Mažyliui nuolatos „bėga“ nosis. Sūnui jau 10 mėnesių, ir nepamenu dienos kad nešluostyčiau jam nosies. Čiaudėja nuo saulės, dulkių, kvapų. Mūsų pediatrė sako – sveikas, gleivinė švari ir graži, niekam nealergiškas. Kodėl taip?

Nosis nuolatos išskiria šiek tiek sekreto.

Tačiau jis upeliais neteka.

Čiaudėdamas vaikas šalina tą sekretą ir kitas mikroskopines daleles, patekusias į kvėpavimo takus iš aplinkos.

Čiaudėjimas – natūralūs viršutinių kvėpavimo takų apsivalymo būdas.

Sekreto padaugėja, kai aplinkoje yra dulkių, dūmų, gyvūnų. Užtenka ir to, kad kažkas parūkęs grįžtų į namus (dūmai net 30 miučių su iškvėpiamuoju oru iš rūkiusiojo plaučių išsiskiria į aplinką). Čiaudulį kelia mikroskopinai pelėsiai (jei aplinkoje per drėgna), kvapai (valiklių, dezinfektantų, gėlių, kosmetikos). Gal namuose yra senos patalynės, pūkinių pagalvių, apklotų, užsilikusių nuo „neatmenamų laikų“? Senoje patalynėje būna daug galinčių alergizuoti mikroskopinių erkučių. Gal mažylis išmokytas žaisti vien tik minkštos medžiagos žaisliukais? Jie malonūs visiems, tačiau nepriklausomai nuo to, iš kokios medžiagos yra pagaminti, sunkiai valomi, juose daug dulkių, kuriose dauginasi namų dulkių erkės ir gali alergizuoti bei būti nuolatinio nosies tekėjimo ir čiaudulio priežastis. Čiaudėti nuo saulės vaikas negali. Jei žmonės čiaudėtų nuo saulės, visi senai būtume „užsičiaudėję“

Mažylio nosies gleivinė gali būti „švari ir graži“, nes čiaudint išsivalo.

Teigti, kad vaikas „niekam nealergiškas“ galima tik tuomet, kai atliktas išsamus alergologinis tyrimas, nustatyti specifiniai imunoglobulinai (IgE) maistui ir įvairioms aplinkos medžiagoms, po to vaikas konsultuotas alergologo.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + 5 =

Kitos temos: