Gydymas be vaistų – kad neapkrautume vaiko organizmo chemija, tyrimai be laboratorijos – kad nereikėtų vaikui imti kraujo. Svajonė? Skaitykite toliau.
Vyksta kasmetinė vaikų sveikatos patikra. Daugybė šeimų gydytojo kabinete užtruks kelias minutes ir gaus įrašą e. sveikatos sistemoje – vaikas sveikas. Vis dėlto šiuolaikiniams tėvams apie vaiko sveikatą norisi žinoti daugiau.
Pokalbis su klinikos „Health Optimizing Vilnius“ gydytoja Agne Misiūte sulaužė stereotipus. Pavyzdžiui? Norint sužinoti apie vaiko sveikatos būklę nebūtinas kraujo tyrimas. Ligoms gydyti nebūtini vaistai. Organizmas turi galių pasveikti pats. Ir tai dar ne viskas.
Papasakokite, kuo jūsų klinika skiriasi nuo tradicinės medicinos įstaigų?
Įprastos medicinos tikslas – rasti ligą ir skirti vaistus. O mūsų klinikoje bus ieškoma giliau – kodėl prasidėjo liga? Tradicinė medicina to nelinkusi daryti, nes gydyti simptomus lengviau.
Metodas, kuriuo paremta mūsų klinika, taikomas Norvegijoje jau 22 metus. Jis grįstas mokslu ir technologijomis. Pagrindinis ištyrimas atliekamas keletu aparatų, suaugusiesiems ir paaugliams taikomi 7 ištyrimo metodai (vaikams – kiek mažiau), kurie apima 20 000 skirtingų parametrų ir kriterijų. Tiriama širdies veikla, kraujotaka, cholesterolio rodikliai, kūno sudėtis, deguonies pasiskirstymas, išsekimo požymiai, ląstelių atsakas į stresą. Tokio nuodugnaus ištyrimo tikslas – surasti negalavimo priežastį.
Radus priežastį skiriamas fizikos mokslu pagrįstas gydymas. Man visada patiko fizika, tad klinikos metodika visiškai nenustebino. Tiesa, reikėjo įsigilinti, perskaityti daugybę informacijos ir straipsnių. Realybėje poveikiu įsitikinau labai greitai – per beveik 2 metus, kai čia dirbu, matau neįtikėtinas sėkmės istorijas, dėkingus ir laimingus pacientus. Nemažai mano draugų išbandė šią kliniką, praėjo visą ištyrimo ir gydymo kursą, atsiveda vaikus. Norisi kuo plačiau skleisti žinią, koks tai nuostabus įrankis. Kai įprasta medicina nuleidžia rankas ir sako „nieko nepakeisi, prisitaikykite, susidraugaukite su liga“, aš tikrai žinau, kad visada įmanoma dar kažką padaryti.
Kad šis metodas veikia, rodo jo populiarumas pasaulyje. Norvegijos mokslininkų sukurtas modelis veikia Pietų Afrikos respublikoje (kombinuojama su SPA), Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Amerikoje, Australijoje, Maniloje. Beje, daugelyje šalių šios paslaugos kompensuojamas draudimo, valstybė jomis tiki ir pasitiki.
Lietuvoje klinika veiklą pradėjo nuo 2019 metų.
Kokie vaikučiai yra jūsų pacientai?
Mes laukiame visų vaikų, nes visi verti išsamaus, naujoviško ištyrimo. Lengviau ir daugiau informacijos gauname tirdami vyresnius vaikus, bet ir tirdami mažiukus matome labai daug svarbių parametrų. Vaikams nuo 12 metų taikomas toks pats ištyrimas kaip suaugusiesiems, nuo 6 metų galima pamatyti didžiąją dalį parametrų, pavyzdžiui, cukraus apykaitą, uždegiminius rodiklius, emocinio krūvio pasiskirstymą. Jauniausias pacientas, atvykęs ištyrimui, buvo 2 metų. Jo tėveliai norėjo sužinoti, ar vaiko liga sukelta viruso ar bakterijos. Maži vaikučiai dažniausiai suserga ūmiai, įprastai iš kraujo tyrimo – bendro ir CRB – bandoma nuspręsti, ar tai virusas, ar bakterija. Jeigu bakterija, skiriami antibiotikai. Mūsų klinikoje galima nustatyti kur kas daugiau – gal tai adenovirusas, gal helmintozė (parazitai), gal alerginė reakcija. Priežasčių ūmiai ligai gali būti daug. Pas mus tyrimai atliekami be intervencijos, modernia technika. O juk vaikui labai svarbu, kad neimtų kraujo su adata.
Tradicinė medicina labai retai gydo virusines infekcijas. O mes galime pagreitinti gijimo procesus, kad ir herpes infekcijos, vėjaraupių. Mane, kaip šeimos gydytoją, labai žavi, kad, pasitelkus technologijas, galima skirti taiklų gydymą.
Kreipiasi tėvai, kurie iš gydytojų negauna atsakymų arba gauna pasiūlymą operuoti (adenoidus, tonziles), o patys abejoja. Tai tėvai, kurie ieško alternatyvos. O aš ateičiau ne tik ieškodama alternatyvos, bet ir norėdama sužinoti negalavimų priežastis ir gydytis natūraliais būdais, nealindama organizmo. Nesakau, kad jeigu vaikas karščiuoja iki 40 ir jam labai sunku, reikia stebėti ir laukti. Tokiais atvejais, žinoma, galima numušti temperatūrą, kreiptis į savo šeimos gydytoją ar, esant kritinei situacijai, – į skubiosios pagalbos ir priėmimo skyrių. Bet juk daug geriau, kai kūnas pats kovoja, įveikia, o tam, kad jis kovotų, – idealiai tinka mūsų technologijos, rezultatai fantastiniai.
Technologijos padeda, esant autoimuninėms, psichosomatinėms ligoms, funkciniams skausmams, epilepsijai. Yra alergijų gydymo protokolai, taip palengvinamos organizmo reakcijos į alergenus arba visai išnyksta. Norvegai turi begalybę sėkmės atvejų, tiek gydydami alergijas, tiek infekcines ligas.
Kaip vyksta gydymas, jeigu neskiriate vaistų?
Mūsų gydymo tikslas – paskatinti kūno savireguliacinius mechanizmus, kad pats įveiktų ligą, neleisti organizmui įsisirgti. Dažniausiai vaistų neprireikia, tai padeda išvengti šalutinių vaistų poveikio. Vaistų vartojimas organizme sukelia tam tikrą domino efektą – priklausomai nuo medikamento sudėties, organizme įvyksta biocheminis pokytis, kuris sukelia grandininę reakciją. Kadangi žmogaus organizmas yra nuostabi ir ypač sinchroniškai veikianti sistema, vienas toks pokytis sukelia dar bent 20 kitokių cheminių pokyčių.
Jau dabar taikome 32 unikalias technologijas. Naudojame plazminės šviesos technologiją – parenkamas plazminės šviesos bangos ilgis, kuris sutampa su bakterijos ar viruso sienelės molekulių judėjimu, ir šis ląstelių rezonansas suveikia taip, kad sukėlėjas suyra. Dėl to paties rezonanso griūna tiltai, kai jais kareiviai eina ritmingai.
Kita technologija – pulsinių elektromagnetinių bangų terapija. Buitiškai pasakoju pacientams, kad tai kaip mini žaibo išlydžiai. Žmogus jaučia tuksėjimą. O kalbant moksliškai – tai yra procesas, kurio metu sukuriami ypač trumpi didelės galios elektromagnetiniai impulsai, veikiantys kūno audinius. PAPIMI yra tarsi ląstelių įkrovimo mašina, kuri gali padidinti ląstelės membranos voltažą/elektrinį krūvį iki idealaus – 90 milivoltų (mV) krūvio ir aktyvinti ląstelių membranų elektrinį laidumą. Tokiu būdu aktyvėja audinių medžiagų apykaita, mitochondrijose skatinama energijos gamyba, efektyviau vyksta deguonies pasisavinimas ir paskirstymas viso kūno audiniuose, gerėja mikrocirkuliacija. Puikiai tinka ne tik vidaus organams, bet ir greitesniam gijimui po traumų, operacijų. Jeigu tėvai kreipiasi dėl vaiko elgesio, raidos, bendravimo, kalbos problemų, pasiūlome terapijas, kurios stimuliuoja autonominę ir centrinę nervų sistemą. Šios terapijos padeda paspartinti kalbos raidą..
Viena iš technologijų emocinei būklei vertinti yra balso analizė. Ją Jungtinės Tautos pripažino, kaip inovatyviausią įrankį psichosomatinėms problemoms identifikuoti ir spręsti. Nors mes šitą technologiją dažniausiai naudojame kaip dalį bendro gydymo plano, mūsų kolegos užsienio šalyse vien dėl šios technologijos pasiekta puikių rezultatų, net ir esant somatiniams sutrikimams, tokiems kaip cerebrinis paralyžius. Balso analizė ir garso failų terapija tinkama sprendžiant emocinius problemas, esant nuotaikų svyravimams, nuotaikų sutrikimams, miego problemoms.
Terapijos taikomos, priklausomai nuo vaiko gebėjimo jose išbūti. Terapijos trunka nuo 15 min., tad vaikams nuo 3 metų jau galime taikyti dalį terapijų.
Kai randame ligų priežastį ir pasiūlome terapiją, tuo viskas nesibaigia. Mes konsultuojame gyvenimo būdo, ypač mitybos klausimais, nes bene visos ligos ir būklės susijusios su tuo, ką valgome.
O jeigu nerandame atsakymo, net ištyrę technologijomis, turime galimybę aptarti atvejį tarptautinio konsiliumo metu su kitų šalių specialistais, kurie šiais metodais dirba daugiau kaip 20 metų.
Kokius vaikučius kviestumėte pas jus išsitirti?
Pirmiausia tuos, kuriems sunku paimti kraujo tyrimus.
Būtinai kviesčiau vaiką, kuriam nustatyta lėtinė liga, pavyzdžiui, epilepsija, bronchinė astma ar dažni tonzilitai. Žinoma, tokios ligos gydomos ir įprastais metodais, bet verta paieškoti giliau – o kaip dar galima būtų padėti vaikui?
Kviesčiau vaiką, kuriam dėl įgimtos būklės, pavyzdžiui, turint Dauno sindromą, gresia įvairios ligos, – širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas. Mūsų metodikomis galima tiesiog užkardyti šias tarsi užprogramuotas ligas, užbėgti joms už akių.
Kviesčiau, kai tėvams neramu dėl vaiko sveikatos, o tradicinėje medicinoje negauna atsakymų. Daug vaikų skundžiasi funkciniais skausmais, tada mes galime padėti, prieš tai nustatę, ar funkciniai skausmai kilo dėl psichosomatikos, ar dėl kitų priežasčių.
Kaip atliekate tyrimus, nepaėmę su adata kraujo?
Kai ląstelės funkcija sutrinka, negaunant pakankamai reikalingų medžiagų ir mikroelementų, sutrikus kraujotakai ar atsiradus toksinams bei patogenams, – pirmiausia pokyčiai atsiranda molekuliniu lygiu bei tarpląsteliniame skystyje, ir šiuos parametrus galima išmatuoti technologijomis. Pakitimų kraujyje atsiranda šiek tiek vėliau. ra įvairiausių parametrų, kuriuos galime pamatyti neatlikdami kraujo tyrimo – cholesterolio rodikliai, insulino rezistencijos rodikliai, infekcijos ar intoksikacijos požymiai.
Iš kraujo atliekame vienintelį dalyką – maisto netoleravimo testą, mėginius dėl jo siunčiame į JAV.
Jokiu būdu nesame prieš tradicinius kraujo tyrimus, netrukus tokius atliksime ir mūsų klinikoje, nes vieni tyrimai papildo kitus, suteikia dar išsamesnę informaciją. Nenorime priešinti visuomenės ir skleisti žinios, kad esame konkurentai poliklinikoms. Jokiu būdu. Gydymo metodų yra visokių – tradicinis, alternatyvus, holistinis, natūralus. Jie visi gali dirbti kartu, neneigdami vienas kito.
Minėjote, kad kreipiasi tėvai dėl vaiko raidos. Poliklinikose to netiria, o siunčia į Vaiko raidos centrus. Kaip gali inovatyvi medicina padėti, esant raidos sutrikimams?
Mūsų požiūriu, žmogus yra visuma. Nervingas, neklauso – kuo tai atsieta nuo kūno? Niekuo. Tiesa, tiriame visai kitokiu „kampu“, nei tėvai įpratę. Siekiame eliminuoti visus veiksnius, kurie trukdo organizmo savireguliacijai. Pavyzdžiui, jeigu vaikui jau 5–6 metai, galime įvertinti maisto įtaką smegenų funkcijai. Tyrimai pastebi neigiamą ryšį tarp emocinės būsenos, autizmo spektro sutrikimų ir gliuteno bei kazeino (mitinių ir pieno produktų) vartojimo. Tokią sąsają galima pastebėti ir ištyrus su technologijomis. Pakoregavus šių produktų kiekius bei sumažinus cukraus vartojimą, pasiekiame puikių rezultatų. Esu pastebėjusi omega-3 riebalų rūgščių trūkumą, tai vienas iš papildų, kuriuos dažniausiai rekomenduoju vaikams. Vertindami individualiai poreikį, aparatais stimuliuojame tam tikrus centrus, kurie atsakingi už kalbos vystymąsi ar motoriką, – tai puikus priedas prie logopedo terapijos.
Ar tiesa, kad dabartinis ekranų vaikas yra daug silpnesnės sveiktos, nei ankstesnių kartų „kiemo“ vaikas?
Gyvenimas mieste, butuose daro savo. Vaikai nuo gimimo patiria daug taršų – oro, šviesos, garso, maisto. Net gyvendami ekologiniame ūkyje, neišvengiame taršos. Maisto kokybė prastėja, nes blogėja dirvos kokybė, joje nebėra tiek mikroelementų ir medžiagų, kiek anksčiau. Valgome daug uždegimą skatinančio maisto: tai perkepti, perdirbti produktai, pieno produktai, tas pats gliutenas. Dar pridėkime didžiulį omega-3 trūkumą, nekokybišką mėsą ir žuvį.
Kitas dalykas – šiuolaikiniam žmogui tenka labai daug stimuliacijos ir trikdžių. Prieš 70 metų net valstybės vadovai nedisponavo tokiu informacijos kiekiu, kaip dabar eilinis pilietis. Vaikai gauna nenusakomus kiekius informacijos. Kūdikių žaislai, net pirmosios knygutės groja ir kalba. Ne veltui ateina nusiraminimo rekomendacijos – pirkti vaikui nespalvotus rūbus, blankius žaislus. Kiekvienas dirgiklis yra dirgiklis.
Vaiko sveikatai svarbus miego režimas, ryšys su tėvais, tėvų psichologinė būklė. Savo vidinius išteklius atidavęs emocinei reguliacijai, vaiko kūnas neberas jėgų kovoti su virusais ir bakterijomis.
Yra logikos, kad anksčiau vaikai gyveno drąsiau, susidurdavo su daugybe patogenų, susiformuodavo geresnis imunitetas. Bet nepamirškime, kiek vaikų mirdavo nuo tokių ligų, kurias dabar pažabojame, kad ir celiakija (gliuteno netoleravimas). Yra diagnostika, pažangi medicina, galimybės suvaldyti ligas.
Ačiū už pokalbį.
Neila Ramoškienė
Tarptautinė medicinos technologijų klinika
Gydyti ne (tik) ligų simptomus, o priežastis joms prasidėti – mūsų inovatyvios sveikatingumo koncepcijos esmė ir tikslas. Mūsų patyrę gydytojai pasiruošę kartu su jumis siekti jūsų optimalios sveikatos, kad nesiskundžiantieji ir toliau nesirgtų, o negaluojantys – kuo greičiau pajustų palengvėjimą.
Mūsų istorija prasidėjo 2002 m. Bergene, Norvegijoje. Čia prieš du dešimtmečius sveikatos technologijų vizionierius Thomas Aksnesas įgyvendino savo sveikatingumo koncepciją ir atvėrė pirmąjį HEALTH OPTIMIZING centrą.
Mūsų sveikatingumo priemonės veiksmingos visiems – tiek turintiems sveikatos problemų, tiek jomis nesiskundžiantiems, bet puikią savijautą siekiantiems išlaikyti ir ateityje.
Mūsų požiūrio į sveikatą atspirties taškas – įgimtas žmogaus organizmo gebėjimas sveikti savaime.
Sinergija su įprasta medicina
Optimalios sveikatos mes siekiame visapusiškai. Mūsų metodika sukurta ir taikoma ne įprastą (konvencinę) mediciną neigiant, o siekiant ją papildyti. Todėl tyrimų metu nustatę poreikį atlikti papildomus tyrimus ar gauti tam tikros konkrečios srities gydytojo specialisto išvadą, savo pacientus visuomet nukreipiame į atitinkamas įprastos medicinos klinikas ar laboratorijas.
Organizmas geba sveikti savaime
Visos medicinos pagrindas – natūrali ir unikali žmogaus organizmo savybė (pa)sveikti. Mes esame sveiki tiek, kiek stiprus mūsų organizmo gebėjimas įveikti įvairius sutrikimus. Ir šį gebėjimą galima slopinti, pavyzdžiui, – cheminiais vaistais, kurie pašalina tik simptomus, arba stiprinti – kad organizmas pats sugebėtų ligą įveikti, jai dar neprasidėjus. Koncentruojamės į priežastis
Galimybės užbėgti konkrečiai ligai už akių priklauso nuo bendros sveikatos būklės, kurią pirmiausia lemia organizmo energijos ištekliai. Jei organizmui energijos pakanka, ir šie ištekliai naudojami optimaliai, mūsų savireguliacijos ir savigydos mechanizmai sveikatos iššūkius įveiks, vos jiems iškilus. Tokia organizmo natūralios energetinės pusiausvyros būsena vadinama homeostaze. Jei dėl gyvenimo būdo, išorinių poveikių ar kitų veiksnių homeostazė pažeidžiama, iškyla rizika, kad organizmą ištikę sveikatos sutrikimai užsitęs ir ilgainiui virs lėtinėmis ligomis.
Taikome ir kuriame aukštąsias technologijas
Mūsų metodika neatsiejama nuo inovacijų. Jau šiandien savo praktikoje taikome 32 unikalias technologijas. Dauguma jų buvo kuriamos bendradarbiaujant su sveikatos technologijų vizionieriumi ir „Health Optimizing“ klinikų tinklo įkūrėju Thomasu Aksnesu. Mūsų tinklo klinikų praktinės patirties (know-how) pagrindu šios technologijos yra nuolat toliau tobulinamos ir kuriamos naujos. Mūsų sukurtos technologijos patentuojamos, todėl kol kas prieinamos išskirtinai tik „Health Optimizing“ tinklo klinikoms ir jų pacientams.
Galime tirti ir gydyti ląstelių lygmenyje
Sveikatos priežiūros sėkmė šiandien priklauso nuo informacijos apie organizmo būklę kiekio. Inovatyvia analize paremtos mūsų technologijos išsiskiria ne tik tuo, kad geba generuoti išsamius organizmo būklės duomenis. Jos taip pat pajėgios pagal šiuos duomenis apčiuoptus nepageidaujamus organizmo procesus veiksmingai ir operatyviai koreguoti.
Individualus požiūris
Mūsų metodika apima platų spektrą tyrimų, gydymo ir sveikatos palaikymo procedūrų, technologijų bei praktikų. Konkretus sveikatos optimizavimo priemonių derinys kiekvieno paciento atveju parenkamas individualiai.
Dėmesys ilgalaikei sveikatai
Būti sveikiems reiškia kur kas daugiau, nei nesirgti. Užbėgti ligai už akių pašalinant prielaidas jai prasidėti ateityje – tai daug veiksmingesnis būdas pasirūpinti sveikata, nei gydyti jau pasireiškusią ligą.
Jokios invazijos
Tikslas atkurti ir išlaikyti natūralią organizmo energijos išteklių pusiausvyrą reikalauja priemonių, kurios šios pusiausvyros pirmiausiai netrikdytų. Todėl mes taikome išimtinai tik organizmui „draugiškas“ procedūras ir technologijas, nekeliančias šalutinių poveikių.
Prioritetas fizikai
Įprasta medicina pripažįsta tyrimus, paremtus tiek chemija (kraujo, šlapimo, hormonų ir kt. tyrimai), tiek fizika (ultragarsas, magnetinio rezonanso tomografija, rentgeno nuotraukos ir kt.). Tačiau konvencinės medicinos gydymo metodikose dominuoja cheminiai preparatai. Tuo tarpu mes prioritetą teikiame būtent fizika paremtoms technologijoms ir procedūroms. Ši metodinė inovacija atveria visiškai naujas tyrimų ir gydymo galimybes bei leidžia išvengti kenksmingų šalutinių poveikių.
Registruokitės pilnam 20 000 kriterijų patikrinimui
Išsamiausias Lietuvoje sveikatos tyrimas trunka nuo 2 iki 3 val. Jo metu kruopščiai ištiriamos visos organizmo funkcijos, nustatomi lėtiniai ligų židiniai, atsakingi ne tik už ligų atsiradimą, bet ir trukdantys organizmui tinkamai tvarkytis su stresu, įtampomis ar kitomis gyvenimo būdo sukeltomis problemomis.
Tyrimo metu yra sudaromas gydymo, mitybos ir gyvensenos pokyčių planas. Jį rekomenduojama atlikti kartą per metus, kaip efektyviausią profilaktinę sveikatos priežiūros priemonę.
Mes gydome ne (tik) ligų simptomus, o jų priežastis. Dažnu atveju diagnozė pateikiama įvertinus patiriamus simptomus. Tačiau tą pačią diagnozę turintiems žmonėms būdingas savitas negalavimą sukėlusių veiksnių derinys, tad norint sukurti galimybes įveikti problemą, į kiekvieną tą derinį būtina atidžiai įsigilinti.
Išsamiai įvertinę jūsų sveikatą, nustatome ją trikdančius veiksnius, o jiems šalinti taikome pažangiausias technologijas bei sveikos gyvensenos rekomendacijas. Taip siekiame sukurti tinkamas sąlygas sėkmingai savireguliacijos mechanizmų veiklai.
Daugiau informacijos https://vilnius.lt.healthoptimizing.com/