Mokomės žaisti finansiniais šeimos šachmatais

015

Redaktorė Ginta. Olesios Michalovskajos nuotr., drabužiai „Liza svajos“

Mielos mamos!

Artėjant rugsėjo 1-ajai, padaugėja kalbų, kiek kainuoja išruošti mokinį į mokyklą ar darželinuką į darželį. Atrodo, kad rugpjūčio pabaiga yra finansiškai sunkiausias metų mėnuo visoms jaunoms šeimoms. Bet, kai pagalvoji, – netruks ateiti ir Kalėdos, kurios tikrai nepasižymi finansiniu lengvumu, o pavasarį jau pradėsime landžioti į booking.com ir ieškoti pigių skrydžių vasaros atostogoms (kad ir kaip besisuktum, jos niekada nebūna labai pigios.) Taigi kalbėti apie pinigus galima ištisus metus, bet, jeigu išmokstame žaisti finansiniais šeimos šachmatais, jei vis padarome teisingus ėjimus, mes išvengiame šacho ir mato.

Šiame numeryje rasite pasakojimą apie atostogas šeimų stovykloje, kur diena suaugusiajam kainuoja 1 eurą, o mokinukai pramogauja už 50 centų.

Mažyliai – išvis nemokamai. Rasite ikonos Agnės minčių apie tai, kad iš tiesų vaikiški drabužėliai ir daikteliai Lietuvoje kainuoja neadekvačiai daug, ir visai nebūtina išlaidauti, net jei ir labai myli savo vaiką.

Tiesą pasakius, tas pinigėlių neperteklius kartais įkvepia kūrybiškumui – sukurti kažką gražaus jau iš to, ką turime, kas po ranka. Tinklaraštininkė Berta, penkerius metus rašanti „Cukrinio avinėlio“ dienoraštį, pasidalins žaismingais vaikiškų patiekaliukų receptais. Didžioji jų vertė – ne kažkokie prabangūs produktai, o tiesiog kūrybiškumas, išdykavimas. Mama Rasa papasakos, kaip praleido atostogas Alpėse su trim vaikučiais, kur visos pramogos aplaistytos prakaitu ir pagardintos fiziniu nuovargiu. Gražaus vaizdo į kalnų viršūnes nenusipirksi – turi keletą valandų žygiuoti savo kojelėmis, kad patirtum visą kalnų grožį. Austrai į tokius dienos žygius pradeda vestis vaikus nuo dvejų metų – kai jau tvirtai stovi ant kojų. O mokinukai net brenda kalnų upėmis, vilkėdami hidrokostiumus. Įspūdžių iš tokių atostogų lieka visam gyvenimui, bet tie įspūdžiai reikalauja daug asmeninių pastangų.

Turbūt ne tai svarbiausia, kiek šeimos poreikiams mes išleidžiame per mėnesį. Visų pajamos skirtingos, išlaidos – taip pat. Svarbiausia atsispirti pagundai tapti „greito gyvenimo“ vartotojais, kai viskas jau padaryta už tave. Kai perkame tam, kad po kelių dienų išmestume. Kai niekaip nepasisotiname pirkdami, juk tikros gyvenimo pilnatvės alkis numalšinamas ne daiktais.

Gražaus artėjančio rudens ir teisingų ėjimų šeimos šachmatų lentoje!

„Mamos“

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − = 4

Kitos temos: