Tris mėnesius gyvensime pagreitintu ritmu – lankysime sodybas, maudysimės jūrose, ežeruose ir baseinuose, plauksime baidarėmis, kepsime dešreles, važinėsimės dviračiais ir paspirtukais, kopsime į apžvalgos bokštus, išbandysime irklentes. Vasara mums ir vaikams nepaprastai dosni, reikia tik netingėti ir imti, ką ji duoda.
Kad atostogų prisiminimai būtų tik geri, iš anksto susikomplektuokite atostogų rinkinuką. Pirmiausia patikrinkite, kokių priemonių liko nuo pernai, pradarytas ar pasibaigusio galiojimo pakuotes išmeskite, o vaistinėje ar internetu nupirkite naujų saugių, specialistų rekomenduotų priemonių. Ant pakuočių būna pažymėta, kiek mėnesių priemonė gali būti naudojama po atidarymo, tačiau kuo daugiau praėjo laiko, tuo priemonės veiksmingumas mažėja. Atminkite, kad geriausia apsaugos priemonė – atsargumas ir apdairumas.
Problema: Jautriaodžiai išsiruošė atostogauti
Jau kalbėjome, kad jautrios odos žmonėms kai kurios atostogų situacijos yra tikrai negailestingos – uodai, mašalai, saulė, kontaktinis dermatitas dėl sąlyčio su augalais, nutrintos kojos, iššutimai ir galybė kitokių situacijų.
Jokiu būdu negalima vasaros malonumų atsisakyti ar stipriai juos riboti, tik verta laikytis saugumo ir sveikos nuovokos. Štai keli patarimai:
Per atostogas aktyviau naudokite prevencines priemones, tarkime, jeigu oda sausa, nuosekliau ją drėkinkite.
Padėkite pažeistai odai gyti. Žinoma, bet koks odos pažeidimas praeis savaime ir kada nors sugis. Tačiau panaudojus gijimą skatinančią priemonę, gis greičiau, mažiau šlapiuos ir silpniau niežės. Kaip žinia, daugiausiai problemų sukelia ne pats odos pažeidimas, o kasymosi pasekmės.
Jeigu pastebėjote, kad kyla alerginė reakcijos po uodų įgėlimų ar kontakto su augalais, nepažįstamu vandeniu (alerginė reakcija gali kilti net nuo maudymosi kostiumėlio, jeigu jį vilkite per ilgai, šalto maudynių vandens, ilgesnio buvimo saulėje), turėkite su savimi antihistamininių vaistų.
Rinkitės tausojančias aplinkybes – jeigu yra galimybė, maudykitės jūroje ar upėje, o ne stovinčiame vandenyje (tvenkinyje, mažame ežeriuke) arba pikniką organizuokitės pirmoje dienos pusėje, kol dar nesukilo uodai.
Sprendimas
A-derma Dermalibour+ CICA
100% natūralus atstatomasis kremas
Kremas iškart nuramina, skatina odos atsinaujinimą ir padeda nuraminti sudirgusią visos šeimos odą. Tinkamas dėl bet kokios priežasties sudirgusiai, paraudusiai, niežtinčiai odai raminti, taip pat po vabzdžių įgėlimų ar jaučiant nemalonų odos tempimo jausmą, įskaitant sudirgusius spenelius maitinimo krūtimi laikotarpiu. Padeda esant pleiskanojimams, sutrūkinėjimams ar bėrimams, atsiradus kontaktiniam dermatitui apie burną ar akis, taip pat iššutimams nuo vystyklų.
Labai gerai toleruojama formulė tinka sudirgintai veido, kūno, akių vokų ir išorinių intymių sričių odai. Kūdikiams nuo gimimo, vaikams ir suaugusiesiems. Jo maloni nematoma tekstūra lengvai tepama ir greitai absorbuojama odoje. Sudėtyje nėra jokio mineralinio aliejaus ar kvapiklių.
Veidui, kūnui, vokams, išorinės intymioms zonoms. Naujagimiams, kūdikiams, vaikams ir saugusiems (įskaitant ir krūtimi maitinančias moteris). Tepkite 2–3 kartus per dieną. Prieš maitinimą krūtimi būtina kruopščiai nuvalyti spenelius.
Problema: Netikėtumai sodyboje
Mes vasaras leisdavome „pas močiutę kaime“, o mūsų vaikai – kaimo turizmo sodybose. Pagalvokite apie kelių dienų susiliejimą su gamta, apie visus gyvus padarėlius, kurie lįs prie jūsų nuo ryto iki vakaro ir dar per naktį (jeigu įskris į kambarį). Dažniausiai pasitaiko uodų, mašalų, vapsvų, bičių bei širšių įkandimų.
Kaip apsaugoti? Neleiskite vaikui žaisti drėgnose vietose, netoli lauko virtuvių, šalia vaismedžių, nes gendančių vaisių, uogų, maisto kvapai vilioja širšes ir vapsvas. Išeinantį į lauką vaiką apvilkite marškinėliais ilgomis rankovėmis ir ilgomis kelnėmis, kurių klešnes sukiškite į kojines. Nepamirškite pasiimti aromatinių žvakių, purškalų nuo vabzdžių ir kitų apsaugos priemonių. Nevaikščiokite su vaiku arti avilių, ypač bičių take. Neleiskite vaikams basiems, trumpomis kelnaitėmis bėgioti po žydinčią pievą. Vaikams neleiskite būti ten, kur formuojamos gyvatvorės, pjaunama žolė. Išmokykite vaikus pastebėjus vabzdį nemosuoti rankomis ir baidyti – patariama reaguoti kuo ramiau, nes išsigandus, išsiskiria medžiagos, dar labiau pritraukiančios vabzdžius.
Labai svarbu įkandimo vietos nekasyti – kasymo metu dar plačiau pasiskirsto vabzdžio suleisti nuodai ir išsiskiria niežulį sukeliančios medžiagos. Odos nereikėtų tepti spiritu, įvairiomis užpiltinėmis, soda – patepus kyla rizika odą dar labiau sudirginti. Norint sumažinti patinimą ir niežulį įkandimo vietoje, rekomenduojama dėti šaltus kompresus bent keletą kartų per dieną ir palaikyti 10 min. Odą nuraminti gali geliai ar kremai, skirti specialiai vabzdžių įkandimo simptomams mažinti.
Sprendimas
IŠKYLAUTOJŲ produktai
Sulaukus šiltojo sezono, aktuali apsauga nuo vabzdžių ir pagalba po įgėlimų. Svarbiausia, kad nuo jų apsisaugoti galima ir natūraliomis priemonėmis. Vabzdžius atbaidys IŠKYLAUTOJŲ produktai, prisotinti kvapiųjų citrinžolių, spindulinių eukaliptų, šaltmėčių ir pačiulių eteriniais aliejais – jie maskuoja natūralų žmogaus kvapą ir taip klaidina vabzdžius. Ant drabužių purškite purškalą, kuris atbaido nepageidaujamus vabzdžius. Netikėtai užklupus vabzdžiams, po įgėlimo ar įkandimo pagelbės vėsinantis, niežulį mažinantis ir odą raminantis IŠKYLAUTOJŲ aliejus po įgėlimų.
100 % natūralūs ingredientai
Efektyvi apsauga nuo nepageidaujamų vabzdžių
Tinka suaugusiems ir vaikams
Ieškokite visuose „Kvapų namų“ salonuose ir el. parduotuvėje www.kvapunamai.lt
Problema: Problemėlės iškyloje ir kieme
Yra dar daugybė priežasčių, dėl kurių vaikas gali susižeisti ar nukentėti iškyloje ar kieme. Sugėlė uodai, tad paskui naktį nusikasė iki kraujo. Norėjo padėti tėčiui kepti mėsą, palietė įkaitusį iešmą, dabar ant pirštų – pūslės. Atsisėdo ant skruzdžių tako – „sukandžiotos“ ir nukasytos abi šlaunys. Nusibrozdino kelius nukritęs nuo paspirtuko. Dar viena labai dažnai gamtoje ištinkanti bėda, kai vaikas nudega odą saulėje. Esame įpratę tepti saulės kremai, kai esame paplūdimiuose, tačiau kai vaikas žaidžia sode, kieme, miške – patepti kremu pamirštame.
Vaikui susižeidus, pirmiausia įvertinkite žaizdą – ar galite patys ja pasirūpinti, ar teks kreiptis į medikus. Jeigu tai nedidelis odos nubrozdinimas, nutrynimas, nudegimas – pavyks susitvarkyti patiems. Neskubėdami nuvalykite pažeistą odelę, tada pažeistą vietą dezinfekuokite. Vaikų žaizdoms dezinfekuoti nepatariama rinktis vandenilio peroksido, nes graužia. Netinka ir rankų dezinfektantas – jis nėra skirtas žaizdų dezinfekcijai. Vaistinėse klauskite vaikams tinkamų dezinfekavimo priemonių.
Sausą švarią pažeistą vietą tepkite odos regeneracijai skirta priemone. Greitas odos gijimas vaikams labai svarbu – vaikų žemas skausmo slenkstis, jie emociškai labai jautriai reaguoja į odos pažeidimus, be to kuo greičiau oda gis, tuo mažiau vaikas ją lies, kasysis, nekils uždegimo pavojus. Ypač veiksminga, jeigu regeneraciją skatinančia priemone tepate odą po nudegimo saulėje. Tuomet odelė drėkinama, greičiau atsikuria viršutinis odos sluoksnis.
Sprendimas
BIONECT® KREMAS
Profesionali pagalba odos sužeidimams
Bionect® kremas skirtas odos sudirginimui ir pažeidimui gydyti. Jis ypač tinka ūmioms žaizdoms, tokioms kaip nubrozdinimai, nudegimai saulėje ar pirmo ir antro laipsnio nudegimams ir lėtinėms žaizdoms tepti. Preparato veiklioji medžiaga yra hialurono rūgštis, kuri stimuliuoja gijimo procesus, jie vyksta greičiau. Bionect® kremas skatina audinių regeneraciją, epidermio atsikūrimą po sužeidimų, kraujagyslių ir jungiamojo audinio formavimąsi, stimuliuoja kolageno išsiskyrimą. Hialurono rūgštis stiprina fibroblastų migraciją ir odos audinių formavimąsi, todėl žaizdoms gyjant nesusiformuoja randai.
Bionect® kremas skatina esminius procesus, reikalingus žaizdų gijimui ir audinių regeneracijai. Produkto efektyvumas yra įrodytas klinikiniais tyrimais.
Ieškokite vaistinėse
Problema: Nudegimų būna visokių
Saulės nudegimų išvengti padeda apsauginiai kremai ir paplūdimio taisyklės, kurias tėvai puikai žino – nekepinti vaiko vidurdienį, rengti šviesiais lengvais drabužiais, mauti kepurę, duoti gerti.
Saugodami vaikų odą nuo saulės, atsiminkime, kad kur kas greičiau nudegama, kai pučia vėjas. Dar labiau tai pagreitina druska, pasilikusi ant odos po maudynių jūros vandenyje, todėl po kiekvieno išsimaudymo, jei esate prie jūros, vaiką nuliekite švariu vandeniu, kad ir iš butelio, ir pakartotinai ištepkite odą apsauginiu kremu. Nepamirškite patepti ir ausis, o labiausiai nudeganti kūno vieta yra kaklas ir sprandas. Vaikas gali nudegti ne tik saulėje! Pavojingų situacijų būna ir iškylose, kai kuriamos kepsininės – vaikas gali prisiliesti ir nusideginti odą.
Jeigu pažeidimas nėra didelis, matote, kad gydytojo pagalbos nereikia, iš pradžių 10–15 minučių vėsinkite pažeistą vietą, tada galite odą patepti „greitosios pagalbos“ priemone, skirta paviršiniams odos pažeidimams.
Beje, visais laikais buvo įprasta vaikams žaizdas papūsti, kad neskaudėtų. Nudegus odą, vėsinimo ypač reikia, be to, žaizdos pūtimas vaiką gydo psichologiškai. Tad kasdien keletą kartų vaikučiui pažeistą vietą papūskite.
Sprendimas
AVENE Cicalfate+
Džiovinamasis, atkuriamasis purškalas pažeistai odai, 100 ml
Tinka kūdikiams, vaikams, suaugusiesiems. Šlapiuojantiems pažeidimams, paraudimams vystyklų srityje, jaunatviškiems spuogams, įbrėžimams, nudegimams, perroraliniam dermatitui, šlapiuojančioms nuospaudoms ir praguloms.
Purškiama priemonė sausina, padeda atkurti pažeistą epidermį, ramina sudirgusią, šlapiuojančią odą.
C + -Restore™ pirmasis postbiotikų ingredientas, gaunamas iš terminio šaltinio vandens „Avène“, skatinantis greitesnį epidermio atsistatymą.
Absorbuojantys milteliai greitai džiovina šlapiuojantį sudirgimą.
Vario sulfato ir cinko sulfato derinys sumažina bakterijų dauginimąsi.
„Avène“ terminis šaltinio vanduo ramina odą.Tinka kūdikiams, vaikams ir suaugusiems, veidui, kūnui ir lytinių organų sričiai.
Jis nepakeičia antiseptinių priemonių.
Be kvapiklių.
Naudojimas: prieš naudojimą suplakite. Du kartus per dieną purškite Avene Cicalfate + purškalu, kol pagerės odos būklė.
Ieškokite vaistinėse
Problema: Oda džiūsta!
Odai kenksmingas tiek ilgalaikis kepinimasis, tiek intensyvus vienkartinis nudegimas. Padauginus saulės, oda parausta, „dega“, patinsta, nemalonu ją liesti, gali atsirasti pūslių. Vaikas gali skųstis, kad skauda galvą, krečia šaltis. Beje, saulės nudegimai pasimato ne iš karto. Tik po 3–6 valandų oda sureaguoja į gautą spindulių dozę, todėl būnant paplūdimyje net sunku suprasti, ar vaikui saulės jau per daug, ar dar ne.
Kaip padėti „perdegusiam“ vaikui? Duokite gerti kambario temperatūros vandens, pažeistas vietas vėsinkite (pvz., uždėkite vėsiame vandenyje suvilgytą rankšluostį), būtinai pamaitinkite ir nuraminkite odą drėkinančiu emolientu.
Emolientas drėkina ir vėsina įkaitusią odą, sudaro apsauginę plėvelę, mažina uždegimą, vaikui suteikdamas patogumo jausmą. Juk nudegusią odelę dažniausiai niežti, tempia. Net jeigu saulė ir nepakenkė, vakare kūną vis tiek reikėtų patepti drėkinančiomis priemonėmis, nes saulė, vanduo ir smėlis labai sausina.
Sprendimas
A-DERMA Exomega Control
Niežulį malšinantis kremas-emolientas
Itin sodrios tekstūros, skirtas visos šeimos sausai odai, turinčiai polinkį į atopinę egzemą. Jis iš karto ir ilgam ramina ir maitina odą, stiprina apsauginį odos barjerą, kad sumažintų sausumą ir sudirgimų paūmėjimų atvejus ateityje. Formulėje esantis Rhealba® avižų daigų ekstraktas yra išgautas ekologinės žemdirbystės būdu. Kremo tekstūra greitai susigeria ir nepalieka lipnios plėvelės. Pakuotė pagaminta iš 40% perdirbamo plastiko. 95% sudedamųjų medžiagų yra natūralios kilmės. Išbandyta prižiūrint dermatologams. Sukurta siekiant sumažinti alerginių reakcijų riziką. Be kvapiklių. Veidui ir kūnui. Tinka naujagimiams, kūdikiams, vaikams ir saugusiems.
Pagaminta Prancūzijoje
Ieškokite vaistinėse
Problema: Pilvuko streikas
Klaidingai manoma, kad virškinimas sutrinka išvykus tik į egzotinius kraštus. Iš tikrųjų virškinimas gali sutrikti bet kurioje vietoje, kuri nėra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta. Tai paaiškinama skirtinga įvairių vietovių mikrobiologine ekosistema. Net jei mama žindo, o kūdikis negauna papildomo maisto, jis kelionėje pajus maisto pokyčius, nes mama valgys ne tai, ką namie. Esame imlesni svetur gyvuojantiems mikrobams nei vietiniai gyventojai, kurie dažnai susidurdami ilgainiui išvysto atsparumą „saviems“ mikrobams. Mes irgi esame atsparūs saviems mikrobams, tačiau jei į Lietuvą atvyko žmogus iš svetur, tikėtina, kad viešnagės metu jam gali sutrikti virškinimas, nors Lietuva laikoma saugaus vandens ir saugaus maisto šalimi.
Vasarą pravartu su savimi turėti gerųjų bakterijų (probiotikų), tinkančių jūsų vaikui pagal amžių. Vaikų virškinamasis traktas dar nebrandus, todėl jie gali pradėti viduriuoti nuo mažiau pažįstamo maisto, suvalgę daugiau vaisių ar uogų, ilgiau pabuvę saulėje.
Įrodyta, kad probiotikai padeda esant bet kokiam viduriavimui, būklė kur kas pagerėja, o viduriavimo laikas sutrumpėja. Medikai pataria profilaktiškai vartoti gerųjų bakterijų 2 savaites iki atostogų ir jų metu.
Sprendimas
COMPLIFLORA
Gerųjų bakterijų kompleksas, maisto papildas
COMPLIFLORA BABY DROPS (5 ml) – mažyliams.
Kai vaikutis viduriuoja ar jo viduriai užkietėję, kai nustatyta alergija, nusilpo imunitetas, taip pat po gydymo antibiotikais dažnai prireikia gerųjų bakterijų normaliai mikrobiotos būklei palaikyti.
COMPLIFLORA BABY DROPS preparatas unikalus dėl formulės „du viename“, nes sudėtyje yra dviejų rūšių gerųjų bakterijų – Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC53103) ir Bifidobacterium lactis (BS01). COMPLIFLORA BABY DROPS pagamintas aliejaus pagrindu. Augalinės kilmės medžiagos suteikia malonų skonį, nereikalauja specialių laikymo sąlygų. Preparate nėra gliuteno, laktozės, konservantų, dažiklių.
COMPLIFLORA FAMILY+ (10 paketėlių) visai šeimai.
Tai gerųjų bakterijų ir mieliagrybių kompleksas, kurio formulė – „keturi viename“ (sudėtyje yra net 4 rūšių gerųjų bakterijų).
Viename paketėlyje: Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 (2×109 KSV*), Saccharomyces boulardii (2×109 KSV) Bifidobacterium lactis, BS01 (2×109 KSV) Oligofructose (200 mg)
*KSV – kolonijas sudarantys vienetai
Ieškokite vaistinėse
Problema: Po įgėlimų labai niežti
Jei jau sukando uodai, svarbiausia, kad vaikas kuo mažiau kasytųsi. Vieni vaikai daugiau jautresni, kiti – mažiau, tad ne visiems vienodos įgėlimų pasekmės ir nevienodas odoje atsiradęs niežulio pojūtis. Kai kuriems gali ir visai neniežėti uodui įgėlus. Tačiau, pradėjus kasyti uodo įkąstą vietą, niežėjimas vis didėja. Blogiausia, kad į nukasytą vietą patenka bakterijų, kurios daugindamosi gali sukelti uždegimą. Todėl patartina vaistinėlėje turėti niežulį mažinančios priemonės. Ji bus pirmoji pagalba įgėlus uodui ar kitam vabzdžiui. Kai neniežės, vaikas nesikasys, uždegimas (jei vaikas nealergiškas) įgėlimo vietoje greitai praeis.
Stenkitės užimti vaiką veikla, kai reikia sukaupti dėmesį, kad mažiau kasytųsi. Kasoma oda tik dar labiau susierzina. Energingai kasant, odos paviršius pažeidžiamas, įnešama infekcija. Nukasytos vietos gali net supūliuoti.
Ant uodų įkandimo vietų, jei jos tinsta ir niežti, galima dėti šaltus kompresus. Tinimą mažina ir ledukai ar bet koks šaldytuve palaikytas indas, stalo įrankis (kad ir paprasčiausias šaukštas).
Reikėtų vengti karščio ir drėgmės, šiurkščių dirginančių drabužių, lovatiesių, geriau, kai sugeltos vietos yra atviros.
Kai nebuvo šiuolaikiškų priemonių, mažinančių niežulį, uodo įkandimo vietą buvo patariama tepti žaliu svogūnu, česnaku. Liaudyje šios priemonės buvo naudojamos daugiau dėl dezinfekcijos.
Sprendimas
AFTERBITE KIDS
Raminamasis kremas po įkandimo
Neleiskite, kad vabzdžių įkandimai ir jų sukeltas niežulys laikytų jūsų šeimą namuose. Švelnus After Bite® Kids kremas mažina niežulį bei įkandimų sukeltą diskomforto pojūtį. Puikiai tinka vaikams bei jautrią odą turintiems žmonėms. Naudodami After Bite® Kids kremą, pamiršite niežulį ir galėsite grįžti prie linksmybių.
Puikiai tinka vaikams, suaugusiesiems bei jautrią odą turintiems žmonėms!
Ieškokite vaistinėse arba www.vaistas.lt
Problema: Apsaugome sužeistą vietą
Kiekvienos mamos rankinėje vasarą turi būti pakelis pleistriukų. Pagrindinė pleistrų paskirtis – apsaugoti žaizdą nuo kenksmingo aplinkos poveikio: purvo, drėgmės, dulkių, mikrobų, kenksmingų medžiagų, taip pat nuo tolesnio dirginimo liečiantis su drabužiais ar avalyne. Yra kelios pleistrų rūšys, naudojamos skirtingais atvejais.
Kaip užklijuoti pleistriuką? Pirmiausia jis turi būti pakankamo dydžio, kad uždengtų žaizdą ir dar šiek tiek nepažeistos odos, bei klijuojamas ant gerai nusausintos odos. Net vandeniui atsparūs pleistrai nesilaikys, jei bus klijuojami ant kruvinos ar šlapios odos.
Vienas didžiausių mitų, kad vandeniui atsparūs pleistrai nepraleidžia oro. Šiuolaikiniai vandeniui atsparūs pleistrai orą praleidžia (išskyrus specialius, skirtus labai trumpam naudojimui, pavyzdžiui, tik maudantis).
Kitas mitas – žaizdos blogiau gyja, kai uždėtas pleistras, nes „nekvėpuoja“.
Trečias mitas – pleistruose kaupiasi nešvarumai ir bakterijos. Jei žaizda pertvarstoma reguliariai ir naudojamos dezinfekcijos priemonės, bakterijos nesidaugins ir žaizdos neužkrės.
Ketvirtas mitas – pleistrą reikia klijuoti iš karto susižeidus. Iš tikrųjų, jei žaizda nekraujuoja, užtenka ją nuplauti vandeniu ir patepti gijimą skatinančiomis priemonėmis, klijuoti pleistro nebūtina.
Nėra vieno atsakymo į klausimą, kiek ilgai laikyti pleistrą. Jei žaizda nekraujuoja ar nešlapiuoja, – pleistras keičiamas 1–2 kartus per dieną.
Sprendimas
MEDRULL
Vaikiški pleistrai
„Medrull“ pleistrų asortimentas sukurtas specialiai pačiai plačiausiai auditorijai. Rūšių įvairovė leidžia išsirinkti sau tinkamą pleistrą tiek pagal dydį ir rūšį, tiek pagal sudėtį. „Medrull“ vaikiški pleistriukai atsparūs vandeniui, apsaugo nuo purvo ir bakterijų, su žaismingais piešinėliais, kurie patiks jūsų vaikams. Pleistrai pagaminti iš plono polimerinio, perforuoto, hipoalergiško audinio. Lengvai nuplėšiami.
IŠSIRINKITE SAU TINKAMIAUSIĄ PLEISTRĄ IŠ DIDELĖS MEDRULL ŠEIMOS!
Pleistrų galite įsigyti prekybos centruose, vaistinėse ir internetu
Problema: Paūmėja odos uždegimai
Vasarą vaiko odą veikia saulė, temperatūrų pokyčiai, vėjas, o ir gamtoje odos uždegimo sukėlėjų (augalų) netrūksta. Veikiama šių neigiamų veiksnių, oda parausta, tampa šiurkšti, pleiskanoja, niežti, gali parausti, paburkti. Taip pat tokiu metu ypatingos priežiūros reikės tiems vaikams, kurių oda sausa, atopiška, šviesi, todėl linkusi reaguoti uždegimu.
Jeigu auginate vaikutį, kurio oda sausa ir atopiška, o atšilus orui odos būklė pagerėjo, nenustokite jos prižiūrėti. Patariama pasiekus odos būklės pagerėjimą ir toliau profilaktiškai naudoti tinkamą odos priežiūros priemonę palaikomuoju režimu.
Stebėkite vaiko odą, kaip ji reaguoja po saulės vonių, maudynių. Jeigu pamatėte, kad kažkas odai nepatiko, venkite pasikartojimų.
Vaistinėlėje turėkite naujos kartos kremą su molekuliniu deguonimi – jis skirtas lengvo ir vidutinio sunkumo dermatitams malšinti. Kreme esantys lipidai maitina odą ir padeda jai išlikti elastingai (elastinga oda mažiau pažeidžiama), o molekulinis deguonis mažina uždegimą, todėl slopsta raudonis, pleiskanojimas, niežulys ir kiti uždegimo sukelti reiškiniai odoje. Naudojant tokią priemonę, odos uždegimas nuslopsta ir nebesivysto toliau. Šiuo kremu galite padėti uždegimiškai odai vos pamačius pirmuosius uždegimo požymius ir tepti kaskart, pastebėjus, kad reikia. Prie jo oda nepripranta.
Sprendimas
InflaDerm kremas su molekuliniu deguonimi uždegimo pažeistai, jautriai, alergiškai odai
InflaDerm® kremas skirtas įvairios kilmės odos uždegimams (pvz., atopiniam dermatitui, kontaktiniam dermatitui, maistinės alergijos reakcijoms odoje, saulės alergijai) ir kitoms dermatozėms, pasireiškiančioms odos uždegimu.
Molekulinis deguonis slopina uždegimą odoje (raudonį, pleiskanojimus, niežulį, paburkimą, patinimą), o lipidai maitina odą ir atkuria jos elastingumą. Kremo sudėtyje nėra hormonų, antibiotikų ir parabenų. Juo galima tepti visą kūną ir veidą, kremas skirtas visai šeimai, taip pat ir kūdikiams.
Ieškokite vaistinėse
Problema: Smulkios traumos ir žaizdelės
Vasarą vaikai patiria daugiau smulkių traumų ne tik dėl to, kad daugiau juda, bet ir dėl to, kad jų neapsaugo šilti žieminiai drabužiai. Todėl vasaros vaistinėlėje reikia turėti ryšulėlį pleistrų ir žaizdelėms bei kitiems odos pažeidimams skirto preparato – hidrokoloidinio gelio su sidabru. Tokia priemonė veiks bakterijas ir mikrobus bei padės žaizdoms.
Nedidelės vasarinės odos traumos pavojaus sveikatai nekelia, jeigu tinkamai pasirūpinsite pažeista vieta. Kitaip iki supūliavimo – vienas žingsnis, nes vaikai linkę kasytis, jų panagės niekada nebūna steriliai švarios, tad į žaizdeles greitai įnešama infekcija. Žaizdeles pirmiausia nuplaukite (geriausia – tekančiu vandeniu) ir patepkite priemone, skirta žaizdoms.
Jei žaizdelės nešlapiuoja, palikite gyti neuždengę pleistru ar tvarsčiu. Netepkite nubrozdinimų ir žaizdelių bet kokiais po ranka pasitaikiusiais kremais, nes jie tik „užklijuos“ žaizdą ir trukdys jai gyti. Skaudamas vietas laikykite švariai, kartkartėmis nuplaukite. Galite pašaldyti – tiks vėsus drėgnas rankšluostis. Jeigu dedate ant žaizdos močiutės rekomenduojamą trauklapį, prieš tai lapus nuplaukite.
Sprendimas
ArgoSept® Hidrokoloidinis gelis su sidabru žaizdoms gydyti
„ArgoSept®“ gelis – nepakeičiama pagalba esant buitinėms žaizdoms (nubrozdinimams, įdrėskimams, įpjovimams, paviršiniams nudegimams, nusiplikinimams ir kt.) bei trofinėms opoms, praguloms ir infekuotoms žaizdoms.
Gelio sudėtyje esantis sidabras žudo žaizdose esančią mikroflorą, o hidrokoloidinis gelis stimuliuoja gijimą bei skatina odos audinių regeneracinius procesus (rando susidarymo prevencija).
Užtepus gelį ant dezinfekuotos žaizdos, jeigu ji nešlapiuoja, tvarsčio dėti nereikia.
Ieškokite vaistinėse
Problema: Vasarą odelė labiau šunta
Vasarą vaikų užpakaliukai ir tarpvietės dažniau kenčia, nes dėl aplinkos šilumos po sauskelnėmis susidaro tikras šiltnamis. Jei sauskelnės sausos, tai dar nieko, bet net ir nedidelis šlapimo kiekis dėl šilumos kur kas padidina temperatūrą sauskelnėse, ir oda pradeda trokšti. Priimta sauskelnes keisti kas 4 valandas, tad įsivaizduokime, kad mažylio oda net 3–3,5 valandos be pertraukų kenčia tame šiltnamyje, kuriame garuoja anaiptol ne vanduo, o gana agresyvūs šlapimo skilimo produktai. Be to, vasarą vaikai daugiau geria skysčių, dažniau šlapinasi.
Vasarą stenkitės kuo dažniau ir ilgiau vaikutį palaikyti be sausklenių.
Dažniau apiplaukite užpakaliuką po tekančiu vandeniu, kad ir be reikalo. Leiskite vandeniui nudžiūti, nesekite sauskelnių ant drėgnos odos.
Neprirenkite vaikų per šiltai, atminkite, kad ir sauskelnės yra papildomas drabužis, jos ne tik sugeria šlapimą, bet ir šildo. Visada, kai rengiate vaiką į lauką, pagalvokite, kaip rengtumėtės patys, jei segėtumėte sauskelnes.
Nesinorėtų mautis ankštų džinsų, veikiau laisvus trikotažinius šortus. Iššutusių vietų nevalykite drėgnomis higieninėmis servetėlėmis, nes jos dažniausiai yra prisotintos kvapiųjų medžiagų, gali dar labiau sudirginti.
Nepamirškite, kad šunta ne tik užpakaliukas, kruopščiai apžiūrėkite ir kitas šusti linkusias vietas – kirkšnis, kakliuko raukšles, pažastis.
Sprendimas
„Dermolivo“ putos su cinku ir pantenoliu iššutimams odos raukšlėse ir vystyklų dermatitui
Veikliosios medžiagos: 10% cinko oksidas, pantenolis, EvoGold® kompleksas (tai vitaminas E ir ekologiškas aukščiausios rūšies pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus)
Kūdikiams nuo gimimo
Unikali formulė
Lengva paskirstyti
Greitai susigeria
Ieškokite vaistinėse ir www.genbapharma.lt
Problema: Uodų atakos
Gamtoje išvengti vabzdžių sudėtinga, nes čia jų gyvena milijonai, gerai, kad vabzdžius atbaidančių priemonių šiais laikais yra tikrai veiksmingų, tad įmanoma išsirinkti sau tinkamą ir nekenksmingą. Tai gali būti purškalai ar tepalai, specialios ultragarso lempos, natūralūs eteriniai aliejai.
Vienos priemonės netinka vaikams, kitos skleidžia itin aštrų, galvos skausmus ar alergines reakcijas sukelti galintį kvapą, dar kitos veikia tik labai trumpą laiką, tad svarbiausia gerai pasirinkti ir naudoti tinkamai.
Priemonės nuo uodų, skirtos vaikams, turėtų būti neagresyvios, geriausia – eterinės. Repelento esmė – užmaskuoti kūno kvapą, kad uodai ir kiti vabalai neatpažintų. Uodus klaidina citrinžolės kvapas, todėl citrinžolių aliejumi sumirkytos žvakės nuo uodų, specialios apyrankės. Iš šio aliejaus galima pasidaryti purškalų, kurie tikrai nepakenks, vabalus atbaidys ir dar skaniai kvepės.
Uodus, mašalus, aklius vilioja mūsų kūno kvapas, šiluma ir iškvepiamas anglies dioksidas. Ramiai vėsų vakarą ežere žvejojantis tėtis bus ne toks skanus uodui, nei pabėgiojęs ir suplukęs vaikas.
Sprendimas
„MoustiCare“ efektyvi apsaugos priemonė nuo vabzdžių visai šeimai
100% augalinės veikliosios medžiagos
Efektyvi apsauga nuo erkių ir uodų
Vaikams ir suaugusiesiems
Biocidinius produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.
Ieškokite vaistinėse
Problema: Atostogos su SPF
Nė vienas apsauginis kremas neapsaugo nuo UV spindulių 100 proc. Kremas, kuris pažymėtas SPF 50, nepraleidžia apie 99 proc. UV spindulių, SPF 30 – 97 proc., mažesnio faktoriaus vaikams net nesiūloma. Bet kokio SPF apsaugos lygio kremu odą reikia tepti kas 2 valandas, nes, praėjus daugiau kaip 2 valandoms, apsaugos lygis kur kas sumažėja. Išsimaudžius baseine, jūroje ar ežere irgi būtina kiekvieną kartą iš naujo tepti odą apsauginiais kremais, net tuo atveju, jei ant kremo yra ženklinimas: „Atsparus vandeniui“. Deginantis, maudantis, gausiai prakaituojant, šluostantis rankšluosčiais, gulinėjant ant patiesalų ar smėlio, dalis kremo tiesiog mechaniškai nutrinama nuo odos. Tad jei pliaže vaikas aktyvus, tepkite dažniau. Kremą būtina tepti storu sluoksniu ir naudoti pagal visas išvardintas taisykles, nes kitaip, net ir naudodami kremą, pažymėtą SPF 50, galite tegauti SPF 15 lygio apsaugą. Taigi netaupykite kremo ir nebijokite, kad vaikui pritrūks aktyvaus vitamino D, jo aktyvavimui užteks 10–15 min. buvimo netiesioginiuose saulės spinduliuose, esant atvirai odai vien rankyčių ir veiduko srityje.
Kadangi kremas neapsaugos galvos ir plaukų, vaikui saulėtą dieną būtina mauti kepuraitę nuo saulės ir akinukus su specialia UV danga, nes vėžiniai odos pokyčiai neaplenkia ir plaukuotosios galvos dalies bei ragenos. Be to, UV spinduliai kenkia ir regėjimui.
Atsiminkite – vanduo praleidžia iki 90–95 proc. saulės spindulių, todėl net jeigu vaikas „visą dieną baseine“, jį vis tiek reikia nuolatos tepti apsauginiu kremu.
Sprendimas
Itin atsparios apsaugos nuo saulės priemonės:
BIODERMA Photoderm Pediatrics Mineral mineralinių filtrų apsauga kūdikiams nuo 0+ mėn.
BIODERMA Photoderm Pediatrics Spray vaikams nuo 12 mėn.
BIODERMA sukurta SUN BARRIER TECHNOLOGIJA pritaikyta gležnai vaikų odai, kad sustiprintų jos gebėjimą apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio. Ši technologija užtikrina trigubą apsaugą:
Plataus spektro apsauga nuo UV spindulių, optimaliai apsauganti nuo trumpųjų ir ilgųjų UVA spindulių
Antioksidantų teikiama apsauga, kurios paskirtis – apsaugoti odos natūralias negausias skvaleno atsargas nuo UV spindulių sukeliamos oksidacijos ir išvengti ilgalaikių pažeidimų
Natūralios odos barjerinės funkcijos apsauga ir stiprinimas
Ieškokite vaistinėse
Susiję straipsniai