Kovo 21 dieną mūvėkime skirtingų spalvų kojines

dauno sindromas

Žmonės turintys Dauno sindromą dar yra vadinami saulytėmis arba saulės vaikai

Kovo 21 d. yra švenčiama Pasaulinė Dauno diena. Šios dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų bei  jų šeimų integraciją į mūsų visuomenę. Kovo 21 – oji pasirinkta neatsitiktinai – skaičius 21 tapatinamas su 21 – osios chromosomos pokyčiais – trisomija.

Džiugu, kad ypatingi vaikai mažais žingsneliais integruojasi į  mūsų plačiąją visuomenę, tačiau mes vis dar  mokomės priimti šiuos žmones kaip lygiaverčius partnerius, mokomės juos gerbti ir mylėti. Labai norėtųsi, kad visuomenė iš anksto nenubrėžtų ribų ir neatstumtų žmonių kurie yra kitokie. Beje neteisinga žmones vertinti pagal išvaizdą. Žmonės su Dauno sindromu, kaip ir sveikieji, – labai skirtingi: vienas išmoksta pagrindinių socialinių įgūdžių, o kitas gali pasiekti labai daug. Su vaiku turinčiu Dauno sindromą sistemingai dirbant specialistų komandai, galima pasiekti puikių ugdymosi rezultatų.

Žmonės turintys Dauno sindromą dar yra vadinami saulytėmis arba saulės vaikais.

Dirbdamas su SAULĖS VAIKAIS turi būti tikras, kad tai – ką darai yra nuoširdu. Ne be pagrindo jie vadinami SAULĖS VAIKAIS. Pas šiuos vaikus dominuoja EMOCINIS INTELEKTAS, jie socialūs, užjaučiantys, šilti. Drąsiai galiu teikti, kad SAULĖS VAIKŲ dėka, dabar gebu geriau supranti kitus, atsirado daugiau tolerancijos aplinkiniams, patiriu ,,saulės šviesą”, kurią  jie atneša ir už tai aš jiems esu širdingai dėkinga.

Žmonės su Dauno sindromu – tokie patys žmonės kaip ir kiti.  Dažniausiai tik draugiškesni, jautresni, švelnesni, supratingesni….

Klaipėdos ,,Medeinės“ mokyklos bendruomenė kviečia nelikti abejingais ir kovo 21 d. mūvėti skirtingas kojines, taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų artimiesiems.

Skirtingos  kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau tai nulemia tik vienintelė chromosoma.

Tokios akcijos yra labai reikalingos mums, kurie vadiname save sveikais, kad mes galėtumėme padėti tiems, kurie aplink mus, ir kuriems mūsų pagalbos labai reikia!

Klaipėdos ,,Medeinės“ mokyklos mokytoja – metodininkė Edita Mickuvienė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 4 = keturi

Kitos temos: