Linkime, kad Kalėdų dvasia kiekvienam kūdikėliui padovanotų mamos pieno tiek, kiek jam reikia

Nuotrauka Studio Smile

Mielos mamos,

 ar kada susimąstėte apie tai, kad vaikui augant jo gyvenimo tikslai vis didėja? Nuo gebėjimo „padaryti ant puoduko“, užsirišti batų raištelius iki pirmos raidės ir universiteto. Ta vaiko evoliucija yra nuostabi ir be ribų.

Kiekvienas vaikas mums, mamoms, yra savotiškas „kinder siurprizas“, ne tik su kasdienybės šokoladu, bet ir su tuo žaisliuku, kuris išsilukštena asmenybei augant.

O kol kūdikėlis mažas, jo pasaulis irgi mažas, ir jis visas telpa mamoje. Kad mama būtų šalia, jį nešiotų, kalbintų, jam šypsotųsi ir, žinoma, maitintų. Mamos meilė ir jos pienas yra viskas, ko vaikeliui iš tikrųjų reikia.

Visus metus pasakojome apie natūralų maitinimą neįprasta forma – meninėmis nuotraukomis. Fotoprojekto „Žindykime kartu“ sumanytoja fotografė Ana Jankunec siūlė pačių netikėčiausių idėjų. Mamos dalyvavo fotosesijose ir žindė savo mažylius visur: sporto salėje, parašiutininkų klube, ežere, levandų lauke, žindė laukdamosi kito vaikelio ir žindė susibūrusios į kompaniją keliese, taip pat iš emigracijos trumpam parvažiavusios į Lietuvą. Šio mėnesio „Žindome kartu“ projekto herojai – dvynukai ir jų šauni mama. O redakcijos žodžio nuotraukoje mama žindo po kalėdine eglute. Ar yra tokių gyvenimo situacijų, kada žindyti būtų neįmanoma? Išradingoms mamoms – ne.

Visos fotoprojektų herojės sakė, kad jos sutiko viešinti savo nuotraukas, nes pritaria idėjai, kad vaikui nėra nieko geriau už mamos pieną. Ne visoms joms sekėsi žindyti nuo pirmų dienų – buvo ir nugraužtų spenelių, ir pieno krizių, mastitų ir uždegimų, bet galų gale visas šias problemas pavyko išspręsti, ir jos sėkmingai žindo iki šiol. Nebandėme skaičiuoti, kuri iš projekto herojų žindo ilgiausiai, bet, regis, dveji su puse metų – dar ne riba.

Tad norime palinkėti, kad Kalėdų dvasia kiekvienam kūdikėliui padovanotų mamos pieno tiek, kiek jam reikia. Kad tos pieno upės tekėtų tarsi gausybės ragas – lengvai ir gausiai. Palaikykime vienos kitas, eidamos šiuo keliu, – ir „Facebooko“ grupėse, ir kiemo mamų susitikimuose. O mes pažadame ir ateinančiais metais nepamiršti natūralaus maitinimo temų.

Gražaus švenčių laukimo

„Mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 + penki =

Kitos temos: