Pagrindinė slogos gydymo taisyklė: stengtis, kad nosis būtų „laisva“

Tatjanos Kurganovos nuotr.

Nerasime vaiko, kuris šaltuoju metų laiku nors kartą nesirgtų sloga. Yra kelios auksinės taisyklės, kad ji nesibaigtų ausų uždegimu. Pataria docentas Algimantas Vingras.

Pagrindinė slogos gydymo taisyklė: stengtis, kad nosis būtų „laisva“. Reikės dviejų pagrindinių priemonių – gleivių aspiratoriaus (jų yra įvairiausių) ir vandens praplovimams.

Gleives iš nosies išsiurbinėkite taip dažnai, kaip reikia, o jei vaikui jau 3,5–4 metai, – mokykite išsišnypšti nosį.

Neteisingai šnypščiant gresia ausų uždegimas! Mokykite vaiką šnypšti po vieną nosies landą: tegul iš išorės nestipriai užspaudžia vieną nosies landą, o per kitą šnypščia. Vienu kartu iššnypšti abiejų nosies landų nepatariama, nes tuomet reikia stipriai pūsti orą iš apatinių takų į nosį. Taip pučiant, nosyje užsistovėjusias ir padžiūvusias gleives galima įvaryti į prienosinius ančius ar ausies trimitą (klausos vamzdį), tuomet kyla pavojus susirgti ausų uždegimu ar sinusitu.

Kuo kūno padėtis vertikalesnė, tuo lengviau gleivės išteka iš nosies į išorę. Kai sloguojantis kūdikis ar vaikas guli, gleivės teka į nosiaryklę ir sukelia nemalonius pojūčius, kosulį. Tad sergančiam sloga vaikui padėkite aukštesnę pagalvę.

Sloguojančio vaiko kambarį dažniau vėdinkite, kuo grynesnis oras, tuo lengviau kvėpuoti. Jei įmanoma, kambarį padrėkinkite. Vaiko kambaryje palaikykite +20ºC temperatūrą, šiltesnės nereikia, nes nuo vėsaus oro mažiau burksta nosiaryklės gleivinė, ir dėl to vaikas lengviau kvėpuoja. Be to, žemesnėje temperatūroje gleivės ne taip greita sudžiūsta į pluteles.

Jei nėra temperatūros, sloguojantį vaiką leiskite į lauką – grynas oras jam geras vaistas. Jeigu vaikas kvėpuoja per burną, – grįžkite namo.

Jei sloguojantis vaikas jaučiasi gerai, jį galima maudyti, garų pilnoje vonioje sloga atsileis, bus lengviau išsiurbti gleives.

Slogos simptomus palengvina inhaliacijos.

Nepiktnaudžiaukite nosies lašiukais, nes trapi nosies gleivinė gali prie jų priprasti. Lašus į nosį lašinkite tuomet, kai vaikas negali užmigti dėl sutrikusio kvėpavimo per nosį. Jei gydytojas skyrė į nosį lašinamų vaistų, juos lašinkite tik išsiurbę gleives.

Kūdikiams ir mažiems vaikams į nosį nelašinkite vaistų su mentoliu, kamparo aliejumi, eteriu. Jokiu būdu nelašinkite bobučių medicinos vaistų – česnako, svogūnų, juodųjų ridikų, krienų, alavijo sulčių. Šios priemonės per agresyvios jautriai gleivinei, gali ją net išdeginti.

Vidutiniškai sloga trunka nuo 4 iki 14 parų. Slogos komplikacijų požymiai gali būti labai įvairūs: pakilusi kūno temperatūra, pūlingos išskyros iš nosies, veido paburkimas ar skausmas, spaudimo jausmas kaktoje ar skruostų srityje, ausų skausmas, atsiradęs ar sustiprėjęs kosulys.

Sloga gali komplikuotis daugeliu ligų:

Akies junginės uždegimu (konjunktyvitu), nes infekcija iš nosies patenka pro nosinį ašarų lataką.

Vidurinės ausies uždegimu. Tai ypač dažnai pasitaiko naujagimiams bei kūdikiams dėl jų anatominių savybių – plataus ir trumpo ausies kanalo.

Bakteriniu sinusitu (vyresniems vaikams).

Apatinių kvėpavimo takų ligomis (laringitu, bronchitu, plaučių uždegimu).

Daugiau apie ausų skausmą>>> http://www.karjerairsveikata.lt/otipax-40-mg10-mg1-g-ausu-lasai-tirpalas/

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 − = vienas

Kitos temos: