Kojomis reikia rūpintis tiek žiemą, tiek vasarą.
Tačiau šiltuoju metų laiku jos labiau prakaituoja ir pavargsta.
Kojų nuovargis
Po dienos kojos atrodo apsunkusios ir patinusios. Todėl palepinkite jas vonelėmis ir kremais.
Kojų voneles pasidaryti nesudėtinga, į šiltą arba vėsesnį vandenį pakanka įberti specialios druskos, kurios rasite vaistinėse ir kosmetikos skyriuose. 1 valgomasis šaukštas druskos – 1 litrui vandens. Po vonelių net kojų skausmas sumažėja.
Rekomenduojama kojas mirkyti netrumpiau kaip 10-15 minučių. Po vonelės kruopščiai nusausinkite pėdas, ypač tarpupirščius. Kai oda išmirkusi ir minkšta, tinkamiausias laikas pašalinti suragėjusias daleles.
Suragėjusi oda
Pėdos oda net keletą kartų storesnė už kūno odą, o suragėjusiose vietose gali siekti net keliasdešimt.
Normalios odos ląstelės regeneruojasi tik viršutiniame sluoksnyje, o pėdos odoje dviejuose sluoksniuose, todėl oda atauga daug greičiau. Keratinu virsta ištisos ląstelės, todėl pėdos oda beveik nepraleidžia vandens. Jei padų oda kieta, atsiradę odos sankaupų, išmirkytas pėdas reikėtų dildyti. Atlikę kietos odos šalinimo procedūrą, būtinai patepkite pėdas minkštinamuoju losjonu ar drėkinančiu kremu. Losjonas lengvai įsigeria, sudrėkina net labiausiai išsausėjusią padų odą. Reguliariai naudojant, pėdos apsaugomos nuo sukietėjimų ir nuospaudų susidarymo.
Nemalonus pėdos kvapas
Žiemą greičiausiai ta bėda nevargino. O šiltu oru kojų, kaip ir viso kūno, prakaitavimas suintensyvėja.
Nieko keisto, jei nusiavę batus pajuntate nemalonų ir specifinį kojų kvapą – juk pėdoje yra 250 000 prakaito porų. Pėdose jų koncentracija didesnė, nei kur kitur. O pėdos didžiąją paros dalį būna šiltoje ir uždaroje aplinkoje (batuose), kurioje temperatūra gali siekti net 40 laipsnių ir daugiau.
Pats prakaitas yra bekvapis, tačiau nemalonus kvapas atsiranda dėl bakterijų, besimaitinančių prakaito sudėtyje esančiais riebalais. Tuo kvapu persiima ir avalynė, ir kojinės. Kvapą dar pablogina orui nepralaidi avalynė, sportiniai bateliai. Nemalonų kvapą padės išnaikinti batų dezodorantai, jau minėtos pėdų vonelės ir antiseptinį poveikį turintys kremai.
Nuospaudos – tai suragėjusios odos ploteliai, dažniausiai apvalios formos, balkšvi, rausvi arba gelsvi.
Priežastys – ankšta avalynė, grubios kojinės, netinkama kojų priežiūra (per didelis prakaitavimas), kojinės, nesugeriančios prakaito.
Sukietėjusias, neskausmingas nuospaudas kasdien pamirkykite muilo ir sodos vonelėse. Į nedidelį šilto vandens dubenį vienam litrui vandens įberkite 1 arbatinį šaukštelį geriamosios sodos ir muilo (geriausia – ūkinio muilo drožlių). Gerai išmaišykite ir pamirkykite nuospaudą 10-15 min. Po šios procedūros nuospaudos suminkštėja ir jas galima lengvai nutrinti pemza ar padų trintuvėle, nugramdyti švelniu peiliuku. Įsisenėjusią nuospaudą pašalinsite tik per kelias savaites. Negalima nuospaudos trinti, kol pradės skaudėti arba pasirodys kraujo. Nuospaudas gydo įvairūs tirpalai, pleistrai, tepalai, kurių rasite vaistinėse.
Palepinkite kojas, juk joms irgi vasara!
„Mamos žurnalas“