Ar gali kūdikis gimti jau su dantimis?

fotografijos 169

Dantukai ne visada dygsta pagal grafiką

Labai retai, bet gimsta naujagimių, jau turinčių dantų. Tokiais atvejais mamoms nereikėtų išsigąsti. Pirmiausia tokį kūdikį turi apžiūrėti gydytojas ir nuspręsti, ar dantukai netrukdys maitinimui, ar nekliba, nėra pavojaus jų praryti. Jeigu dantukai kūdikio sveikatai netrukdo, jie paliekami. Kartais tikslinga dantis ištraukti.

Ar blogai, jei pirmieji dantys išdygta per anksti, pirmaisiais mėnesiais?

Pagal medicinines knygas, pirmieji dantukai turėtų pasirodyti apie 6 mėnesį.

Tačiau jei išdygsta 3-4 mėnesį, nėra nieko blogo. Kiekvienas vaikas individualus ir negali tilpti į rėmus.

Nerimauti reikėtų tada, jei trejų metų vaikui dar nėra išdygę visi 20 pieninių dantų. O kokia tvarka ir kokiu metu jie dygsta, nėra taip svarbu.

Kartais per ankstyvą ar pavėluotą dantukų dygimą lemia sunkios ligos. Per anksti dantukai gali išdygti dėl sunkių navikinių ligų ar hormonų sutrikimų, tačiau tai yra išimtiniai atvejai. Vėluoti gali vaikui sergant rachitu, jei vaikas gimė labai didelio svorio ir t.t. Jei vaikas auga sveikas ir vystosi normaliai, nereikėtų išgyventi, kad mėnesiu ar dviem dantų dygimo grafikas skiriasi nuo knygose aprašytų normų.Dantų dygimo grafikas

Pateiksime lentelę, kaip turėtų dygti pieniniai dantys.

6-8 mėnesiai. Išdygsta apatiniai centriniai kandžiai.
8-10 mėnesių. Išdygsta viršutiniai centriniai kandžiai.
8-12 mėnesių. Išdygsta viršutiniai ir apatiniai šoniniai kandžiai.
12-16 mėnesiai. Išdygsta krūminiai dantys
16-18 mėnesiai. Išdygsta iltiniai dantys.
20-30 mėnesiai. Antroji pora krūminių dantų.
Jei mamoms kyla bent mažiausių abejonių, kad dantukai dygsta ne taip, kaip turėtų, verta pasikonsultuoti su gydytoju.

Dygimo komplikacijos

Dantukai ne visada dygsta pagal grafiką. Pasitaiko, kad tuo pačiu metu kalasi keletas dantų iš karto.

Kartais, kai dantukams sunku pradygti, toje vietoje susidaro pūlinukas. Jeigu mama pastebėjo, kad dantenos paraudusios, su pūliais, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kartais danties dygimo vietoje matyti mėlynas maišelis, kurį gydytojas pradurs, palengvindamas dantukui kelią. Jei komplikacijų nėra, dantukų dygimo skausmą galima sumažinti specialiu tepalu, kurio galima įsigyti vaistinėse. Dantenas reikėtų tepti prieš maitinimą, kad skausmas netrukdytų vaikui normaliai pavalgyti. Dažnai dantų dygimą lydi neaukšta temperatūra, viduriavimas, padidėjęs vaiko dirglumas, sutrikęs miegas. Jeigu šie simptomai nėra labai stipriai išreikšti, pakaks raminančios liepžiedžių ar aviečių arbatos, kitoks gydymas nereikalingas.

Vien dėl dantų dygimo aukšta temperatūra neturėtų pakilti. Jei termometras rodo daugiau nei 38 laipsnius, greičiausiai dantų dygimas sutapo su kita liga, tada vaiką būtinai reikia parodyti gydytojui.

Pas dantų gydytoją – tuščia burna

Apie šeštąjį mėnesį, net jei vaikutis dar neturi nė vieno danties, reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas vaikų odontologą. Gydytojas patars, kaip teisingai rūpintis burnos higiena, kad dantukai dygtų švarioje aplinkoje. Prieš dantų dygimą vaikučio dantenas reikėtų kasdien apvalyti drėgnu marlės gabalėliu. Išdygus pirmiesiems kandžiams, juos irgi pakanka nuvalyti medžiagėle, nes tie dantukai yra lygūs, be vagelių, lengvai pasiekiami.

Kai pasirodo krūminiai dantys, jiems jau reikia vaikiško šepetėlio, nes šie dantys turi vagelių ir nelygumų, kuriuos sunku išvalyti.

Pirmosios pastos

Iki trejų metų vaikiškose pastose neturėtų būti fluoro. Manoma, tik nuo trejų metų vaikas išmoksta pastą išskalauti ir išspjauti, o mažesni dažniausiai nuryja.

Vaikams nuo trejų metų skirtose pastose jau yra tam tikras kiekis fluoro, tačiau mažesnis, negu skirtose suaugusiesiems. Tik nuo šešerių metų vaikams rekomenduojama naudoti įprastas pastas.

Išdygo ir jau trupa

Labai dažnai pieniniai dantukai pradeda gesti vos tik išdygę. Kad taip nenutiktų, būtina rūpintis burnytės higiena. Pavyzdžiui, išdygus pirmajam dantukui, odontologai rekomenduoja visiškai atsisakyti naktinių maitinimų. Galbūt tai skambės žiauriai, tačiau net 6 mėnesių kūdikiui naktį reikėtų duoti atsigerti tik vandens, o ne pieno ar saldintų arbatų. Naktis pieniniams dantukams yra ypač pavojinga, nes miegant išsiskiria mažiau seilių, kurios plauna dantukus. Jei vaikutis miega išsižiojęs, jo burna dar labiau išdžiūsta. Tokiomis sąlygomis ėduonis gali greitai pažeisti dantis.

Nuo vakarinio maitinimo iki rytinio vaikutis turėtų išmiegoti apie 10 valandų švaria burnyte.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

2 komentarai kategorijoje “Ar gali kūdikis gimti jau su dantimis?”

  1. Karina
    2020/02/01 at 00:29 #

    Gelis Dentinale labai patiko. Kompozicijoje nėra lodokino, kuriam vaikai gali turėti alerginę reakciją, todėl jie jį vartojo be baimės. Palengvina uždegiminius procesus ir pakankamai greitai pašalina skausmą. Aš smulkiu kūdikio dantenomis patepiau dantenas, kad viskas būtų absorbuojama greičiau, rezultatas buvo teigiamas. Taigi tai yra vienintelis išsigelbėjimas.

  2. Liya
    2020/03/01 at 20:01 #

    Merginos, „Dentinale Natura “ tikrai daro stebuklus. Kai mano sūnaus augo dantukai, jis nuolat verkė ir įstrigo abiem rankomis į burną, nes viskas skaudėjo ir skaudėjo. porą kartų užtepiau, uždegimas praejo, jis bent jau pradėjo normaliai maitintis ir praejo viduriavimas . Tada, net kai dantenos vėl pradėjo skaudėti, jis įlipo į gelio dėžutę ir atnešė man, kad aš patepčiau.

Palikite atsiliepimą


4 − du =

Kitos temos: