Mano sūnelis gimė neišnešiotas (35 sav.) dabar jam 6,5 mėn. Jam buvo diagnozuota intrauterininė infekcija. Ir niekur nerandu pakankamai informacijos apie šia diagnozę. Norėčiau sužinoti nuo ko ji galėjo atsirasti, ar tai galėjo iššaukti priešlaikini gimdymą ir kaip tai atsiliepia tolimesniame gyvenime?

Intrauterinė infekcija gali būti priešlaikinio gimdymo, priešlaikinio gemalinių vandenų nutekėjimo priežastimi, sutrikdyti tolimesnę vaisiaus ir naujagimio raidą.

Intrauterininės infekcijos sukėlėjų, mikroorganizmų yra įvairių.

Jų poveikis priklauso nuo jų rūšies, yra skirtingas.

Jūsų vaiko ligos kortelėje turėtų būti įrašas F-113, kuriame paprastai yra trumpi duomenys apie mažylio gimimą, jo būklę ir, jei buvo, intrauterininę infekciją.

Dalis mikrobų, sukeliančių intrauterininę infekciją, į gimdą patenka iš makšties. Sergant bakterine vaginoze susidaro palankesnės sąlygos patogeninėms (t.y. ligas sukeliančioms) bakterijoms migruoti iš makšties į gimdos ertmę ir vaisiaus dangalus. Kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo nėštumo laiko, atsiradus išskyroms ir kitiems nemaloniems požymiams turi nedelsiant pasikonsultuoti su ginekologu, vadovautis jo patarimais duodamais konkrečiai nėščiajai. Visa tai mažina intrauterininės infekcijos riziką ir jos galimas pasekmes. Suprantama, visos nėščiosios turi atsisakyti žalingų įpročių ir gyvenimo būdo, kuris yra lytiškai plintančių ligų rizikos faktorius. Šlapimo ir lyties organų ligos dažniausiai plinta lytinio kontakto metu. Išsamiai apie intrauterininės infekcijos rizikos faktorius, galimus požymius bei lytiškai plintančias ligas (nebūtinai venerines) skaitykite: http://www.lorna.lt/articles.php?articles_id=14.

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 1 = trys

Kitos temos: