Kūdikio maudynės: vonia ar vonelė? Perkant kūdikio kraitelį, dažnai suabejojama, ar būtinas pirkinys yra kūdikio maudymui skirta vonelė? Juk jos prireikia tik tol, kol vaikutis dar nemoka sėdėti, o paskui maudynėms dažniau naudojama didelė vonia ar dušas. Yra šeimų, kurios nuo gimimo maudo vaikutį didelėje vonioje ir dėl to nemato problemos.
Aptarsime kūdikio maudynių pliusus ir minusus, jei renkatės vieną ar kitą kūdikio maudymo būdą
Maudymo lokacija
Kūdikio vonelė. Pliusas, kad galima maudyti bet kur, net išvažiavus iš namų
Patalpa, kur maudomas naujagimis, turėtų būti pakankamai šilta, 24–28 laipsnių. Kartais vonios kambaryje yra vėsiau negu, tarkime, virtuvėje. Todėl maudant kūdikį vonelėje, ją galima nunešti į bet kurią namų vietą, kur maudyti šilčiausia ir patogiausia. Tik svarbu vonelę pastatyti ant tvirto pagrindo ir tokios grindų dangos, kurią būtų patogu valyti išsitaškius vandeniui.
Kūdikio vonelė pravers ir tuo atveju, jei vonios kambarys labai mažas ir abu tėvai netelpa išmaudyti mažylio. Maudynes galima rengti ten, kur erdvu ir šviesu, šalia patogiai susidėjus visus maudymo reikmenis: švelnias prausimo priemones, aliejuką, kūdikių maudynių pirštinę ar piltuvėlį galvytei nupilti. Be to, kūdikio vonelę galima pasiimti su savimi važiuojant atostogauti, ilgesniam laikui vykstant, tarkime, į sodybą ar pas senelius.
Vonia. Pliusas, kad maudynėms susiruošti paprasta
Jei vonia gana erdvi, joje nesunkiai gali tilpti abu tėvai, tuomet maudymas paprastesnis tuo atžvilgiu, kad lengva pripilti ir išpilti vandenį. Maudynėms pasiruošti užtrunkama trumpiau. Dažnai vonioje šeima būna įsirengusi ir vystymo stalą, todėl po maudynių galima iš karto patogiai aprengti vaikutį.
Kūdikio savijauta
Kūdikio vonelė. Mažesnėje erdvėje vaikučiui saugiau
Nors paprastai maudynės kūdikiams patinka, pirmomis savaitėmis neapibrėžta erdvė ir nauji pojūčiai maudant vaikutį gali gąsdinti. Tuo atžvilgiu mažoje vonelėje jis jausis saugiau. Vonelės forma pritaikyta kūdikio kūno anatomijai, tad dažniausia jokių papildomų įrenginių nebereikia.
Vonia. Daugiau erdvės taškytis ir judėti
Nuo gimimo maudant didelėje vonioje, reikėtų pasirūpinti specialiais reikmenimis: neslystančiu maudymo gultuku arba neskęstančiu čiužinėliu, kad kūdikis plūduriuotų vandens paviršiuje. Šie reikmenys ne tik leidžia vaikučiui jaustis stabiliau, bet ir palengvina tėvų darbą – nereikia nuolat vaiko laikyti ant rankų. Tik maudydami nė akimirkai nepalikite vaikučio vieno!
Didelėje vonioje vaikučiui smagiau taškytis, kai jis paauga, – džiaugiasi didesnėmis bangomis, jam smagu žaisti su putomis ar vonios žaisliukais. Be to, kūdikiui išmokus sėdėti, galima maudytis kartu su juo – tai stiprina tėvų ir vaiko ryšį, leidžia mėgautis, atsipalaiduoti, palaikyti ,,oda prie odos“ kontaktą.
Maudymo trukmė
Kūdikio vonelė. Pliusas – nereikia daug vandens.
Naujagimio ir kūdikio maudynėms rekomenduojama vandenį pašildyti iki 32–37 laipsnių temperatūros. Vieniems kūdikiams patinka kiek vėsesnis, kitiems –kiek šiltesnis vanduo. Vandens galima pilti apie 10 cm ir juo reguliariai apipilti maudomą vaikutį. Taip neleisite jam sušalti. Kiti rekomenduoja pilti vandens tiek, kad jis siektų kūdikio petukus (apsemtas vandens, kūdikis nešąla). Kadangi net ir specialistai vieningos nuomonės neturi, išbandykite tiek vieną, tiek kitą būdą ir pasirinkite sau tinkamiausią.
Šiais laikais vandens temperatūra matuojama ne tik mamos alkūne. Sukurti plaukiojantys termometrai ir net žaislai su temperatūros indikatoriais. Tarkime, jei vanduo per karštas, specialus plūduriuojantis ančiukas pakeičia spalvą ar atsiranda užrašas HOT. Indikatorius parodo, ir jei vanduo per daug atvėso.
Vonia. Daugiau vandens – ilgesnis maudymosi džiaugsmas
Didesnis vandens kiekis ne taip greitai atvėsta. Pirmais mėnesiais, kol vaikutis pats dar tvirtai nesėdi, ilgos maudynės neaktualu. Tačiau metų pabaigoje, kai mažylis jau taškosi ir džiaugiasi vandeniu, didelėje vonioje jo maudynės gali trukti kiek ilgiau.
Susiję straipsniai
None found