
Kuo dažniau, tuo labiau populiarėja vonios kambaryje dušo kabinos. Jos yra žymiai patogesnės lyginant su voniomis, o dabartinės funkcijos leidžia puikiai atsipalaiduoti ir duše. Nors ir dušą yra lengviau įsirengti nei vonią, vis tiek kyla nemažai rūpesčių, jeigu norima, jog viskas būtų atlikta kokybiškai ir patogiai.
Dušo tipai
Prieš planuojant dušo kabiną, reikia atsižvelgti į tai, jog būna du dušo tipai: rėminiai (rėmas iš viršaus, apačios ir šonų) ir berėmiai (yra tvirtinamos vertikaliai furnitūros). Kokį tipą pasirinkti lemia asmeniniai žmogaus poreikiai, estetinis vaizdas, vonios kambario dydis, nuotekų vamzdyno nuolydis ir vandens padavimo taškai. Apgalvojus visus šiuos elementus, galima pasirinkti dušo kabinos vietą. Statant namą, šis niuansas nėra sudėtingas, nes viską įmanoma iš anksto suprojektuoti, iššūkis kyla tada, kai namo pamatai ir dalinė apdaila jau būna atlikta.
Jeigu dušo erdvė primena stačiakampio formą, tuomet maišytuvą galima įrengti ir platesnėje sienoje. Šiuo variantu bus erdviau ir patogiau juo naudotis. Kokybiškus dušo maišytuvus galite rasti Iris. Taip pat šioje parduotuvėje gausu vonios kambario elementų, kurie gali sukurti jums nepriekaištingą erdvę, kurioje norėsite nuolat leisti laiką!
Link populiarumo viršūnės kyla dušo sienelė, kuri gali būti stacionari arba prisilenkianti, kai nėra naudojamasi dušu. Šis variantas suteikia minimalizmo, todėl erdvė neatrodo apkrauta.
Dušo durys
Pasirinkus dušo kabinos tipą, reikėtų nuspręsti, kokios durys turėtų būti: varstomos, stumdomos ar sulankstomos. Tiek rėminės, tiek berėmės dušo kabinos gali būti su varstomomis arba su stumdomomis durimis. Šie durų tipai yra lygiaverčiai, todėl kokį rinktis – turėsite nuspręsti tik jūs patys.
Jeigu dušo niša yra siauresnė nei 1 metras, tuomet geriau nedėti slankiojančių durų. Taip yra rekomenduojama todėl, nes šiuo atveju gali susiformuoti nepatogus ir siauras įėjimas į dušo kabiną. Į platesnę nei 90 centimetrų nišą, reikėtų montuoti dušo duris, kurios yra su papildoma sienele.
Dušo durų pasirinkimą gali lemti ir vonios kambario dydis. Kai nėra papildomos vietos atidaromoms durims, dušui reikia rinktis stumdomas duris. Jos gali tikti net ir labai plačioms nišoms. Na, o kai niša yra labai siaura, tuomet rekomenduojama rinktis atveriamas duris, nes tik pro jas bus patogiau užeiti į dušo kabiną.
Grindys su nuolydžiu
Dušo kabina, kuri turi grindis su nuolydžiu atrodo vizualiai estetiškiau ir nesuskaido bendro vonios kambario vaizdo. Taip pat tokio tipo grindis yra žymiai lengviau prižiūrėti bei valyti. Optimalus grindų nuolydis turėtų būti apie 1,5 procentą. Suformavus didesnį grindų nuolydį, vanduo subėgs greičiau, bet jau toks nuolydis bus matomas ir jaučiamas. O mažesnis nuolydis už 1,5 procentą, neužtikrina tinkamo vandens pašalinimo iš dušo kabinos.
Dušui, voniai ir panašiai įrangai labai svarbu padaryti tinkamą nuotekų nutekėjimą – su tinkamu nuolydžiu, nes kitaip kvapas tikrai jausis. Plius prie kvapo dar dasidės ir nuotekų sistemos kimšimasis bei jų blogas nutekėjimas