Kokio amžiaus vaikus galima vestis į pirtį, kokiam laikui ir kokios temperatūros pirtis turi būti?

Džiugu, kad dabar atgyja amžių patikrintas paprotys – pabūti pirtyse, atsipalaiduoti, pasisemti sveikatos, atgauti jėgas.

Anot rašytinių šaltinių, pirtys Lietuvoje atsirado XIII amžiuje.

Žinoma, kad valstietės jose gimdydavo, maudydavo vaikus.

Laikui bėgant, dūminės valstiečių pirtys patobulėjo, tapo atsipalaidavimo, rimties ir švarinimosi vieta.

Į pirtį galima vestis sveiką kelių mėnesių kūdikį, kai jos temperatūra yra 60-65°C (ne daugiau kaip 70°C). Kūdikiai ir maži vaikai prie pirties turi būti pratinami pamažu. Kūdikiai turi gulėti tėvams ant kelių, ir (kaip ir suaugusieji) būti su kepurėmis. Jeigu kūdikis pravirko ir raminamas greitai nenurimsta, iš pirties išeikite į šiltą (23-27°C) priepirtį. Geriausia maži vaikai toleruoja sausą šilumą, t.y. kai į pirtį įeina nesušlapę. Su kūdikiais atsisėskite ant apatinio suolo, o kai pripranta, ant antro – aukštesnio – suolo. Visi žaidimai pirtyje vyksta su vantomis. Vaikus mokykite akmenis aptaškyti vanta suvilgytu vandeniu, žiūrėti, kaip kyla garai, pajusti naują šilumą. Šlakstykite saikingai, kad garų šnypštimas ir jų šiltos srovės mažųjų neišgąsdintų. Leiskite vaikams vanta pašlakstyti suaugusiuosius, ja pakutenti artimuosius. Taip vaikai mokomi pėrimosi pirtyje. Vaikų pėrimas turi būti saikingas, nesukelti neigiamų emocijų. Vaikams nenaudokite jokių šepečių, netrinkite kūno aliejais, medumi, druska ir pan. Pirtyje per ilgai irgi neužsibūkite, nes vaikai greičiau nei suaugusieji perkaista. Būdami pirtyje atidžiai stebėkite vaiko nuotaiką, elgesį, jam pakitus, išeikite į priepirtį

Su kūdikiu pirtyje būkite trumpiau, nei su mažu vaiku.

Kūdikiui paprastai užtenka vieną kartą užeiti į pirtį, o mažam vaikui, jeigu jo nuotaika gera, galima pasiūlyti užeiti dar kartą.

Kol vaikai pripranta prie pirties, užtenka 1-2 užėjimų, o vėliau – 3-4.

Negalima jokiu būdu vilioti vaiką pabūti ilgiau pirtyje arba užeiti į ją dažniau, nei vaikas nori.

Priepirtyje drungnu 36-37°C vandeniu apiprauskite vaikutį ir švelniu, gerai drėgmę sugeriančiu rankšluosčiu nusausinkite, bet netrinkite, kad nepažeistumėte švelnios odos. Po pirties vaikui visuomet pasiūlykite atsigerti drungno negazuoto 35-37°C vandens. Pirtis vaikams ir suaugusiesiems turi teikti tik teigiamų emocijų. Buvo graudu ir liūdna, kai viename SPA mačiau du jaunus tėvelius, betampančius vaikus iš vienos pirtelės į kitą, o tose pirtelėse jaunuosius lankytojus beverkiančius. Vaikas pirtyje turi būti saugus, jam turi būti malonu. Jis neturi tapti tėvų laisvalaikio praleidimo įkaitu. Pirtys, kai jos reguliariai lankomos ir jose tinkamai elgiamasi, organizmą ne tik švarina, bet ir grūdina.

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − = nulis

Kitos temos: