Mergaitei 5 su puse mėn., vaistinėje pasiteiravus dėl vitamino D pasiūle tabletes 10ug (maitinu pati), dabar iškilo klausimas, ar gauna su motinos pienu jo pakankamai ar geriau būtų lašiukai?

Kūdikiui per parą reikia 1600 TV (tarptautinių vienetų) vitamino D.

Kai vaikutis gimsta po normalaus nėštumo, išnešiotas, o mamos nėštumas ilgą laiką buvo saulėtu periodu (pagimdė vasaros pabaigoje-rudens pradžioje, daug laiko praleido saulėje), jis pirmus metus (jei maitinamas mamos pienu) yra beveik apsirūpinęs vitaminu D.

Tokiam kūdikiui papildomai reikia tik 600 TV vitamino D per dieną.

Skaičiuojama, kad krūtimi maitinanti mama su pienu kūdikiui kasdieną perduoda dar 1000 TV.

Vitamino D koncentracija mamos piene yra lygi koncentracijai, kokia yra kraujyje. Todėl visos nėštukės ir žindančios mamos turi „gaudyti“ saulės spindulėlius ir kaupti vitaminą D, kad jo pakaktų vaikui. Vitamino D maksimali koncentracija kraujyje – iki 75 nanomolių litre (arba 30 nanogramų mililitre). Jei mažiau, reikia atsargas papildyti. Ypač pavojinga, kai rodiklis yra mažiau kaip 10 nanogramų. Tuomet vitaminą D organizmas ima iš organų juos alindamas

Profilaktinė vitamino D3 dozė – 400–1000 TV (tarptautinių vienetų) per parą.

Vitamino D3 aliejinio tirpalo viename laše yra 500 TV

Kadangi dabar tamsus metų laikas, saulės mažai, tikėtina, kad Jums pačiai gali trūkti vitamino D ir per pieną vaikučiui jo patenka nepakankamai, todėl gydytojas turėtų patarti duoti profilaktinę vitaino D dozę.

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − = septyni

Kitos temos: