Jei norite pradėti savo nagų lakavimo verslą, pirmasis klausimas – kaip pasirinkti lempą nagams?

nagai

Svarbiausias dalykas, nuo kurio priklausys jūsų lempos pasirinkimas yra tai, kokio tipo laką naudojate

Kiekvienu atveju, kada norite pradėti savo nagų lakavimo verslą, geriau atlikti darbą arba tiesiog ieškote priemonių, kurios padėtų geriau pasidaryti manikiūrą – būtinai susidursite su nagų lempomis. Šie įrenginiai yra būtini ir juos turi kiekvienas salonas bei profesionalūs meistrai. Tie tradiciniam lakui, tiek geliniam lakavimui lempa yra reikalinga, tik skiriasi pačių lempų rūšys. Dažniausiai renkamasi tarp LED ir UV variantų. Pasižiūrėkime į tai, kur kuris tipas yra naudojamas bei kaip pasirinkti lempą nagams?

LED ir UV lempos nagams

Dar porą metų atgal, kone visi manikiūro specialistai naudodavo lempas su UV lemputėmis. Tačiau po to, kai sparčiai išpopuliarėjo gelinis lakavimas, LED lempa nagams pasidarė populiaresnis sprendimas. UV lempos skleidžia ultravioletinę šviesą, o LED – specialią LED spinduliuotę, kuri kietina gelį.

Kokią lempą geriau rinktis iš šių dviejų, dažniausiai priklauso nuo asmeninio ir subjektyvaus įvertinimo. Tačiau, kaip ir bet kur kitur, yra tam tikri kriterijai bei dalykai, į kuriuos atsirėmus ir su kurių pagalba pažvelgtumėte į pirkinį iš kitos pusės ir rastumėte kiekvieno tipo privalumus bei trūkumus.

Nagų lako tipas

Be abejonės, pats svarbiausias dalykas, nuo kurio priklausys jūsų lempos pasirinkimas yra tai, kokio tipo laką naudojate. Lakai veikia ir kietėja tik naudojami su tomis LED lempomis, kurios jiems yra pritaikytos. Lygiai taip pat svarbu pasirinkti ir nagų laką, kuris kietėja prie LED šviesos ir yra tinkamas šiai procedūrai.

Iš kitos pusės, ultravioletinius spindulius skleidžiančios lempos tinka su visų tipų lakais. Tad, jeigu dirbate arba naudojate daug įvairių lakų, UV tiks su visais, o LED lempa efektyviai kietins tik tą laiką, kuris jai pritaikytas. Tad viską apibendrinant, UV lempa suteiks daugiau lankstumo ir universalumo.

Darbo sparta

Dar vienas reikšmingas skirtumas tarp UV ir LED lempų nagams yra tai, kiek laiko reikia šviesti nagus ir laką, kad jis sukietėtų. Aišku, nėra vieno universalaus vidurkio visiems lempų modeliams, kadangi jų veikimas gali skirtis, tačiau tradiciškai skaičiuojama ir manoma, jog LED lempos kietina greičiau už UV. Kadangi skleidžia siauresnį šviesos bangų srautą, dažniausiai pakanka ~40-50 sekundžių užduočiai atlikti, o su UV lempa viskas trunka ~2-3 kartus ilgiau (apie 2-3 minutes).

Praktiškumas

Apie praktiškumą nėra lengva diskutuoti, jeigu nepradėsime gilintis į detales bei lyginti tam tikrų, konkrečių lempų modelių tarpusavyje. Nors labai didelių skirtumų nėra, tačiau tendencija tokia, kad LED lempos sveria šiek tiek mažiau už UV alternatyvas, bet svorio skirtumas nėra toks didelis, kad kiltų problemų transportuojant ar stigtų mobilumo. Ultravioletinės lempos taip pat būna ir kiek didesnės, bet, kaip ir minėjome, praktiškumui per daug įtakos tai neturi, bet, jeigu esate keliaujanti manikiūro specialistė ir važinėjate pas klientes, gali būti, kad sutaupysite šiek tiek vietos, pasirinkdama būtent LED lempas.

Naudojantiems namuose, taip pat svarbus ir elektros suvartojimas. Čia galioja paprasta fizika – kuo galingesnė lempa (kuo daugiau vatų), tuo greičiau kietėja gelis. Tačiau augant vatų skaičiui (galingumui), taip pat auga ir kaina. Labai mažo galingumo (<10W) lempos nerekomenduojamos naudojimui, nes galios paprasčiausiai neužteks ir įrenginys nepatenkins poreikio. Jeigu dirbate namuose ir naudojate daug elektros bei siekiate taupyti, tai labiau dairykitės į LED lempas, nes lyginant su UV, tai jos vartos mažiau energijos, kad pasiektų tą patį rezultatą.

Tarnavimo laikas

nagai

Pixabay.com

Dar vienas kriterijus, kuris lemia LED lempų populiarumo augimą yra pačių lempučių tarnavimo laikas. Nors UV lempos yra universalesnės naudojimo tikslais, tačiau jų lemputės tarnauja maždaug 1000 valandų. Tad intensyviai dirbant, jas reikės keisti kas maždaug 6 mėnesius. Na, o štai LED lemputės gali tarnauti ir iki 10, 20, 30 ar net iki 50 tūkstančių valandų. Tad nors jos ir brangesnės (pačios lemputės), bet jas keisti reikės 10, 20 ar net iki 50 kartų rečiau, tad – beveik niekada.

Apibendrinimas

Nors viskas priklauso nuo individualaus gamintojo, LED lempos dažniausiai kainuoja kiek daugiau už UV lempas. Kurią rinktis jums? Jeigu norite nesukti galvos dėl to, su kokiais lakais dirbti ir jums nesvarbūs kiti kriterijai – galite drąsiai rinktis UV lempas. Tačiau, jeigu norite ekonomiško ir taupaus bei greičiau laką kietinančio sprendimo – LED lempos labiau atitiks keliamus poreikius.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 5

Kitos temos: