Mano 15 mėn. berniukas ką tik pradėjo vaikščioti. Kelis kartus krito ant galvos atbulas, susitrenkia į staktą eidamas. Be to, kai dar buvo kūdikis, kelis kartus buvo nukritęs nuo lovos. Ar gali tokie kritimai sukelti epilepsiją?

Pradėjęs vartytis kūdikis turi būti taip apsaugotas, kad nenukristų nuo lovos, vystymo stalo, sofos, neiškristų iš vežimėlio.

Kuo iš aukščiau krenta, tuo pavojingesnis kritimas ir didesnė smegenų sukrėtimo rizika.

Maži vaikai visuomet krenta ant galvos, nes galva, lyginant su kitomis kūno dalimis, yra sunkiausia.

Jei vaikas, pradėjęs vaikščioti, galva atsitrenkia į aplinkos daiktus, nėra pavojinga.

Tačiau suaugusieji pradėjusio vaikščioti vaiko aplinką turi padaryti saugią, aplinkoje neturi būti daiktų, kuriuos vaikutis galėtų ant savęs užsiversti, nukristi nuo vieno ar kelių laiptų, kėdės neturi būti tokios, ant kurių mažylis galėtų užsiropšti, o po to neišlaikęs pusiausvyros nukristi, arba užsitraukti ant savęs staltiesę su patiekalais

Pradėjusiam vaikščioti galvos atsitrenkimas į staktą ar kitus aplinkos daiktus nėra toks pavojingas kaip minėti kritimai arba daiktų užsivertimas.

Galvos smegenų sukrėtimai, sunkios traumos yra tik viena iš epilepsijos priežasčių.

Spėlioti, ar po nukritimo bus sutrenktos smegenys, ar nebus, beprasmiška, nes pagal požymius, (buvo ar nebuvo po traumos mėlynė) neįmanoma pasakyti, kada bus ar nebus kokių pasekmių.

Tikėtina, kad jūsų berniukui epilepsija neatsiras, nes potrauminė epilepsija gali atsirasti po sunkių galvos traumų.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši + = 12

Kitos temos: