Mamos skalbykla atidaryta! Patarimai, kaip skalbti kūdikio drabužius

drabužiai

Pixabay.com

Laukiant vaikučio, susipirkti ir paruošti kraitelį patariama iš anksto. Perskaitę drabužėlių priežiūros instrukcijas, etiketes nukarpykite, kad nesiliestų ir nedirgintų odelės. Be to, naujus kūdikio drabužėlius ir patalynę reikia išskalbti, kad neliktų jokių dažų dalelių, dulkių, mikroorganizmų, kurie galėjo ten patekti gaminant ar transportuojant. Būtina išskalbti ir draugių atiduotus išaugtus vaikų drabužėlius, kad „iš antrų rankų“ nebūtų perduodama kokio nors užkrato.

Pirkite drabužėlius, kurie nebijo skalbimo

Pirkdami pirmuosius drabužėlius ar vystyklus, atidžiai apžiūrėkite jų sudėtį ir naudojimo instrukciją. Gali būti, kad audinys neatsparus karštesnei skalbimo temperatūrai ar intensyvesniam gręžimo režimui. Nauji šliaužtinukai atrodys labai gražiai, tačiau bet kokią dėmę iš tokių drabužėlių pašalinti bus sunku, nes jų negalima nei trinti, nei virinti.

Naujagimio drabužėliams skirti skalbikliai turi būti bekvapiai

Visą kūdikiui skirtą tekstilę prieš naudojimą išskalbkite. Naujus drabužėlius pakaks skalbti lengvu skalbimo režimu, naudojant ekologiškas, bekvapes skalbimo priemones.

Kūdikio odelę gali sudirginti skalbimo priemonės, kurios turi spalvą (dažiklio dalelių gali likti net išskalavus), kvapą, kurių sudėtyje yra balinamųjų medžiagų. Rinkitės hipoalerginius, dermatologiškai patikrintus skalbiklius. Jie ženklinami kaip tinkantys kūdikiams arba žmonėms, turintiems jautrią, alergišką odą. Jei prekybos vietoje tokių priemonių ne viena, išstudijuokite etiketes, sužinokite sudedamąsias skalbiklio dalis. Rinkitės tokią priemonę, kurios sudėtis natūraliausia.

Rinkitės ne birias, o skystas skalbimo priemones, nes jos geriau tirpsta vandenyje ir geriau išsiskalauja iš audinio.

Kūdikio drabužėlius reikia surūšiuoti

Jau nuo pirmų savaičių pamatysite, kad mažas žmogutis skalbimo mašiną priverčia suktis net ne vieną kartą per dieną. Namų skalbykla pradeda dirbti visu pajėgumu! Todėl kūdikio drabužėlius rūšiuokite pagal spalvas ir audinio tipą. Juk galbūt kai kurie drabužėliai bus skalbiami tik rankomis, o kai kurie, labiau sutepti, reikalaus smarkesnio skalbimo režimo arba net prieš tai pamirkyti vandenyje su trupučiu skalbimo priemonės.

Jei naudojate daugkartinius vystyklus, juos rūšiuokite ir skalbkite atskirai nuo drabužėlių. Jei vis dėlto dedate viską kartu, daugkartinius vystyklus perskalaukite šiltame vandenyje ir tik tada dėkite į skalbimo mašiną. Supurvintų daugkartinių vystyklų nelaikykite ilgiau nei parą neskalbtų, nes tada dėmes bus kur kas sunkiau išskalbti.

Skalbimo mašina išskalbtus skalbinius perskalaukite dar kartą, nustatę papildomą skalavimo ciklą, o jei skalbiate rankomis, perskalaukite šiltame vandenyje vienu kartu daugiau, nei tai darote įprastai.

Virinti kūdikio drabužėlių nereikia

Galbūt močiutės ir patars, kad kartkartėmis kūdikio drabužėlius reikėtų išvirinti, tačiau jei vaikas naudoja tik savo drabužėlius ir neserga infekcinėmis ligomis, jo drabužėlius visiškai pakanka išskalbti 30–40 laipsnių temperatūroje. Naujagimio drabužėlių nepatariama džiovinti džiovyklėje ar valyti sausuoju cheminiu būdu.

Smulkius drabužėlius dėkite į skalbimo maišelį

drabužiai

Pixabay.com

Tikriausiai jau ir iki vaikučio gimimo smulkius skalbinius – kojines, apatinį trikotažą – skalbdavote specialiame tinkliniame maišelyje. Dabar šis maišelis puikiai tiks kūdikio pirštinytėms, kojinytėms, seilinukams skalbti. Taip smulkūs daikteliai nepasislėps tarp kitų drabužėlių, juos patogiau surūšiuosite ir padžiausite.

Lyginkite, jei norite. Bet tai nebūtina

Anksčiau būdavo populiaru visus kūdikio drabužėlius ir patalynę išlyginti, „išdezinfekuoti“, kad būtų sunaikinti mikrobai. Dabar dauguma gydytojų teigia, kad lyginimas – kaip dezinfekavimo priemonė – visiškai nereikalinga. Nebent kūdikis viduriuoja ar serga kokia nors infekcine liga.

Lyginkite kūdikio drabužėlius nebent dėl estetinių sumetimų, jei jums gražiau ir maloniau, kai viskas spintoje sudėliota į nepriekaištingas krūveles, o ant marškinėlių ar kepurytės nematyti nė raukšlelės.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 2 = keturi

Kitos temos: