Kad vaiko auginimas būtų ne tik teisingas, bet ir smagus

Studijos G-foto nuotr.11

Redaktorė Neila garantuoja – knyga nenuvils

Mielos mamos,

Asmenybės tobulėjimo treneriai, dar vadinami kaučeriais, sako, kad lietuviams būdinga didžiulė baimė suklysti. Ir tai būdinga ne tik tarybinei kartai, bet ir dvidešimtmečiams, augusiems jau laisvoje Lietuvoje. O kas atsitiks, jei suklysime? Jei kažką padarysime netobulai? Galbūt auginant vaikus, kaip ir versle, geriausi mokytojai ir yra klaidos?

Neseniai knygynuose pasirodė mūsų redakcijos parengta knyga „Karalius su sauskelnėm“. Nors informacijos pilnas internetas, tiems, kurie skaito knygas, nepalyginamai maloniau laisvą minutę gurkšnoti kavą ir mėgautis tekstu ne mirgančiame ekrane, o popieriuje. Šitos knygos atsiradimo istorija šiek tiek dviprasmiška: į ją sudėjome daugybę reikalingos informacijos, kad augindami vaikus nedarytumėte klaidų, ir kartu… daug netobulų, net juokingų pavyzdžių, kaip realybėje mamos daro tas klaidas ir nuo to jų gyvenimas tampa tik spalvingesnis.

Per septyniolika žurnalo leidybos metų susikaupė daug vertingų specialistų straipsnių, kaip gimdyti, kaip auginti kūdikį, jį auklėti, maitinti, slaugyti. O kartu susikaupė ir didelė jūsų istorijų krūva, kaip jūs visas kylančias problemas sprendžiate savo gyvenime. Jos juokingos ir mielos, panaikinančios įtampą.. Tarkime, skyrelyje, kokias dovanas nešti lankant naujagimį, viena mamytė papasakojo, kaip vaikų neturintys jų draugai studentai pripirko butaforinių batelių naujagimiui, kurie tiktų nebent einant į Vienos pokylį. Arba šalia straipsnio apie vardų kilmę ir prasmę negalėjome neįdėti istorijos apie vienos šeimos sūnelį Everestą, kurio vardas mamai „įšovė į galvą“ prieš pat gimdymą, o tik vėliau sužinojo, kad tai kalno pavadinimas.

Žmonės, retkarčiais taip „nusigrybaujantys“, visai nėra kvaili ar neišsilavinę. Kartą interviu davė jauna gydytoja pediatrė, daugybę metų studijavusi mediciną. Bet pati savo pirmagimiui sakė neduodanti žuvies, nes žuvis nekalba, tai ir vaikas gali vėliau pradėti kalbėti. 12 studijų metų sudužo, atsitrenkę į tamsybę ir prietarus.

Knyga „Karalius su sauskelnėm“ turi prierašą: „Kaip smagiai praleisti pirmuosius metus su kūdikiu“. Taigi ir linkime, kad vaiko auginimas būtų ne tik teisingas, bet ir smagus.

Su meile – „Mamos“

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 3 = dvylika

Kitos temos: