Kiekvienai po krūtį. Mama pasakoja, kaip sekėsi žindyti tandemu

Annos Jankunec nuotrauka

Fotoprojekte „Žindymas – gamtos dovana“ dalyvauja dviejų dukryčių mama Raimonda, kuri motinystės atostogose jau trejus metus. Kai pirmagimei Emilijai buvo pusantrų, pradėjo lauktis antro vaikelio. Gimė Austėja, kuriai dabar pusantro mėnesio. Visą šį motinystės laiką tęsiasi natūralus maitinimas. Dabar jau žinda abi, pasidalinusios po krūtį: viena krūtis mažylės, kita – vyresniosios sesės. Kodėl maitinti savo pienu taip svarbu, pasakoja Raimonda.

Žindymas – tikrai gamtos dovana

Laukdamasi pirmojo vaikelio, Raimonda labai ruošėsi – perskaitė garsiąją Kazimiero Vitkausko knygą apie žindymą, klausė paskaitų apie natūralų maitinimą. Aplinkui buvo daugybė istorijų, kad natūraliai maitinti tikrai nėra paprasta ir ne visoms tai pavyksta.

Tiesa, jos mama, pagimdžiusi ir išauginusi 7 vaikus, visus žindė, bet iki pusmečio. Gal tarybiniais laikais buvo tokia mada, kad, pradėjus duoti košių, mamos pienas atrodydavo nebe toks svarbus? Ir Raimondai mama sakė, kad jeigu ji  išmaitins vaikutį iki metų, tai jau bus labai gerai.

Gimusi dukrytė puikiai ėmė krūtį. Vienintelis nesklandumas buvo iš pat pradžių, kai reikėjo suvaldyti staiga užplūdusį pieną. Tada padėjo liaudiškas mamos patarimas dėti kopūstlapių kompresus. Gimdymo namuose Raimonda leido kūdikiui ištisai „kaboti ant krūties“, ir viskas stojo į savo vietas. Atėjo tas pirmasis gimtadienis, kada jau atrodė, jog žindymas planas įvykdytas, bet jei pienelio yra, o vaikas jo nori, tai kam nutraukti?

Žindymas belaukiant

Šeima norėjo ilgai nelaukdami suplanuoti ir antrąjį vaikutį. Kai Emilijai buvo pusantrų, Raimonda pradėjo lauktis. Ar dėl to reikėjo nutraukti natūralų maitinimą? Jokiu būdu! „Man atrodė, kad vaikui to pienelio labai reikia. Tikriausiai visoms mamoms taip atrodo, – šypsosi Raimonda. – Per antrąjį nėštumą jaučiausi net geriau, negu per pirmąjį. Nėščiai maitinant būdavo labai jaukių akimirkų – viena pilvelyje, kita prisiglaudusi žinda. Emilijai vis pasakodavau, kad pilvelyje sesė, turi mano glėbyje tilpti abi“.

Raimonda sako, jog daug kam atrodė keista, kad ji žindė būdama nėščia

Žindymas tandemu

Kai iš gimdymo namų mama grįžo su mažąja Austėja, Emilija žiūrėjo: kas dabar bus? Mama pakvietė pasivaišinti ir ją pieneliu, Emilija apsidžiaugusi prigludo prie krūties. Migdydama mama dažniausiai žindo mergytes po vieną, bet būna, kad abi sesės žinda tuo pat metu. Jei mama atsigulusi maitina mažylę, iš kitos pusės prigula pienelio dvimetė. Ji žino, kad viena krūtis yra jos, kita – mažosios sesutės. Emilija žindančią sesutę paglosto, jei tai iš burnytės išsprūsta spenelis, įduoda vėl. Jokio pavyko ir konkurencijos.

Raimonda sako, jog daug kam atrodė keista, kad ji žindė būdama nėščia. Sakydavo, kad žindydama labai nusilps, vaikas ištrauks visas reikalingas maisto medžiagas. Bet ji jautėsi kuo puikiausiai. Savo sprendime ji mato daugybė pliusų – po antrojo gimdymo jau nebebuvo tokių pieno krizių, kaip pirmą kartą, nes krūtys buvo pasiruošusios gaminti pieną. Kai pieno būdavo per daug, vietoj pientraukio padėdavo vyresnioji dukrytė.

Fotosesijos metu sesutėms taip patiko pozuoti ir žįsti, kad patogiame krėsle būtų pozavusios dar ilgai.

Nuotraukos Annos Jankunec, Studio Smile, www.studiosmile.lt

Gėlių dekoracijos iš „Flos Gėlės“

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 8

Kitos temos: