Nuo 2,5 mėn. pradėjau maitinti dukrytę mišinuku, kuriame mažas laktozės kiekis. Po kelių savaičių bandžiau pereiti prie paprasto mišinio, bet dukrytė tapo nerami. Norėjau paklausti, kuo ypatingi mišiniai, turintys mažai laktozės, ir kiek laiko galima juos duoti kūdikiui?

Mišinį su sumažintu laktozės kiekiu gali skirti tik gydytojas, kai to reikalauja kūdikio sveikatos būklė.

Tokių poreikių pasitaiko itin retai.

Gydytojas, skyręs kūdikiui tokį mišinį, nuolatos turi sekti kūdikio būklę ir patarti, kaip jį maitinti.

Tik žinant, kodėl buvo skirtas toks mišinukas, ir stebint vaiko būklę, galima atsakyti į klausimą, kaip ilgai konkrečiam kūdikiui gali tekti duoti mišinuko su sumažintu laktozės kiekiu.

Tokie mišiniai paprastai duodami kuo trumpiau, nes laktozė kūdikiui labai reikalinga – tai prebiotikas, kuris gerina žarnyno floros vystymąsi (o kartu – ir apsaugines organizmo reakcijas), padeda pasisavinti kalcį bei yra galaktozės šaltinis (o ji svarbi bręstant smegenims). Laktozė – tai pieno cukrus, kurį organizme suskaldo fermentas laktazė. Pieno cukraus, arba laktozės, netoleravimas, atsirandantis po stiprių užsitęsusių viduriavimų, yra laikinas, o įgimto pieno cukraus netoleravimo pasitaiko itin retai. Joks mišinys su sumažintu laktozės kiekiu nepakeičia kūdikio motinos pieno.

Žymos: ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 7

Kitos temos: