Skalbimo mašina – vienas tų įrenginių, be kurio šiuolaikiniam žmogui būtų tikrai sunku išsiversti. Skalbimas rankomis reikalauja tikrai nemažai laiko ir pastangų, todėl tikrai ne kiekvienas gali sau leisti imtis tokios veiklos.
Senovės tautos drabužius plaudavo srauniuose upeliuose, gėluose ežeruose ar upėse: skalbimo efektyvumą padidindavo naudojamas smėlio ir pelenų mišiniai ar gyvūnų riebalai, o vėliau buvo išrastos skalbimo lentos, kurios padėjo pagerinti skalbimo efektyvumą. Nors skalbimo lenta daugeliui mūsų atrodo kaip tikrai labai senas išradimas, tačiau jis pasirodė tik 1797 metais. Prireikė nemažai laiko, kol skalbimo įrenginiai buvo patobulinti ir galiausiai buvo sukurta dabartinės skalbyklės pirmtakė.
Kada buvo sukurta pirmoji skalbimo mašina?
1851 metais pirmąją skalbimo mašiną užpatentavo amerikietis J. Kingas. Nors tuometinė skalbyklė buvo panaši į naudojamas šiomis dienomis, tačiau ji buvo gerokai primityvesnė – ši skalbimo mašina turėjo ranka sukamą būgną. Praėjus penkeriems metams po šios skalbimo mašinos pristatymo pasirodė dar vienas drabužių valymo įrenginys – tai buvo medinė dėžė, ant kurios buvo sukonstruotas judantis rėmas. Skalbiniai buvo dedami į dėžę, užpilami vandeniu ir skalbimo skysčiu, o judantis rėmas su mediniais rutuliukais imitavo skalbinių trynimą rankomis. Nors ši idėja pasirodė ganėtinai įdomi, tačiau ji taip ir neprigijo.
Išradimas žmonos gimtadienio proga
Blakstounas iš Indianos buvo išsikėlęs tikslą sukurti skalbimo mašiną žmonos gimtadienio proga. 1874 metais jis užpatentavo savo įrenginį, kuris buvo skirtas patogiam skalbimui namuose. Sunku pasakyti, kaip jo žmona įvertino šią dovaną, tačiau šiandien galime pasidžiaugti, kad išradėjų užsispyrimas ir originalios idėjos gali ženkliai palengvinti mūsų buitį. Šiandien prekyboje siūlomų skalbimo mašinų pasirinkimas yra tikrai labai gausus – tuo galėsite įsitikinti apsilankę internetinėje svetainėje https://bigbox.lt/9617-skalbimo-masinos-skalbykles.
Mechaninės skalbimo mašinos
Pirmosios mechaninės skalbimo mašinos buvo naudojamos Amerikos ir Vakarų Europos ūkiuose, kuriuose jau buvo naudojamos garo mašinos bei elektros varikliai. Pirmosios mechaninės skalbimo mašinos buvo gana nesudėtingos konstrukcijos: tai buvo statinės su viduje įrengtais besisukančiais mechanizmais. Nors šiandien tokios skalbimo mašinos mums atrodytų pernelyg primityvios, tačiau turime sutikti, kad būtent tokio tipo įrenginiai padėjo pagrindą įrangos modernizavimui ir serijinei gamybai.
Serijinė skalbimo mašinų gamyba
Masinė skalbyklių gamyba buvo pradėta XX amžiaus pradžioje (1900 metai Europoje yra laikomi skalbimo mašinos gimtadieniu). Amerikoje nauja skalbimo mašinų era prasidėjo 1910 metais, kuomet A. J. Fišeris užpatentavo pirmąją elektra varomą skalbimo mašiną. Nors šis išradimas yra priskiriamas A.J. Fišeriui, tačiau manoma, kad jis nebuvo pirmasis elektrinės skalbimo mašinos išradėjas (tuo laikotarpiu siekiančių užpatentuoti panašius įrenginius buvo kur kas daugiau).
Šiuolaikinės skalbimo mašinos
Elektrinės skalbimo mašinos išpopuliarėjo tada, kuomet daugelyje namų ūkių jau buvo įvesta elektra. Šiuolaikinės skalbimo mašinos gerokai skiriasi nuo pirmųjų panašių išradimų: jos pasižymi funkcionalumu, efektyvumu ir itin paprastu valdymu. Drabužių skalbimas dabar yra kaip niekad paprastas: vos poros mygtukų paspaudimu galima parinkti tinkamą programą ir įjungti skalbimą. Jei svarstote apie naujos skalbimo mašinos įsigijimą, platų šios buitinės technikos pasirinkimą rasite Bigbox parduotuvėje: čia visuomet džiugina žemos prekių kainos ir profesionalus klientų aptarnavimas.