Kaip teisingai pamatuoti vaikui temperatūrą, nes elektroninis termometras mums rodo „pieno riebumą“ – pažastyje ir burnoje temperatūra skiriasi 0,5 dalies. Vaikui 6 mėnesiai.

Elektroninių termometrų tikslumas priklauso nuo jų baterijos išsikrovimo laipsnio (beje, baterijos išsikrauna ir tuomet, kai temperatūra nematuojama, todėl ir kelių elektroninių termometrų duomenys tuo pačiu metu matuojant toje pačioje vietoje gali skirtis) ir nuo pačių termometrų kokybės, t.y.

kiekvieno termometro instrukcijoje turi būti parašyta, kokia paklaida numatyta.

Burnoje pamatuota temperatūra yra 0,2–0,3ºC didesnė nei odos raukšlėje, t.y.

pažastyje.

Išangėje pamatuota temperatūra būna 0,5–0,7ºC didesnė nei pažastyje. Už elektroninius termometrus tikslesni ir saugūs yra nekontaktiniai infraraudonųjų spindulių termometrai. Jie greitai (per 1–2 s) maždaug iš 5 cm atstumo nuo kūno paviršiaus pamatuoja jo temperatūrą, turi atmintį (20–30 matavimų – priklausomai nuo modelio). Stikliniai gyvsidabrio termometrai nebegaminami dėl to, kad jie nesaugūs (dūžta), o išsiliejusio gyvsidabrio garai yra nuodingi. Skysčio pripildyti termometrai dūžta, juos labai sunku nukratyti, ilga matavimo trukmė.

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + vienas =

Kitos temos: