Išgyventi mėnesines – tai daugybės moterų problema, kuri tapo Vilmantės verslu

Vilmantė Markevičienė

Nėštumas, žindymas ir po gimdymo besikeičianti figūra – pats laikas peržiūrėti apatinio trikotažo stalčių: kad jaustumėtės ne tik patogiai, bet ir graži. Tai intymi tema, apie kurią net ir su draugėmis nedrąsu kalbėtis.

Pagimdžiusios vaikus, dažniau susimąstome, kokią Žemės planetą jiems paliksime, renkamės tvarų, ekologišką gyvenimo būdą, o ar žinote, kad ir apatinis trikotažas gali būti ekologiškas? Apie tai kalbamės su dviejų vaikų mama Vilmante Markevičiene, „Gentle Day“ įkūrėįa.

ATRADUSI SAVO GYVENIMO MISIJĄ

Vilmante, jūs su šeima buvote laimėjusi daugelio lietuvių svajonę: „auksinę kortelę“, leidžiančią gyventi ir dirbti JAV. Kas atsitiko, kad šiandien gyvenimą kuriate Vilniuje?

Mes su mažais vaikais net du kartus kraustėmės per Atlanto vandenyną, prisiekdami atgal negrįžti. Pirmąjį kartą skridome su vos 4 metukų sūnumi Ivu ir dar metukų neturinčia dukrele Eive ant rankų, ir – labai drąsia – mano močiute, kuri padėjo prižiūrėti vaikus. Vilniuje pardavėme namus, verslą – bėgome nuo ekonominės krizės ir Čikagoje pradėjome nuo nulio. Nors pavyko įsitvirtinti, dirbome įvairius darbus (aš bare ir grožio salone; vyras – vairuotoju, o vėliau su draugu atidarė nuosavą lombardo saloną), vaikai pradėjo lankyti  mokyklą, tėvynės ilgesys – kad ir kaip banaliai skambėtų – nugalėjo.

Parskrisdavome atostogų, matėme, kaip gražėja ir auga Lietuva, kiek naujų galimybių čia atsiveria, kaip gyvena draugai, Vilniuje dygsta pirmieji dangoraižiai…

Taip nusprendėme, kad esame dar gana jauni čia sukurti verslą (nors dar nežinojome kokį), – taip ryžomės per Atlanto vandenyną skristi dar kartą, atgal.

Jūsų verslas labai moteriškas…

Taip, nes gimė iš konkrečios mano „moteriškos“ problemos – mano menstruacijos buvo labai skausmingos, kėlė daug nepatogumų, todėl aktyviai ieškojau sprendimo, pirmiausia sau. Taip atradau įklotus su anijonų juostele, tik bėda, kad jie buvo labai brangūs ir platinami tik tinklinės rinkodaros būdu.

Čia aš įžvelgiau verslo nišą – pasiūlyti sertifikuotus ekologinius įklotus su anijonų juostele parduotuvėms, kad jie patektų ant lentynų ir juos galėtų įsigyti kiekviena moteris. Iki šiol daug kas negali patikėti, kaip mano vyras Egidijus, brazilų džiudžicu kovos meno čempionas, pasirašė tokiai idėjai (juokiasi) ir dirba kartu.

Iki šios dienos atsimenu tuos šiurpuliukus, kai gavome pirmąjį jūrinį konteinerį paketų (apie 100 000 vnt.) ir neturėjome nė vienos prekybos vietos!

Jeigu Jūsų gyvenimo prasmę reikėtų įvardinti vienu sakiniu, tai koks jis būtų?

Padėti viso pasaulio moterims prisijaukinti menstruacijas.

Tai apima ne tik ekologiškus produktus, bet ir edukaciją, švietimą – ypač paauglių. Vykdome ne vieną socialinį-edukacinį projektą, teikiame labdarai įklotų.

Šeima verslą kūrė kartu

EKOLOGIŠKAS TRIKOTAŽAS – VIS MADINGESNIS

Tai kodėl nusprendėte kurti ekologišką trikotažą?

Mamyčių terminais kalbant, – atėjo laikas antram „kūdikėliui“.

Per dešimt metų mūsų „Gentle Day“ išaugo į pilną ekologinės intymios higienos liniją – įklotai ir paketai, tamponai, intymus prausiklis, menstruacinė taurelė ir menstruacinės kelnaitės – ir rado kelią į moterų širdis, o man vėl užaugo sparnai ir pajutau poreikį kurti.

Gyvenime teko paragauti grožio konkursų, modelių, šokėjos duonos – žinau, kokį svarbų vaidmenį aprangoje atlieka apatinis trikotažas.

Švarus, nenudriskęs, nenuplautas apatinis trikotažas suteikia lengvumo, pasitikėjimo ir švaros jausmą – kai laukiatės, įsigykite tinkamo dydžio apatinių (geriau vienu dydžiu didesni, nei per maži). Kelnaitės, liemenėlės, kaip ir viršutiniai drabužiai, gali darkyti figūrą, o gali ją subalansuoti, todėl, žiūrėdama į save, moteris, dėvėdama estetišką ir jai tinkantį trikotažą, jausis gerai, patiks sau. Juk tai yra svarbiausia – patikti sau, o tik paskui vyrui ar draugui. Jau nekalbant apie tai, jog apatinis trikotažas turi būti komfortiškas ir funkcionalus (kelnaitės – sugerti išskyras, kvėpuoti, liemenėlė – prilaikyti krūtinę, suteikti jai gražią formą, kvėpuoti).

Kuo ekologiškas trikotažas skiriasi nuo mums įprasto?

Mados (tekstilės) pramonė yra trečia pagal taršą pasaulyje po pirmaujančios naftos pramonės ir žemės ūkio – daugiausia tai lemia greitoji mada; prie to prisidedame ir mes, vartotojai.

Tikriausiai nė viena moteris nenorėtų dėvėti kelnaičių, jeigu žinotų, kad jos nudažytos dažais, kuriuose randama sunkiųjų metalų, ftalatų, formaldehido ir kt., – juk visa tai per odą keliauja tiesiai į kitus mūsų organus. O jeigu laukiamės arba maitiname krūtimi, – gali pakenkti ir mūsų kūdikėliui.

Mano kuriamos kelnaitės ir liemenėlės išsiskiria tuo, kad yra gaminamos iš itin kokybiškos, minkštos ekologiškos medvilnės su sidabro jonų apdaila. Itin pabrėžčiau Vokietijoje sukurtą sidabro jonų technologiją: ji suteikia geresnę odos apsaugą, higieną, švarą ilgesniam laikui, stabdo kvapą sukeliančių bakterijų dauginimąsi. Tai reiškia, kad sidabro jonai gali padėti greičiau užgyti vulvos žaizdoms po gimdymo ar žaizdelėms ant spenelių krūtimi maitinančioms mamoms.

Nenoriu savo verslu prisidėti prie dar didesnės taršos pasaulyje. Todėl atidžiai renkuosi gamintojus, kurių tikslas – kuo mažiau kenkti aplinkai, diegti tvarius gamybos procesus.

Kokios dabar vyrauja apatinio trikotažo mados?

Neįtikėtina, bet pandemija ir karantinas padarė įtaką netgi tokiai, rodos, tolimai sričiai, kaip apatinio trikotažo mada, – namuose likusios moterys suprato, kaip ilgisi patogumo. Todėl į šiukšliadėžę metami liemenėlių lankeliai ir krūtis stambinančios pagalvėlės – atėjo patogių, natūralaus pluošto bei nėriniuotų liemenėlių laikas.

Dalis jaunų merginų ir moterų visai nedėvi liemenėlių.

Mados tendencijos atspindi tai, kas daugeliui rūpi, – vis daugiau moterų atkreipia dėmesį į tvarumą, todėl vis daugiau atsiranda kompanijų, kurios gamina lakonišką, žemiškų spalvų, patogų trikotažą iš natūralių, ekologiškų pluoštų. Nors mes savo kolekcijoje neatsisakome apdailos su nėriniais, tačiau vis dažniau pagalvoju pristatyti daugiau modelių ir be jokios apdailos.

Apatinio trikoražo kolekcija gerai apgalvota

IŠPILDYTA LIETUVIŲ SVAJONĖ

Kaip atrodo visas kūrybinis kelias nuo idėjos užuomazgos iki produkto, kurį jau galima įsigyti?

Širdyje esu labiau kūrėja, negu verslininkė, todėl nieko nekuriu strategiškai susidėliojusi, kad štai ateina naujas sezonas, vadinasi, reikia sukurti kažką naujo tam sezonui, kaip tai daro didieji gamintojai. Aš kuriu tada, kada matau poreikį, kada tik ateina idėja. Tad kai ateina idėja, iš pradžių ji nugula nupiešta mano sąsiuvinyje. Tada kontaktuoju su fabriku, renkuosi medžiagas bei spalvas. Kol kas nelabai žaidžiu su spalvomis, renkuosi saugiausią variantą – juodą ir vieną kitą papildomą spalvą. Norėčiau daugiau spalvų pasiūlyti savo klientėms, tačiau kiekviena spalva reikalauja investicijų. Tad, kol esame maži, einame mažais žingsneliais. Išsirinkus medžiagą ir spalvą, pagal mano pieštus eskizus konstruktorius sukonstruoja lekalus ir pasiuva pavyzdį. Deja, beveik visada tenka pirmą, kartais ir antrą, ir trečią pavyzdį koreguoti. Esu smulkmeniška ir reikli, tad procesas nuo idėjos iki pagaminto produkto užtrunka nuo 6 mėnesių iki 1 metų.

Kur semiatės įkvėpimo kolekcijoms?

Naujas kolekcijas diktuoja pati rinka, mūsų klienčių norai ir pageidavimai, mano pačios, mano dukros poreikiai. Stebiu ir kitus prekių ženklus: ką jie kuria, dažnai pati išbandau tai, kas man patinka. Jeigu randu trūkumų, ieškau būdų, kaip kažką patobulinti ir pritaikyti mūsų kolekcijose. Taip gimė mano patentuota idėja: kelnaitės su dvigubu klyneliu, po kurio viršutiniu sluoksniu galima saugiai paslėpti paketo sparnelius ir niekas net nepastebės, kad jums menstruacijos. Visos mūsų kelnaitės yra siuvamos su šiuo patentuotu klynelio dizainu.

Kodėl juokaujate, kad naujausia kolekcija – lietuvių svajonės išpildymas?

Nežinau priežasties kodėl, bet lietuvės yra labai pamilusios baltą spalvą. Klientės vis nerimo ir klausinėjo, kada turėsime baltų apatinių, jų mūsų asortimente nebuvo. Per visą tą karantiną užsinorėjau šviesios spalvos… Mano klientės mane nugalėjo – tad aš „pasidaviau“ ir pristatau pirmąją ne visai baltą – ecru  (nebalinto lino) spalvos „Iš pieno plaukusią“ kolekciją, kurią sudaro keletas tarpusavyje derančių kelnaičių ir liemenėlių modelių. Dabar merginos ir moterys, pasak seno posakio, bus žavios „lyg iš pieno plaukusios“.

Ši kolekcija labai gražiai papuošia moterį. Be to, pienas asocijuojasi su natūralumu, o ir mes naudojame ekologišką medvilnę mūsų trikotažui siūti.

Bet – su baltu apatiniu trikotažu yra susijusi viena dažna stiliaus klaida. Kartą, parodos „Pelenė“ metu, prie mūsų priėjo moteris ir paklausė ar mes neturime baltos spalvos kelnaičių, nes ant lentynų matė tik juodas ir kūno spalvos. Pasakiau jai jog, deja, neturime balto ir paklausiau, o kodėl jai reikia būtent baltų kelnaičių. Ji man atsako, jog dirba ligoninėje ir po baltu chalatu nori dėvėti baltas kelnaites. Jei po baltais rūbais norite mūvėti kelnaites, kurių nesimatytų, – rinkitės kūno spalvos ir dar geriau tokios kūno spalvos, kuri būtų kuo artimesnė jūsų odos spalvai, arba šiek tiek tamsesnes.

KAIP PIRKTI INTERNETU

Mažus vaikus auginančioms mamoms gali būti sudėtinga ištrūkti į parduotuvę. Kaip skiriasi apatinio trikotažo pirkimas fizinėje ir elektroninėje parduotuvėje? Ką reikia žinoti ir atkreipti dėmesį?

Fizinėje parduotuvėje galima pasimatuoti ir apžiūrėti gaminį, jį pačiupinėti. O perkant internete būtina atkreipti dėmesį į dydžio lentelę prie kiekvieno modelio, pasiimti centimetrą ir išsimatuoti savo apimtis. Pavyzdžiui, mūsų medvilnės kelnaitės yra mažesnės, negu menstruacinės kelnaitės. Mes parašome net prekių aprašyme, kad moterys atkreiptų dėmesį į lentelę, tačiau vis tiek dalis nepasimatuoja savo apimčių ir tenka tokius produktus keisti, o tai papildomos išlaidos. Būtina įsiskaityti į gaminio sudėtį, tam reikia ir šiokio tokio supratimo apie medžiagas.

Kaip jau minėjau, atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį ir kasdienai rinkitės tik natūralaus pluošto kelnaites su šiek tiek elastano ar laikros. Jeigu sudėtyje yra 5 proc. ir daugiau elastano, laikros, tokios kelnaitės bus elastingos. Kuo daugiau elastano ar laikros, tuo kelnaitės daugiau tempsis, vadinasi, ir gražiai apglus, ir nespaus. Visas kitas sintetinis trikotažas – tai jūsų pasirinkimas, gali jo būti, gali ir visai nebūti.

Justina Andriuškevičiūtė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 + = dešimt

Kitos temos: