
Triušiai yra mieli, švelnūs, subtilūs, socialūs gyvūnai. Triušiai yra paklusnūs ir meilūs. Jie gali būti tokie pat ištikimi, kaip šunys, jei su jais bus gerai elgiamasi. Ne veltui triušiai tarp naminių gyvūnėlių rikiuojasi pirmame penketuke.
Ką reikėtų papasakoti vaikui, prieš nuperkant triušiuką?
Triušiai yra nedrąsūs gyvūnai. Garsūs garsai ar bėgiojimas, triukšmas ir aplinkos chaosas juos erzina ir gąsdina.
Triušis atliuoksi pažaisti tik tuomet, kai jo laukiantysis ramiai sėdi ant grindų.
Triušis yra aktyvus gyvūnas, su kuriuo kasdien reikės pažaisti, ypač iki vidurdienio.
Negalima liesti triušiuko, kai jis tupinėja apie savo namelį narve valgo ar miega.
Negalima tupinčio triušio stumdyti, tampyti už ausų, imti už kaklo, mėtyti į jį žaislų.
Kai vaikas norės paglostyti triušį, tegul nededa rankos ant triušo galvos, nes jis gali išsigąsti. Parodykite, kaip pakutenti triušio pasmakrę.
Triušiui patinka būti ant grindų, šokinėti pievelėje.
Negalima liesti triušio „kakučių“ ir kraiko.
Pažaidus su triušiu ar jį paglosčius, reikia nusiplauti rankas.
Triušiams patinka glostymas, tačiau jie nelabai mėgsta apkabinimų, glamonių.
Galima švelniai glostyti triušio viršugalvį ir skruostus.
Negalima liesti uodegos, pilvo.
Imami ant rankų triušiukai kanda, spardosi, galima patirti gilių įbrėžimų,
Triušiai nemėgsta būti laikomi rankose, todėl jų imti, kelti nedera.
Su triušiu nesidalinama žmonių maistu.
Triušiui reikia neriboto kiekio, geros kokybės šieno ir nuplautų, šviežių žalumynų kiekvieną dieną.
Kasdien triušis turi pabūti narve. Kai jis yra narve, negalima jo liesti.
Triušio narvas ir namelis turi būti valomas bent kartą per savaitę, o kraikas keičiamas kas antrą dieną. Jei to nedarysite, triušis susirgs.
Triušis nėra geriausias pasirinkimas vaikui, kuris nuolat trykšta energija, mėgsta šurmulį ir yra fiziškai agresyvus. Užtat gerai sugyvens su ramiu vaiku.
Atsakomybė dešimčiai metų
Įsigyti triušį yra didelis įsipareigojimas. Triušių gyvenimo trukmė viršija 10 metų. Būkite pasirengę rūpintis triušiu, kai vaikas dėl užimtumo mokykloje nebegalės rūpintis gyvūnu.
Prieš „įvaikindami“ triušį, įvertinkite namų erdvę. Ar užteks vietos gyvūnui skirti plotą be laidų ir grindjuosčių, kuriame triušiukas galės laisvai judėti ne mažiau kaip 4 valandas kasdien? Triušis negali parų paras tūnoti narve.
Prieš perkant triušį, varta pasikonsultuoti su veterinaru. Kai kurioms veislėms būdingi įvairūs sveikatos sutrikimai. Vienų veislių triušiai yra meilesni nei kitų. Triušį ilgesniu kailiu reikės dažnai šukuoti, kartais net du kartus per dieną. Tai didelis įsipareigojimas. Trumpaplaukėms veislėms paprastai reikės mažiau dėmesio. Sterilizuotas triušis bus ramesnis.
Nors vaikui ir būsite parodę ir jį pamokę, kaip prižiūrėti triušį, būkite pasirengę būti pagrindiniais globėjais.
Mažiems vaikams triušis netiks
Triušio įsigyti nedera, jei šeimoje yra vaikų iki 3–4 metų. Kūdikiai ir maži vaikai yra smalsūs ir nerangūs. Jie gali bežaisdami stipriai užgauti augintinį, bėgdami ant jo užkristi. Kūdikiai, maži vaikai mėgsta viską kišti į burną, o triušiai mėgsta kramtyti. Jei triušis pakramtys kūdikio žaislą, ant jo liks seilių. Jose gali būti bakterijų, kurios kūdikiui ar mažam vaikui gali pakenkti. Bestriksėdami triušiai palieka išmatų, net jei yra mokyti tuštintis tam skirtoje vietoje. Ant grindų bežaidžiantis kūdikis ar mažas vaikas ir triušio išmatos yra nesuderinami dalykai. Maži vaikai nenuspėjami, triukšmingi ir mėgsta vaikytis judančius daiktus, todėl jie gali išgąsdinti triušį, kuris iš prigimties labai baikštus. Triušis bėgs, slėpsis, kąs, braižysis jei tik bus paliestas.
Šešiametis jau gali pasirūpinti triušiuku
Prieš įsigydami triušį, įsitikinkite, kad vaikas pasirengęs prisiimti jo priežiūros atsakomybę. Prižiūrėti triušį – didelis darbas. Vaikas turės jį reguliariai maitinti ir valyti jo narvą.
Jaunesniam nei 6 metų vaikui triušio priežiūra gali būti per didelis darbas. Suprantama, nėra taisyklės be išimties. Jei šeimoje auga vienas ar du jaunesni nei 6 metų vaikai, įvertinkite, ar jiems ir triušiui užteks jūsų dėmesio? Triušio įsigijimas bus panašus į dar vieno mažylio gimimą šeimoje.
Kai šeimos taryba pakelia rankas UŽ triušiuką, ir jį parsinešate namo, pirmąją dieną narvą atviromis durelėmis padėkite ten, kur gyvūnas galės laisvai striksėti. Gyvūnas turi užuosti naujų namų ir jo gyventojų kvapą. Aplinka turi būti rami. Kai gyvūnas norės, iš narvelio išlįs netraukiamas.
Vaikas ir šuniukas. Skaitykite ČIA
Vaikas ir kačiukas. Skaitykite ČIA
Vaikas ir naminiai paukščiukai. Skaitykite ČIA
Vaikas ir akvariumo žuvytės. Skaitykite ČIA
Vaikas ir vėžliukas. Skaitykite ČIA
„Mamos žurnalas“