Ką specialistai mano apie vaikiškus šokliukus – ar jie reikalingi kūdikiui? Instrukcijoje rašoma, kad galima naudoti nuo tada, kai kūdikis nulaiko galvytę. Ar tikrai nepakenks? Kiek ilgai leisti kūdikį spyruokliuoti šokliuke?

Kūdikiui tobulėti nereikalingi šokliukai, sūpuoklės ir vaikštynės.

Jie nepakeičia gyvo protinio ir fizinio kontakto su suaugusiuoju.

Fiziškai tobulėti jie mažai padeda, nes beveik nereikalauja paties vaiko pastangų.

Kiekvienas suaugęs žmogus yra pastebėjęs, kad monotoniški judesiai ramina, migdo – tai nėra gerai, nes mažina mažojo žmogaus interesą aktyviai domėtis aplinka.

Taigi negalima purtyti mažojo vežimėlyje ar lovytėje prie jos kojų pritaisius puslankius. Ir dar kitas nemalonumas – mažasis, pripratęs prie supimo – nesupamas sunkiai užmigs

Vaikštynės norinčiam pradėti vaikščioti mažajam žmogui nepadeda išlaikyti pusiausvyros, nes jam užtenka bet kaip pastatyta koja pasispirti, ir vaikštynė jį nuneša į vieną ar kitą pusę, jis gali gaudyti įspūdžių iš visų kambario kampų.

Suaugusieji patenkinti – mažasis užsiėmęs.

Tačiau, išimtas iš vaikštynės, mažasis žmogus nemoka išlaikyti pusiausvyros ir skaudžiai griuvinėja.

Tai jį sulaiko nuo noro vaikščioti

Dabar Lietuvoje šokiukų yra kokių tik pirkėjo širdis geidžia.

Tačiau šokliukas – tai irgi priemonė palikti kūdikį vieną su daiktu, t.y.

su šokliuku.

Mažasis žmogus netenka bendravimo džiaugsmo su mama ar kitu suaugusiuoju.

Kūdikio, mažo vaiko galva yra sunki ir didelė, lyginant su kūnu. Spyruokliuojant galva staiga metama aukštyn. Tai kenkia kūdikio smegenims, nes jos supurtomos, ir niekas negali garantuoti, kaip pakenks tai kūdikio raidai. Kūdikiui kenkia ir jo mėtymas aukštyn ant rankų. Bet koks staigus kūdikio padėties pakeitimas yra jam nenaudingas. Be to, kūdikis, būdamas šokliuke, gali atsimušti, pvz., į staktą, susižeisti rankutes, nes paprastai jomis būna įsikibęs į šokliuko kraštus. Skaudu, kai mamytės įsigydamos šokliuką neįvertina visų galimų pasekmių, pvz., net 4 mėn. mažylį bando įsprausti į šokliuką, motyvuodamos tuo, kad instrukcija taip rašo. Nesėdinčių kūdikių negalima tupdyti į šokliuką. Šokliukas turi būti parenkamas pagal kūdikio svorį, kitaip tariant, ne kiekvienas jų tinka kiekvienam kūdikiui.

Žymos: ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 8 = dvylika

Kitos temos: