Prašau paaiškinkite, ar labai blogai jei pasiskiepijome vaiką skirtingų gamintojų vakcinomis. Pirma kartą – Encepur, antrą – Ticovac.  Pergyvenu labai. Pasiskiepyjau  aš ir mano vaikai (9 m., 13 m.). O skirtingomis išėjo todėl, kad kaina labai skiriasi. Pirmą kart privačioje klinikoje kainavo vienam žmogui skiepas 33 €, o paskui išsiaiškinau, kad yra pigiau – 25 €. Ir prieš antrą skiepą sesutė patikslino, kad nėra jokio skirtumo ir nieko blogo nebus (susidarė tokia situacija, kad nebuvo kada galvoti, o juo labiau medikai tikina , kad viskas gerai bus). Bet grįžus namo, pradėjau domėtis ir radau, kad rekomenduojama skiepytis ta pačia vakcina. Prašau išaiškinkite , kaip man elgtis toliau?

TicoVac yra austriška vakcina.

Austrai patys pirmieji pradėjo gaminti vakcinas nuo erkinio encefalito.

Encepur yra vokiška vakcina.

Abi vakcinos yra veiksmingos ir saugios, ir jomis vakcinacijos schemos (tvarka) yra labai panašios.

/b> Vaikus ir vyresnius nei 65 m. asmenis patartina skiepyti TicoVac vakcina dėl tam tikrų vakcinos sudėtyje esančių antigenų. Bet tai tik patartina, griežtų rekomendacijų nėra

Kiekvieno gamintojo vakcinų sudėtis šiek tiek skiriasi.

Jei po vienos vakcinacijos (skiepo) nebuvo reakcijos į skiepą, tai yra daug tikimybės, kad skiepijantis pakartotinai ta pačia vakcina irgi nebus reakcijos.

Todėl rekomenduojama vakcinaciją (skiepijimą) tęsti to paties gamintojo vakcina.

JUMS ir vaikams dera trečią skiepą nuo erkinio encefalito atlikti TicoVac vakcina

Tam, kad susiformuotų imunitetas erkiniam encefalitui, nepriklausomai nuo to, kokia vakcina būtų panaudota, būtina vakcinaciją (skiepijimą) atlikti pagal vakcinacijos nuo erkinio encefalito schemą (tvarką).

JŪSŲ ir vaikų šeimos gydytojas JUMS turėjo paaiškinti skiepijimosi nuo erkinio encefalito tvarką

Pirminės sveikatos priežiūros centruose skiepijimosi vakcinomis, už kurias moka patys besiskiepijantys, kainos gali skirtis.

Kaina priklauso nuo  šių faktorių: už kokią kainą nusiperkama vakcina iš tiekėjo ir kainos už paties skiepo atlikimą

Kadangi visko vis dar pasitaiko, rekomenduotina pacientui paprašyti parodyti vakcinos, kuri bus sušvirkšta galiojimo laiką.

Optimalu, kai vakcina yra galimai šviežesnė, t.y.

jos galiojimo laikas yra 4 mėnesiai ir daugiau.

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − du =

Kitos temos: