Kodėl žmonės anksčiau rengėsi taip keistai? Atsakys unikali knyga „Sena spinta“

Knygelės dailininkė Eglė Gelaižūtė Petrauskienė

Knygelės dailininkė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Mažų vaikų lūpomis kalba tiesa. Kai mes didžiuojamės esą lietuviais ir gėrimės tautiniais kostiumais, vaikai klausia: „O kodėl moterys taip keistai apsimuturiuodavo galvas? Juk kur kas gražiau kepuraitė ar skrybėlė?“ Ar visi žinome, ką atsakyti? Iš tiesų keistokas tas apsimuturiavimas? Ir iš kur jis atėjo?

Vaikų ir tėvelių džiaugsmui pristatome drauge su etnokultūros specialistais parengtą knygą „Sena spinta“. Joje rasite atsakymų į vaikams kylančius klausimus apie senovę.

Kiek drabužių turėjo žmonės prieš kelis šimtus metų?

Kada atsirado spintos?

Kaip kviesdavo siuvėją, jei nebuvo telefonų?

Ką darydavo su drabužiais, jei staiga sustorėdavo ar suplonėdavo?

Vartydami knygutę kartu su vaikais, smagiai praleisite laiką ir sužinosite naujų dalykų. O vaikai čia pat galės atlikti užduotis – baigti piešti piešinį, nuspalvinti raštą ar atsakyti į klausimą.

Dailininkė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė knygelę pavertė žaisminga ir linksma istorija apie praeitį.

Virselis_sena-spintaEglė Gelažiūtė-Petrauskienė:

„Jau 10 metų su šeima gyvename Anglijoje. Stengiuosi, kad vaikai nepamirštų lietuvių kalbos, kad išmanytų istoriją. Per šventes iki šiol kepame kūčiukus ir marginame margučius, sūnums dainuoju lietuviškas lopšines ir gąsdinu lietuviškomis pasakomis.

Pastebėjau, kad anglai tautiškai nesirengia, bet jie turi savo folkloro klubų, jų senoviniai papročiai įdomūs, o drabužiai gražūs. Čia mėgstamos istorijos apie raganas, vaiduoklius, pilis, mat ten daugiau jų buvo.

Iliustruodama knygelę „Sena spinta“, pati sužinojau daug įdomių faktų apie lietuvių rengimosi papročius. Turėjau progos pasigilinti, paieškoti medžiagos. Pamačiau, kad nemažai medžiagos yra skaitmeniniu formatu, yra puikių virtualių muziejų, saugančių paveldą.

Kurdama šią knygutę, vis tariausi su savo ir giminaičių vaikais. Pirmokei dukterėčiai buvo įdomu sužinoti, kad moterys dėvėdavo po penkis sijonus vienu metu, o siuvėjai ateidavo į namus siūti drabužių.

Tikiuosi, daugelis tėvelių ir vaikų džiaugsis mūsų knygute.

Knygos „Sena spinta“ ieškokite knygų pardavimo vietose arba skambinkite į redakciją tel. 8 600 93645.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni + 9 =

Kitos temos: