė mokytojų ir ugdymo įstaigų vadovų iš Lietuvos ir Ukrainos rinkosi Vytauto Didžiojo Universitete, prioritetiškai pasirinkusio diegti pedagogų rengimo  inovacijas. Įvadinę paskaitą, trukusią  tris dienas, skaitė dr. Yahuda Hamovitz (Izraelis).

Izraelyje jau daugelį metų gabūs vaikai gauna ypatingą ugdymą nuo darželių iki universitetų lygmens, tad Lietuvos pedagogams buvo atskleistos pagrindinės įžvalgos, kaip perimti šią gerąją patirtį.

Liepos mėnesį Kauno ir Rišon LeZiono miestų savivaldybių merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje įsipareigojama bendradarbiauti švietimo srityje, ypatingą dėmesį skiriant talentingų vaikų, kaip ateities lyderių, auginimui. Sutartyje aiškiai apibrėžta, jog žmonių gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo  teisingos vizijos, liečiančios mūsų vaikų ateitį.

Tačiau vaikų ateities perspektyvas nulemia juos lavinančių ir mokančių žmonių meistriškumas. Tad prieš pradedant kurti ugdymo įstaigų tinklą, reikia pritraukti švietėjus, pasirengusius savo profesines žinias ir asmenines savybes skirti gabiausių mokinių ugdymui. Pasaulinė praktika rodo, kad šis kelias nėra lengvas. Gabūs vaikais – tos „baltosios varnos“, reikalaujantys viso mokytojų dėmesio tenkinant jų žinių troškimą, lenkiantys bendraamžius intelektu, tačiau susiduriantys su socializacijos problemomis, neretai išgyvenantys emocinę atskirtį ir dėl perdėtų tėvų ekspektacijų. Tad mokytoju, pasiryžusiam dirbti gabiųjų vaikų klasėse, kyla daugybė profesinių ir psichologinių iššūkių, kuriems įveikti reikia ir žinių, ir praktinių treniruočių.

Vytauto Didžiojo universitetas, suvokdamas šiuos iššūkius, žengia pirmuosius žingsnius į naujos kartos mokytojo rengimą ir perkvalifikavimą. „Gifted“ programos plėtrai Lietuvoje VDU talkina generalinis partneris – „IP Capital“ ir jos vadovai Eli Fux ir Haim Zakman (Izraelis). Tam pasitelkiami geriausi ne tik šalies, bet ir tarptautinio lygio specialistai.

Džiugu, kad jau lapkričio 12-14 d. ir gruodžio 3-5 d. dr. Yahuda Hamovitz susitiks su pirmąja tęstinius mokymus pradedančių Kauno pedagogų grupe. Kursų tikslas – perengti mokytojus darbui su gabiais vaikais ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, vidurinio ir gimnazijos lygmens ugdymo įstaigose.

Mokymuose taip pat dalyvaus psichologai, socialiniai pedagogai ir kiti ugdymo pagalbos specialistai. Tai pirmieji žingsniai, siekiant pagerinti Lietuvos gabiųjų vaikų ateitį. Nuo jų presidės ilga ir kupina iššūkių kelionė, tačiau verta sutelktų miesto savivaldos, aukštųjų mokyklų, atskirų ugdytojų pastangų. „Nesi atsakingas pakeisti pasaulį, bet nesi ir nuo to atleistas“ (žydų patarlė).

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 − trys =

Kitos temos: