Pasigaminkite druskos tešlos atspaudų

Druskos ir miltų masė kojyčių ir rankyčių atspaudams

Reikės: pusės stiklinės druskos, pusės stiklinės miltų, ketvirčio stiklinės šilto vandens (didesnio vaikučio rankytės ar kojytės antspaudams visų produktų reikės dvigubai daugiau).

Gaminima: Supilame miltus, druską, vandenį ir gerai išminkome, kol masė taps nelipni (jei per lipni, galima įpilti dar šiek tiek miltų, jei per sausa – dar šiek tiek vandens). Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, formuojame apskritimą (ar kvadratą – kam kokios formos norisi) ir darome kojytės ar rankytės antspaudą. Kepti (tiksliau – džiovinti) reikėtų apie 3 valandas (jeigu reikės, ir ilgiau) 100º C temperatūroje. Kuo masė plonesnė, tuo geriau išdžius. Jeigu vėliau antspaudą planuojate kur pakabinti, prieš kepdami padarykite skylutę. Gaminiui išdžiūvus ir atvėsus, galima nudažyti norima spalva – tai puiki namų gamybos dovana seneliams!

Didesniems vaikučiams bus smagu prisijungi prie gaminimo proceso, kurio metu galima mokytis skaičiuoti (matuoti, kiek ir kokių produktų dėti), minkant masę bei vėliau dažant gaminį lavinti motoriką, pojūčius ir kūrybiškumą, o įvairių darbelių su vaikais darymas ir priemonių gaminimas gali virsti įdomiu ir naudingu laiko praleidimu tiek vaikui, tiek tėveliams.

Smagios kūrybos!

Laura Akamavičienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + devyni =

Kitos temos: