Klausimas pediatrui

Vaikui metai. Nuo gimimo vis iškiša liežuvį ir laiko. Dabar kiša nedaug, kai į kažką užsižiūri. Ką daryti, kad nebekištų liežuvio?
Dukrai 11 mėn. Kurį laiką ant pagalvytės po miego atsiranda rausvos dėmelės. Nepastebėjau, kad iš kur nors bėgtų išskyros.
Mano mažyliui 6 mėnesiai, dieną jis miega tik po 40 minučių. Ar tai jau miego sutrikima?
Ar normalu kad 8 mėn. mergytė pastatyta tik stovi ir nebando žingsniuoti laikoma už rankyčių? Bet to, nenori judėti, nesivarto, o tik sėdi tvirtai.
Ar galima degintis, jei maitinu 2 mėn. vaikutį?
Mano dukrytei dabar 1 mėnuo. Žindau pati, dažniausiai gulėdama. Pamenu, gimdykloje akušerė sakė, kad, kai žindau gulėdama, dukros pilvukas turi būti atsuktas į mano pilvą. Tačiau tokia padėtis mano dukrai nepatogi, ji nori gulėti ant nugaros ir būti tik galvytę atsukusi į krūtį. Ar turėčiau neleisti jai taip žįsti, ar tokia padėtis yra normali?
Mano dukrytė pradėjo guguoti labai anksti, dar nebuvo praėjęs nė mėnuo nuo gimimo (dabar jai 3,5 mėn.) Pusantro mėnesio jau jungdavo balsius, vykdavo tikras pokalbis. Likus savaitei iki 3 mėn., nutilo! Visiškai nustojo guguoti. Kaip manote, ar normalu, kad vaikas 3 savaites visai neguguoja, kodėl?
Dukrytei 3 savaites. Ji nuolat kaišo liežuviuką, ar tai normalu?
Mažyliui 1 metai ir 4 mėnesiai, dar nevaikšto. Ar sunerimti?
Mano dukrai 10 metų. ūgis 1,44 m., svoris 34~36 kg. Pagal lentelę poliklinikoje, jos svoris yra vidutinis. Būtų viskas gerai, jeigu ji nesportuotų meninės gimnastikos. Ten reikalauja siek tiek sumažinti svorį.
Ar galima 2 mėnesių kūdikiui maišyti probiotikus, pvz., tą pačią dieną duoti ir „Lactobacillus GG“ ir „Lactobacillus reuteri“?
Sūnui 6 mėn. Nuo 2 mėnesių pradėjome duoti vitamino D3 po 10 lašiukų, dabar sumažinome iki 5, tačiau vaikas trina galvytę, matyti praplikimų. Ar gali būti viamino D trūkumas?
Auginu 3 mėn. sūnelį. Po gimimo viena jo krūtelė buvo pabrinkusi, po pagulėjimo ant pilvuko pasirodydavo baltų arba bespalvių išskyrų. Po kurio laiko viskas praėjo, bet lygiai taip pat pabrinko ir antroji, pastebėjau išskyrų, bet jos pasirodė juodos. Kas tai galėtų būti?
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama? Ir kas bus, jei susirgs gripu?
Sveiki, mano sūnui 2,5 mėnesio, suėjus 2 mėnesiams nustojo tuštintis. Maitinu tik savo pienu. Darome pilvuko masažus, kilnojame kojytes, stengiamės guldyt ant pilvuko (labai nemėgsta būti guldomas nei ant nugaros, nei ant pilvo), bandome dirginti liečiant išangę, kelis kartus ir su termometru ir niekas nepadeda. Po 7 parų darau Mikrolax klizmutę. Nors pilvukas minkštas (bent taip atrodo), vaikas nuoalt pirduliuoja, kartais skausmingai, nes pabunda nuolat verkdamas, dažniau būna irzlus, delniukai ir pėdutės neretai drėgni, naktimis miega negiliai, dažnai nubudinėja (3-5 kartus), dieną beveik nemiega (tik lauke vežime). Nuo pilvuko spazmų kartais naudojame Colic Calm. Jokių gerų bakterijų jau nebeduodam. Iš vitmainų - tik vitamino D 2 lašiukus per dieną. Pati įtariu, kad mažylį neteisingai maitinu, t.y. jis žysta trumpai bet dažnai 5-10 minutes kas 1-1.5 valandos, tiek dieną, tiek naktį. Galbūt nesuvalgo pieno normos vienu metu ir dėl to šlubuoja žarnyno peristaltika? Nors svoris auga ir apetitu nesiskundžia. Daktare, kaip padėti mažyliui pačiam išsituštinti?
Vaikui (2,5) diagnozuota pūlinga angina. Buvo atlikti kraujo tyrimai pagal kuriuos gydytoja teigė, jog uždegimo nėra ir antiobiotikų neskirs, nes tai yra virusinės kilmės susirgimas. Paskyrė tik lašiukus „Tonsilgon“ ir purškalą „Tantum verde“. Klausimas: ar esant pūlingai anginai nevisada skiriami antiobiotikai? Esu pasimetus, nes literatūroje rašoma, jog esant pūlingai anginai visuomet reikia paskirti antiobiotikus.
Sūnui greit bus 4 mėn. Apie 2,5 mėn. pastebėjome, kad vyruko kapšelis yra asimetriškas. Kreipėmės į vaiko gydytoją, tikėdami, kad gausime siuntimą pas vaikų urologą ar panašiai, tačiau apžiūrėjus ir pamaigius gydytoja pasakė, kad reik palaukti iki 6 mėn. Jei niekas nepasikeis iki tada, tada jau tarsimės su urologas ir chirurgais.
Kapšeliuose yra abi pupos, tik kairėje pusėje yra tik odelė su pupele, o dešinėje yra lyg skysčio kapsulė apgaubusi. Ar įmanoma išreikalauti siuntimo?
Mano dukrai 3 metai, ji nuolat kiša rankas po apatiniu trikotažu ir liečia savo krūtis. Ar tai normalu? Ką tai galėtų reikšti?
Mano mergaitei 13 mėnesių, ji nevaikšto, bet ropoja, ar reikia kreiptis į gydytojus?
Dukrytei 14 mėnesių. Ji labai išranki maistui ir valgo labai mažais kiekiais. Vienas maitinimas baigiasi 5 arbatiniais šaukšteliais maisto. Ji mažai ir sveria, tik 8 700 g. Per dieną sudėjus visus maitinimus kietu maistu, ji suvalgo apie 300 ml maisto. Toks jausmas, kad ji nejaučia alkio.
Mano 15 mėn. berniukas ką tik pradėjo vaikščioti. Kelis kartus krito ant galvos atbulas, susitrenkia į staktą eidamas. Be to, kai dar buvo kūdikis, kelis kartus buvo nukritęs nuo lovos. Ar gali tokie kritimai sukelti epilepsiją?
Vaikas naktimis griežia dantimis. Epizodai trumpi ir dar nesikartojantys. Nieko, keliančio stresą, pastaruoju metu neįvyko, vaikas juda daug, valgo gerai, bet yra gana jautrus ir labai impulsyvus. Kodėl prasideda bruksizmas? Kada eiti pas gydytoją?
Gyvename UK. Jau ilgiau nei pusę metų vaikui laikosi 37,5ºC temperatūra, daugiau jokių ligos simptomų nėra. Gydytojai sako, kad nieko tokio, bet man neramu.
Dukrytei 8 mėnesiai. Apačioje turi du dantukus, viršutinės dantenos paburkusios. Labai sunku užmigdyti: per miegus verkia. Verkimas pereina į spiegimą. Užmiega tik po 15–30 min. isteriško verkimo. Nurimsta tik su mano krūtimi. Ar visa tai dėl dantukų dygimo skausmo?
Vaikas prieš porą savaičių persirgo gastroenteritu, po to iš karto jį užpuolė pūliuojanti angina, iki dabar geria antibiotikus. Gąsdina, kad jau porą savaičių nevalgo daržovių, mėsos ir žuvies, atrodo, kad šlykštisi viskuo. Kruopų košes, mano pieną, jogurtą valgo be jokių problemų, bet mėsos ar žuvies neįsiūlau nė šaukštelio.
Mano dukrytei 9 mėnesiai, ji dažnai miega prasižiojusi. Ar tai normalu?
Mergaitei 1 m. ir 1 mėn. Mūsų butas saulės pusėje, labai tvankus. Vaiko lovelė kambario kampe (ne tarp lango ir durų). Ar labai pavojingas skersvėjis, jei ir lauke, ir viduje vienodai karšta? Ir jei langai atidaromi skirtinguose kambariuose, bet toje pačioje buto pusėje? Ar nėra pavojaus jei naktį, kai visai nėra vėjo, atidarome priešpriešinius langus?
1 metų ir 10 mėn. dukrytė išberta mažais spuogeliais, visa odelė paraudusi aplink lūpas ir prie nosytės. Buvome pas dermatologą, kuri iš apžiūros įvardijo šį bėrimą kaip atopinį dermatitą, tačiau jokių papildomų tyrimų nedaro. Naudojome skirtus kremus, tačiau situacija negerėja, tik prastėja. Ar neturėtų atlikti kokių nors tyrimų?
Dukrelė 9 mėnesių, sveria 9100 g, ūgis 74 cm. Kokio rupumo košė turi būti, nes jei padarau rupesnę, ji žiaukčioja.
Ar galima nėščiajai gerti žuvų taukus? Laukiuosi 8 mėnesį ir nesenai perskaičiau, kad vitaminas A kenkia vaisiui, o aš žuvų taukus gėriau visą nėštumą.
Auginu 2 mėn. ir 2 sav. dukrytę. Pastebėjau, kad labai prakaituoja jos galvytė. Nors kakta, nosis ir skruostukai yra gana vėsūs. Namuose nėra labai šilta, kūnelis neprakaituoja. Ar normalu toks prakaitavimas?
Ar normalu, kad 2 mėn. dukrytė pasnaudžia 15 min. ar net mažiau ir vėl būna žvali?
8 mėn. kūdikis buvo paskiepytas 4 mėnesio skiepais į kojytes. Po skiepo dūrio vietose buvo paraudimas, atsirado sukietėjimas. Vieno skiepo vietoje sukietėjimas laikėsi apie mėnesį, o kito laikosi iki šiol. Sukietėjimo skersmuo apie 2 cm. Nedidelė temperatūra (37–37,1ºC) po skiepo laikėsi kelias dienas, vaikas buvo ramus. Artėja diena, kai turėtume skiepytis pakartotinai (6 mėn. skiepukas), tačiau abejoju, ar galima, ar nesulauksime dar didesnės reakcijos į skiepus?
Sveiki, mano 11 metų dukra vakarais negali užmigti. Ryte atsikelia 7 val., o vakare iki 1 nakties nemiega. Dieną irgi nemiega. Prie kompiuterio beveik nebūna. Sako, kad nieko jai neskauda, tiesiog neima miegas. Kokios gali būti jos nemigos priežastys?
Kūdikiui 5 mėn. Pirmą kartą nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito buvo paskiepytas 2,5 mėn. Skiepyti antrą kartą neleidžia, nes nepraeina veiduko bėrimas (maitinamas mamos pienu), nustatyta alergija visam kiaušiniui. Vėl siunčia pas alergologą. Ar nieko blogo, jei intervalas tarp skiepų ne 2 mėn., kaip reikia, o 3–4 mėn.
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama? Ir kas bus, jei susirgs gripu?
Mano vaiko pusbrolis susirgo 3 dienų karštine. Ar kitas vaikas dar gali užsikrėsti šiuo virusu, čiupinėdamas sirgusio vaiko daiktus, kurie buvo nedezinfekuoti?
Vaikas prieš porą savaičių persirgo gastroenteritu, po to iš karto jį užpuolė pūliuojanti angina, iki dabar geria antibiotikus. Gąsdina, kad jau porą savaičių nevalgo daržovių, mėsos ir žuvies, atrodo, kad šlykštisi viskuo. Kruopų košes, mano pieną, jogurtą valgo be jokių problemų, bet mėsos ar žuvies neįsiūlau nė šaukštelio.
Mano dukrytei 9 mėnesiai, ji dažnai miega prasižiojusi. Ar tai normalu?
Kokiose puoduose sveikiausia virti maistą kūdikiams/vaikams?
Šiuo metu tenka daug girdėti apie gliuteno turinčių produktų žalą, o kaip gliuteno turintys produkatai vaikų mityboje? Auginu 1 metų sūnų, tad ar teisingas pasirinkimas pusryčiams kviečių košė? Taip pat įdomu ar vaikų mitybai papildyti tinkamas kanapių aliejus?
Kodėl 2 mėn. vaikelis po 2–3 valandų po maitinimo atpila varškyte? Mūsų patirtis tokia:
1. „Nestle nan pro“ netiko, kietino viduriuus, aitpylinėjo.
2. „Cow and gate comfort“ netiko, išbėrė veiduką.
3. „Aptamil 1“ netiko, atpylinėjo fontanais kekvieną kartą po maitinimo.
4. „Aptamil AR “ netiko, nes nors atpylinėjimai sumažėjo, labai užkietėjo viduriai. Aš nevilty. Gal galit ką patarti?
Laba diena, domina Profesoriaus Vingro nuomonė dėl skiepo nuo B tipo Meningokoko infekcijos. Ar Jūs rekomenduotumėte šiuo skiepu skiepyti vaikus? Vaikui 10 mėnesių.
Vaikeliui dar tik 2 mėnesiai. Užčiuopiu guzelį-limfmazgį vaikui už abiejų ausyčių. Užsičiuopia ir pakaušio limfmazgis-maža kruopytė. Sakykite, ar reikia sunerimti? Mane jie labai neramina. Vaikutis atrodo sveikas, žvalus. Turim gargaliukus nosytėj nuo gimimo - atrodo, nosytė pilna kaip sloga, bet ji švari. Gyvename Airijoje, tai daktarai čia nekokie. Dėl gargaliukų sakė laikui bėgant išsivaikįčios. O del limfmazgių, sakė viskas gerai. Bet man vis tik neramu.
Sunegalavus vaikui jaučiu ypatingą baimę. Mūsų gydytoja, turbūt, taip pat, nes kiekvieną kartą skiria antibijotikų. Kelis kartus teko blefuoti ir jų nesuduoti, ko pasekoje-vaikas pasveiko ir be jų per 4-5 dienas. taigi noriu paklausti-kokie požymiai rodo kada antibijotikų reikia, o kada neskubėti. Ir dar-kokių tyrimų prieš skiriant antibijotikus turi/gali gydytojo paprašyti mama? Dėkoju.
Pradžioje kūdikio nusprendžiau neskiepyti, dabar kūdikiui 5 mėn., ar jau vėlu pradėti jį skiepyti?
Sveiki, kūdikiui 5 mėn. Pirmą kartą nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito buvo paskiepytas 2,5 mėn. Skiepyti antrą kartą neleidžia, nes nepraeina veiduko bėrimas (maitinamas mamos pienu), yra nustatyta alergija kiaušiniui, vėl siunčia pas alergologą. Ar nieko blogo jei intervalas tarp skiepų ne 2 mėn., o 3-4 mėn.?
Kokios gali būti sutrumpėjusio pietų miego priežastys 2 metų vaikui? Miegodavo 2-2,5 val.o dabar 45 min- 1 val 20 min, šiandien 35 min. ir neišeina prikalbinti, kad miegotų toliau. Jokių pakitimų dienotvarkėje, ritmas, režimas tas pats, kivirčų šeimoje nėra.
Su kokiu vandeniu geriausia taisyti pieno mišinuką?
9 mėnesių dukrą auginu Airijoje. Tai valstybė, kurioje geriamas vanduo iš čiaupo yra floruojamas. Ar saugu tokį vandenį naudoti mažylio maisto gamybai ir jam duoti gerti?
Airija – šalis, kurioje ypatingai mažai saulėtų dienų. Nuo pat gimimo duodu dukrai Aquadetrim (Vitaminas D3) 15000TV/ml - po 2 lašus į dieną. Dabar išgirdau nuomonę, kad vandeninis vitamino D tirpalas blogai įsisavinamas ir reikia jį keisti į aliejinį. Nors Lietuvoje dar prieš gimstant dukrai man buvo rekomenduotas Aquadetrim, kaip ypač gerai įsavinamas. Kokia Jūsų nuomonė dėl vitamino D? Dukrai rachito požymių nestebime.
Pradėjus primaitinti dukrą visą maistą jai ruošiu pati.Košes verdu taip pat pati, smulkinu natūralias kruopas. Suabejojau dėl šio savo sprendimo, nes matau ant kūdikiams skirtų košių pakuočių įvairių pridėtinių vitaminų. Ką geriau rinktis – ar natūralias ekologiškas kruopas ir iš jų gaminti košes, ar papildomais vitaminais prisotintus jau paruoštus košių mišinius mažyliams?
Perkant net ir ekologiškas daržoves tenka susidurti su didesniais nitratų kiekiais jose (pasidarėme kai kurių daržovių nitratų testus). Ar saugu gaminti mažyliui maistą iš tokių daržovių, kuriuose nitratų, pagal testo parodomąją spalvinę skalę, 250-500mg/kg?
Dukra jau pradeda stotis, isikibusi į baldus šiek tiek paeina pati (jokių vaikštynių nenaudojame). Pastebėjome, kad ypač vienos kojytės pirštus riečia į vidų. Ar reikia imtis kokių priemonių, ar tai praeis savaime? Nuo kada rekomenduojama auti batukus mokant vaikščioti po namus?
Dariausi nėštumo testą, jis rodė teigiamą atsakymą. Antras testas – neigiamą, kitas vėl neigiamą. Mėnesinės taip ir neatsirado, pagal mano skaičiavimus mano nėštumas jau 8 savaitės. Ar galite man patikslinti, ar as tikrai nėščia?
Sveiki, norėjau paklausti, ar galima gerti nėščiajai žuvų taukus?(Mollers).Laukiuosi 8 - tą mėnesį ir nesenai perskaičiau, kad vitaminas A kenkia vaisiui, o aš juos gėriau visą nėštumą.
Sakykite prašau, ar tai tikrai labai kenksminga, nes man pasidarė išties neramu.
Mano sūnus 11 mėnesių, jam judant traška visi kūno sąnariukai. Ar verta dėl to nerimauti?
Dukrai 10 mėnesių, jau sugebėjo nugriūti nuo laiptų. Kaktoje turėjo labai didelį guzą, nebuvo atviros žaizdos ar išsiliejusio kraujo. Jau mėnuo praėjo, mėlynės nebėra, tik liko įdubimas nuo laipto briaunos. Ar reiktų sunerimti del šio įdubimo?
Mano dukrytei tuoj bus 8 mėnesiai, dažnai žandukai paraudę, buna net karšti. Ar čia nušalimas? Kremuku tepu prieš einant į lauką, bet gal ne visada...
Mažyliui nuolatos „bėga“ nosis. Sūnui jau 10 mėnesių, ir nepamenu dienos kad nešluostyčiau jam nosies. Čiaudėja nuo saulės, dulkių, kvapų. Mūsų pediatrė sako – sveikas, gleivinė švari ir graži, niekam nealergiškas. Kodėl taip?
Ką daryti, jei kūdikis (4,5 mėn.), maitinamas motinos pienu, tuštinasi tik kas 5-7 paras? Išmatos skystokos, normalios spalvos.
Auginu 2 metų sūnų. Jis labai judrus. Ar vaikui nukritus nuo kėdės ar lovos reikėtų jį vežti į ligoninę, ar užtektų stebėti? Kaip suprasti, ar susitrenkimas rimtas? Kokie požymiai rodo galvos traumą?