Ką padarė telefonai su mūsų vaikais

mobilieji

Išmanieji įrenginiai vaikams tiesiog prilipę prie rankų

Šį mėnesį teko daug bendrauti su Naujosios Vilnios poliklinikos gydytojais. Jie vykdo projektą – rengia tėvams nemokamas paskaitas apie sveiką gyvenimo būdą, o mes palaikome šią gražią idėją.
Kalbantis su ten dirbančiais vaikų gydytojais, atsivėrė daug įdomių detalių. Pavyzdžiui, kad verkiančius vaikus gydytojo kabinete tėvai visada ramina įjungtais išmaniaisiais telefonais. Gydytoja klauso plaučius, o mama laiko išmanųjį, kuriame įjungtas žaidimas, prie vaiko veido. Arba trimetis su mama eina į skiepų kabinetą, ir mama iškart vaikui duoda išmanųjį, kad neverktų. Sklando net anekdotas, kad šiuolaikiniam vaikui didžiausia bausmė ne būti pastatytam į kampą, o būti pastatytam į tą kampą, kuriame nėra bevielio interneto.
Kita gydytoja atskleidė liūdną faktą, kad anksčiau ydinga laikysena ir iškrypęs stuburas būdavo diagnozuojami pradinėse klasėse, o dabar vis dažniau tai nustatoma 5–6 metų vaikams. Ir vėl nesunku paaiškinti – mažieji daug laiko sėdi prie kompiuterių ir su telefonais rankose. „Visi gyvūnų jaunikliai natūraliai nori judėti, šokinėti, bėgioti. O šiuolaikiniai vaikai nebenori. Juos reikia varu varyti į lauką, į kiemą“, – sakė trečia gydytoja. Ir ko eiti į tą kiemą, jei visi įdomiausi židimai – išmaniajame?
Taigi džiaukimės tuo, kad mūsų vaikai auga išmanūs, santūriai. Nes tai yra lazda. O kiekviena lazda turi du galus.

„mamos“

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − 2 =

Kitos temos: