Nuo sausio mūsų skaitytojai, auginantys vaikus, gaus vaiko pinigus – 30 eurų kas mėnesį. Tarsi iš dangaus nukritusias papildomas lėšas norisi prasmingai panaudoti. Vieni jas skirs vaiko kišenpinigiams, kiti galbūt apmokės dar vieną būrelį, o mūsų redakcijos kolektyvas jau apsisprendė – apdrausime vaikus kaupiamuoju draudimu.
Mus pakonsultuoti pasikvietėme „Aviva Lietuva“ gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės konsultantę Dianą Klimašauskienę.
Kokia yra mažiausia suma, kurią skyrę tėvai jau gali realiai kaupti vaiko ateičiai?
Ta suma yra kaip tik tokia, kurią nuo sausio tėvams skiria valstybė už kiekvieną vaiką – 30 eurų.
Vaikų draudimas, apie kurį kalbame, vadinasi „Studentas“. Sukauptus pinigus vaikas galės panaudoti savarankiško gyvenimo pradžiai – sumokėti įnašą už studijas arba būstą, pakeliauti po pasaulį. Būtent studijoms dažniausiai ir panaudojami sukaupti pinigai, ypač kai vis daugiau šeimų vaikus išleidžia studijuoti į užsienį, kur pragyvenimas, mokestis už mokslą gali siekti dešimtis tūkstančių eurų per metus.
Ar vaiką gali apdrausti močiutė, krikšto tėvai?
Žinoma, ir mes labai skatiname tai daryti. Draudimas – pati prasmingiausia dovana, kurią vaikas gali gauti iš senelių ar krikšto tėvų. Mano dukrą yra apdraudusi mano mama. Dabar Urtei 6 metai, o močiutė ją apdraudė, kai dukrytei buvo metukai.
Pamenu, kaip pati, sulaukusi 18 metų, gavau dovaną iš savo močiutės – 100 litų. O Urtė, sulaukusi pilnametystės, gaus tikrai įspūdingą sumą, kurią padovanos virėja vaikų darželyje dirbanti močiutė.
Ar galima vaiką apdrausti nuo traumų?
Taip, šiame draudime ne tik kaupiasi pinigai, bet yra galimybė pasirinkti apsaugas nuo traumų ir kritinių ligų. Kiekvienas gimdytojas žino, ko jo vaikui reikia labiausiai. Tarkime, mano 10 metų sūnus aktyviai žaidžia futbolą ir nuolatos rizikuoja patirti traumą. Todėl sudarydama draudimo sutartį pasirinkau didesnę išmokų sumą nuo traumų. Kitiems tėvams to galbūt nereikės.
Dar vienas dalykas, kas mane paskatino būtinai apdrausti savo vaikus, – noras žinoti, kad jų ateitis yra saugi, jeigu mums kas nors nutiktų. Su vyru daug keliaujame, skraidome, kas būtų, jeigu mūsų vaikai liktų našlaičiais?
Ieškojau tokios paslaugos, kuri garantuotų geriausią apsaugą vaikams. „Aviva Lietuva“ pasiūlė draudimą, kur, atsitikus nelaimei, sutartyje sukauptos lėšos padidinamos iki draudimo sumos, o draudimo įmokų mokėti nebereikia, pinigai investuojami toliau. Pasibaigus sutarčiai, vaikas atsiima sukauptą kapitalą.
Papasakokite apie vaiko draudimą nuo kritinių ligų.
Papildomai vaiką galima apdrausti ne tik nuo traumų, bet ir nuo kritinių ligų. Kalbėti apie tai su tėvais sunku, užpildyti tą grafą, kurioje išvardintos baisiausios ligos, irgi sunku, bet tokia realybė – šios ligos gali užklupti. Draudžiame nuo onkologinių ligų, meningokoko, diabeto. Kas mėnesį sumokant vos po 4,7 euro vaikui susirgus galima gauti 15 000 eurų išmoką. Abu su vyru nediskutuodami pasirinkome šią apsaugą.
Kokias įmokas dažniausiai renkasi tėvai?
Priklausomai nuo tėvų galimybių ir lūkesčių, įmokos yra labai skirtingo dydžio. Dažniausiai renkamasi 50 eurų mėnesiui. Yra klientų, kurie vieną vaiką yra apdraudę keliose draudimo įmonėse, – ir tai sveikintina.
Jaunos mamos pilnos gerų ketinimų, tačiau keblu su kūdikiu išeiti iš namų ir sudarinėti sutartis. Ar galima apdrausti vaiką niekur neinant?
Žinoma, draudimo konsultantą galima pasikviesti į namus, juose be streso ir ramiai apkalbėti visus tėvų lūkesčius. Važinėju pas klientus į namus kada jiems patogu, – vakarais ir savaitgaliais.
O jeigu vaikas jau moksleivis, ar dar galiu drausti „Studento“ draudimu?
Žinoma. Tačiau kuo ilgesnis draudimo terminas, tuo didesnė nauda. Svarbu, kad būtų kaupiama mažiausiai 10 metų.
Kodėl verta rinktis AVIVA?
„Aviva Lietuva“ yra tarp gyvybės draudimo rinkos lyderių, jau kelerius metus nelaimės atveju klientams išmokame daugiausia iš visų gyvybės draudimo bendrovių. Vien praėjusiais metais išmokėjome beveik 3,5 mln. eurų. „Aviva Lietuva“ priklauso Jungtinės Karalystės AVIVA grupei, turinčiai ilgametę patirtį draudimo rinkoje ir veikiančiai jau daugiau kaip 320 metų.
Kiekvienam savo klientui skiriame asmeninį dėmesį, įvertinę jo poreikius, pateikiame individualų pasiūlymą. Mes pažįstame visus savo klientus, žinome, ką galime jiems pasiūlyti.
Susiję straipsniai